Fable (XBox) i Fable:The Lost Chapters (PC)

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy podobała ci się gra?

TAK
13
59%
NIE
3
14%
Nie wiem/ trudno powiedzieć/nie grałem
6
27%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

01 lut 2009, 08:11

Ja jestem zwolennikiem RPG. To mój ulubiony rodzaj gry ponieważ główny bohater nie jest przez całą grę tak sam silny, wyszkolony. Oczywiście mnie Fable nie zainspirowało nawet w połowie tak ja Gothic.
SovietPolska, spróbuj zagrać w gothic- powinno Ci się spodobać.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

01 lut 2009, 15:47

Cor Angar grałem w gothic'i, mmorpg'i i stwierziłem żeto nie dla mnie.
Mam może dwie gry które mają elementy RPG:
-Heroes of might and magic III + dodatki
-Hidden and dangerous II + dodatek
Reszta odpada :(


Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

01 lut 2009, 17:32

-Heroes of might and magic III + dodatki
To jest strategia, w którą też grałem i muszę stwierdzić, że ta gra jest jeszcze bardziej wciągająca niż RPG. Gram w nią już chyba z osiem lat.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

03 lut 2009, 12:54

Gadamy o Fable'u...

Przede wszystkim - Karpiu, do jasnej, masz szczęście że przeszedłem tę grę, bo za spoilery bez ostrzeżenia mam ochotę bic...

Dobra, zaczynamy. No więc moim zdaniem Fable jest grą bardzo fajną, ale zawsze zostaje jakiś niedosyt, coś co sprawia, że gra tak naprawdę budzi lekki niesmak. Fajnie, mamy "hiroła", gramy nim od dzieciaka... i towarzyszymy mu właściwie przez "całe życie" (mówię to w w przenośni, bo owszem, bohater się starzeje, ale... nieregularnie, i dośc szybko...) i wczuwamy się w niego (naprawdę, da się. Jak się przechodzi grę za pierwszym razem...). Ten niedosyt polega na tym, że twórcy wszystko z tej gry natychmiast wycisnęli, a potem szybko się to skończyło, i nic nie zostało. To tak jak tubka z pastą do zębów - nie od razu wszystko, tylko powoli...

Fable to gra nowatorska i epicka, ale Molyneux powinien zaczekac na blu-raye, bo wielki ogrom tej gry nie zmieścił się na 4 płytach CD (mówię o standardowym wydaniu Zaponianych Opowieści)... więc musieli skrócic tą grę. Ja za pierwszym razem przeszedłem tę gre na 3. dzień od kliknięcia na New Game. A później to przechodziłem na drugi dzień...
Ostatnio zmieniony 03 lut 2009, 12:57 przez Loc, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Strajker
Początkujący morderca
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: San Antonio

09 lut 2009, 20:02

Z początku nie byłem jakoś do fable przekonany, ale znałem ta grę tylko ze słyszenia
jednak jak ją dodali do cda (może nie zawsze mam czas grać ale na czytanie znajdę go zawsze ) postanowiłem zobaczyć na własne oczy i nie żałuje gra mnie wciągnęła fabularnie jak i z powodu, że moje czyny miały odzwierciedlenie w wyglądzie bohatera .
czytając post użytkownika SovietPolska przypomniało mi się jak kiedyś mówiłem " ha ja nigdy nie będę grał w rpg bo są nudne " po tym jak pograłem w fallouta jakoś zmieniłem zdanie.^^
BTW fallout 2 wymiata do dziś :P
Ostatnio zmieniony 09 lut 2009, 20:04 przez Strajker, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 lut 2009, 01:51

"W tej grze każdy twój wybór ma swoją cenę....
Wyobraź sobie świat, w którym każda twoja decyzja ma bezpośredni wpływ na to kim się stajesz. Gdzie w czasie rzeczywistym zmieniasz się w zależności od dokonywanych wyborów.Fable to gra Role-Playing nie podobna do żadnej innej. Gra, w której możesz walczyć ze złem... albo dobrem. Możesz być wielbionym przez wszystkich bohaterem lub ściganym przez prawo łotrem. Tylko od ciebie zależy, kim się staniesz i jak przeżyjesz swoje życie."
Khem, khem... 8-) Cytat z pudełka, jak to cytat z pudełka, posiadający wszelkie walory reklamy jest reklamą. A reklama, jak to reklama, jest mało wiarygodna. RPG nie podobne do żadnej innej? Bo wg pudełka, można być dobrym albo złym. No no, to rzeczywiście bardzo oryginalne. Zajeboza! :lol2:

