W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2009, 22:09

A jaka by to była jazda, gdyby to ateistów po ich śmierci powitał Zeus u bram Walhalli. Ze słowami takimi: Zbawieniem duszy nie są objęci ateiści, dla was jestem ja, substytut zbawienia. :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

26 maja 2009, 14:24

Jestem ateistą bo nie podoba mi się to że mam wierzyć w wykreowanego boga, trzymać się wszystkich ksiąg i przykazów, itp. Kiedy chrzci się dorosłego są pytania: "czy wierzysz w boga ojca wszechmogącego/Jezusa, syna jego/Ducha świętego". Nie wierzę w takie osoby/stworzenia. Wierzę w najwyższą istotę i reinkarnację w celu doskonalenia, a tego nie ma w żadnej religii


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

26 maja 2009, 16:14

prawdziwy 666 pisze:wiecie katolicy co mnie przyprawia o dobry humor???



to jak sobie pomyśle o tym co będzie jak po waszej śmierci na końcu tunelu powita was Zeus u bram Walhalli :D :haha:
Zeus też jest bogiem...będzie zapewne miło jeśli powita nas miło zamiast ciskać w nas pioruny..Odyn z Walhalli też może wyjść na powitanie :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 maja 2009, 19:19

eddie pisze:Wierzę w najwyższą istotę i reinkarnację w celu doskonalenia, a tego nie ma w żadnej religii
No to żeś trafił, nie powiem. :haha: Słabo szukałeś. Polecam kierunek na Indie. Tam właśnie dokładnie o to chodzi, o jedno i o drugie, razem związane i tworzące sedno. :P

A wiara w najwyższą istotę, ale bez reinkarnacji - toż to przecież chrześcijaństwo. Bóg Najwyższy.

Ramesses, ale tu właśnie chodziło o Zeusa w Walhalli, o niego tego, ze Olimpu, któren w ramach comiesięcznej wizyty dobrosąsiedzkiej wstąpił był do Walhalli. Żeby zabełtać tym i owym. :P
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

26 maja 2009, 22:15

Tiquill pisze:Ramesses, ale tu właśnie chodziło o Zeusa w Walhalli, o niego tego, ze Olimpu, któren w ramach comiesięcznej wizyty dobrosąsiedzkiej wstąpił był do Walhalli. Żeby zabełtać tym i owym. :P

Tiq spokojnie wiem o co chodzi...każdy Hellen ma ochotę czasem wyskoczyć i pojrzeć na zwyczaje barbarzyńców z dalekiej, mroźnej północy...trochę się kiedyś mitologii liznęło ;)


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 maja 2009, 23:15

Polecam serię książek o Lokim (Kłamcy) Jakuba Ćwieka. Ciekawe podejście do tematyki religijnej, mimo iż tylko fikcja literacka - czyta się miło i bez zbędnych rozmyślań. Autor nie miał zamiaru niczego nam udowadniać, swoista parafraza do ludzi takich jak eddie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Minpis
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2008, 10:12

28 maja 2009, 16:49

W Boga.


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

28 maja 2009, 19:42

Minpis pisze:W Boga.
A żeś się popisał, Islam ma Boga, Żydzi mają Boga, Chrześcijanie mają Boga.... Może zanim następnym razem spróbujesz zabłysnąć, sprecyzuj swoją wypowiedz...


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
KombineNinja
Niedorobiony bandzior
Posty: 27
Rejestracja: 09 lip 2009, 14:14
Lokalizacja: Płock

15 lip 2009, 14:03

Tutaj deista. O ile ktoś wie kto to taki to jest dobrze. Mnie zaczął denerwować kościół katolicki od samego początku do samego końca. Już w średniowieczu kiedy powstają zakony franciszkanów i tych innych fraglesów(nie chce mi się ich wymieniać) oni zaczeli te najgorsze zwyczaje kościoła czyli żebranie(mam nadzieje że się nie myle). I niestety to się utrzymało do dziś i co mamy? Defraudacje pieniędzy przez księży na ich przyziemnie zachcianki. I poprostu wierzę w Boga(nie no jakiś szacunek niech będzie będe pisał z dużej literki),ale w ten budynek gdzie ludzie w sutach Anny ...WTF? sutannach liczą na naszą kase. TAK! Wiem wiem nie każdy jest taki to ,że się trafił jaki pedofil czy też chciwy księżulek to nie znaczy ,że wszyscy są tacy. No i te pojedyńcze przypadki obrzydziły mi ten kościół i pozostał sam Bóg w którego wierzę ,ale jak już mówiłem jestem deistą więc nie wierzę w jego ingerencję na świat czy też samego człowieka.