Nie wierzyć reklamom! Wierzyć własnym opiniom. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

10 lut 2009, 20:40

Jak to często bywa, tak i niestety w Fable ostateczny wybór podejmujemy dopiero pod koniec gry 8-)
Nawet jako full dobry charakter, ludzie się mnie bali, bo nosiłem złowieszczą zbroję :-P


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Gazer
Miłośnik broni
Posty: 171
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:18
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

23 lut 2009, 22:24

Powiem tyle, że przeszłem fable grafa fajna itp. dodatkowe misje np. skarb ducha ale nie polecam jak na rpg bardzo krótka gra być może fable 2 bedzie lepsze


Moja ocena 3/6
Ostatnio zmieniony 23 lut 2009, 22:25 przez Gazer, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

24 lut 2009, 06:52

Tiquill pisze:RPG nie podobne do żadnej innej?
A jakie inne RPG jest podobne do Fable? Przeszedłem grę 3 razy i mam opinie na jej temat.
Grałem również w wiele innych RPG-ÓW, ale Fable naprawdę odbiega od pozostałych gierek swego gatunku.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 mar 2009, 05:11

Yamakasi pisze:
Tiquill pisze:RPG nie podobne do żadnej innej?
A jakie inne RPG jest podobne do Fable? Przeszedłem grę 3 razy i mam opinie na jej temat.
Grałem również w wiele innych RPG-ÓW, ale Fable naprawdę odbiega od pozostałych gierek swego gatunku.
I takiej opinii, opinii gracza, zwłaszcza niejednostkowej, jestem skłonny uwierzyć bardziej, niż napisom na pudełku. Nie wierzę reklamie. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

19 mar 2009, 13:43

Tiquill pisze:I takiej opinii, opinii gracza, zwłaszcza niejednostkowej, jestem skłonny uwierzyć bardziej, niż napisom na pudełku. Nie wierzę reklamie. ;)
Hehe...

Jednak w tej grze nie podoba mi się to, że jest ona taka sztywna. To znaczy, że np. główny bohater nic nie mówi itp. Gra ma sens, ale tylko kiedy się gra dobrym bohaterem, bo kiedy gra się łotrem to troszkę jest to bez sensu- a już na pewno wtedy kiedy zabijemy swoją siostrę. Mi się wydawało, że gra polega głównie na zemście na tych, którzy zabili jego ojca i porwali matkę i siostrę.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2009, 13:44 przez Yamakasi, łącznie zmieniany 1 raz.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 cze 2009, 22:16

Przeczytałem ten temat od początku i już wiem, o co biega. :lol2: Spoilerów tutaj masa. :D

Jutro prawdopodobnie kupię Fable'a. ;) Jeszcze popatrzę w necie na inne gry.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

28 cze 2009, 10:55

Robsessed: Nie wiem ile ta gra kosztuje w wersji pudełkowej, ale była ona jakiś czas temu w CD-Action. Jakby udało Ci się zdobyć ten archiwalny numer, to może oszczędziłbyś trochę kasy :)
Ostatnio zmieniony 28 cze 2009, 10:56 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

28 cze 2009, 13:19

Mr Minio, na allegro obczaiłem za 6-7 złotych + tyle samo za koszt przesyłki. ;) Wersja pudełkowa.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

28 cze 2009, 15:16

Czyli razem 14, a tutaj 15+przesyłka(nie wiem ile)+gazetka+inne gry.

Grałem ostatnio w Fable i moim ulubionym zajęciem jest wbijanie do miasta i zabijania każdego kto mi się napatoczy na drodze. Potem kupuję wszystkie domy w mieście i miasto jest moje :).


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