Cholera ! Znowu się rozpisałem ! Cholerny ja ! ARGH ! :<


Obrazek
Mmrgh, brgbf mngnah. Bmnadah ngrn mnmnah!
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

15 lip 2009, 14:38

KombineNinja pisze:Już w średniowieczu kiedy powstają zakony franciszkanów i tych innych fraglesów(nie chce mi się ich wymieniać) oni zaczeli te najgorsze zwyczaje kościoła czyli żebranie(mam nadzieje że się nie myle).
Nie żebractwo, a ubóstwo, gdyż większość zakonów ma śluby ubóstwa, co w praktyce oznaczało, że przy zakonie mieli mały ogródek i tam uprawiali tyle, co by z głodu nie pomrzeć, każdy zakonnik nie mógł posiadać pieniędzy, kilku habitów na zmianę itp. czyli tak jak Chrystus przykazał apostołom w Ewangelii, kiedy rozesłał ich po Judei.
KombineNinja pisze:I niestety to się utrzymało do dziś i co mamy? Defraudacje pieniędzy przez księży na ich przyziemnie zachcianki.
Ogrzewanie, prąd, podatek od gruntu, paliwo, komunikanty, szaty liturgiczne, czystość w świątyniach to wszystko kosztuje, księża pieniędzy na te wydatki nie wezmą z niebios.
KombineNinja pisze:I poprostu wierzę w Boga,ale w ten budynek gdzie ludzie w sutach Anny ...WTF? sutannach liczą na naszą kase.
A skąd masz wiedzę o Bogu? Czyż nie z tego Kościoła, którym tak gardzisz? A może wymyślili oni sobie tę koncepcję, aby manipulować masami? A może po prostu nieświadomie trwają w starożytnej żydowskiej mitologii wzbogaconej o postać Chrystusa? Skąd bierzesz informacje o twoim Bogu, czy może raczej bogu, bo Bóg jest jeden, ten katolicki, który jest jeden w trzech osobach.
KombineNinja pisze:Wiem wiem nie każdy jest taki to ,że się trafił jaki pedofil czy też chciwy księżulek to nie znaczy ,że wszyscy są tacy.
Ja już dawno doszedłem do wniosku, że w społeczeństwie jako całości, jak i w każdej grupie społecznej jest odpowiedni odsetek skur***, a takie przypadki w Kościele są bardzo nagłaśniane, bo to po prostu medialny temat.
KombineNinja pisze:pozostał sam Bóg w którego wierzę ,ale jak już mówiłem jestem deistą więc nie wierzę w jego ingerencję na świat czy też samego człowieka.
Też podobnie kiedyś uważałem, ale dziś niemal fizycznie czuję rękę Bożą, która chroni mnie i prowadzi. Jak mawiał święty Ignacy Loyola: Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie.


Awatar użytkownika
KombineNinja
Niedorobiony bandzior
Posty: 27
Rejestracja: 09 lip 2009, 14:14
Lokalizacja: Płock

15 lip 2009, 15:03

Wiedziałem ,że się w czymś pomylę ,a przez swoją wypowiedź nie chce nikogo urazić. Żeby nie było. Forgive me kazik. Kazik co do niektórych twoich odpowiedzi co do mojego poprzedniego postu masz racje ,a ja o tym kurczę zapomniałem media też są złe heh bo są tam gdzie nie powinni być. Bez urazy. To do wszystkich. Potrafię szanować ludzi o innych wyznań czy też poglądach ,ale ten szacunek może się kiedyś skończyć kiedy ja nie zostane obdarzony szacunkiem innych. :bolek:
Ostatnio zmieniony 15 lip 2009, 15:05 przez KombineNinja, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Mmrgh, brgbf mngnah. Bmnadah ngrn mnmnah!
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

07 wrz 2009, 19:59

Odpowiedź jest prosta - nie wierzę w byty nadprzyrodzone, wierzę, że człowiek jest z natury zły (stąd druga z faz rozwojowych (jak człowiek wierzył w słońce i drzewka była pierwsza, czyli religia pełniła funkcję zrozumienia pewnych zjawisk) religii, kiedy to religia miała trzymać tłumy w ryzach (obok prawa laickiego)), wierzę, że ateizm jest drogą przyszłości, a religia reliktem przeszłości, wierzę, że powinniśmy się szanować, w tym szanować wyznania religijne (i oczywiście jego brak), póki takowe funkcjonują.


Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

02 kwie 2010, 12:19

Kościołem są ludzie i wierni , a nie księża i nie do nich nie trzeba się modlić tylko do Boga.(ja w Niego wierze).
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2010, 12:19 przez korter, łącznie zmieniany 1 raz.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

02 kwie 2010, 17:30

korter pisze:Kościołem są ludzie i wierni , a nie księża i nie do nich nie trzeba się modlić tylko do Boga.(ja w Niego wierze).
księża także należa do kościoła...mają oni za zadanie prowadzić nas, ludzi świeckich, jak i siebie nawzajem do nadrzędnego celu - zbawienia...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
korter
Seryjny zabójca
Posty: 393
Rejestracja: 02 lut 2010, 18:46

02 kwie 2010, 17:41

Ramesses możę nie wyraziłem się tak jak chciałem.Chodzi o to że księżą zaniedbują ten obowiązek prowadzenia wiernych,lecz skupiają się na własnym interesie.


Świat idzie ku przepaści popatrzmy na młodzież co robi jak się zachowuję.Starsi ludzie głupieją , młodzi też z każdym rokiem coraz gorzej.Czas na zmiany są one nieuniknione lecz w tym przypadku nie mają sensu.....
ODPOWIEDZ