Różne dziwne wynalazki

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ma57
Seryjny zabójca
Posty: 414
Rejestracja: 01 lip 2007, 13:07
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

02 paź 2007, 08:43

Znalazłem błąd w normalnym Postalu 2 jak odebrałem w poniedziałek czek i jak byłem w ulicy głównej przy loadingu do mapy z policją i z bankiem to wyrzuciłem ten czek a jak wróciłem tam w środę to dalej leżał


Obrazek Kenny
Obrazek
Cartman
Awatar użytkownika
PostalFanIMakeArts
Początkujący morderca
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2007, 22:39
Lokalizacja: Augustów

02 paź 2007, 22:37

PSYCHOTOMEK pisze:A ja znalazłem sposób na klonowanie katany. Trzeba podbiec bardzo blisko policjanat i w niego rzucić tą kataną. jedna będzie wbita w "psa" a nowa będzie w rączce.
Gościu to się liczy nie tylko glin... podejdź do byle kogo i rzuć w niego kataną jak będziesz w niego "wchodził" z resztą w enchanced mode i tak masz nieskończone katany...

[ Dodano: 2007-10-03, 15:35 ]
A ja znalazłem coś takiego:
W tym domku najbliżej przyczepy kolesia jest biurko z krzesłem, staramy się wejść na krzesło i walimy w nie młotem (najlepiej) i możemy zaliczyć jazdę na krześle :).
Nie wiem czy jazda na deskach i na krześle to to samo jeśli tak to sorki.
P.S: Lol niezły zdziw... wchodzę a tu dwa warny mam na profilku. A teraz mi znikły... ROFTL
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007, 15:37 przez PostalFanIMakeArts, łącznie zmieniany 1 raz.


Ashes to Ashes and Dust to Dust.
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

20 gru 2008, 14:17

No to ja napiszę coś od siebie. Osobiście dosłownie uwielbiam środki transportu nie wymagające normalnego chodzenia. Zresztą stąd wziął się ten screen: https://profile.imageshack.us/user/masta ... 585xk2.jpg

Tak więc próbowałem "jeździć" na wszystkim. Na początku był to płot z Paradise Tourist Center (to z wielkim zdjęciem satelitarnym Paradise). Zauważyłem że da się kawałek jechać stojąc na tym, ale jak skończyła się górka, jazda zaczęła się robić trudna.

Następnym pojazdem, którego używać w AWP nie mogę, był ogromny regał, z Magazynu w okolicy Fabryki Napalmu. Stoi kilka tych WIEEEEELKICH regałów. W zwykłym Postalu można było je przewrócić na ziemię, w AWP niestety nawet atomówka ich nie ruszy. Jeździło się na nich wręcz znakomicie, wystarczyło stanąć i kopać. Czasem, jak się chciało pojechać szybciej, strzelało się z karabinu, a jak się chciało "skoczyć" w przestrzeni, wystarczył strzał z shotguna. Jeśli nasz wehikuł się gdzieś zablokował, wianuszek granatów ratował go z opresji.

Natomiast w AWP przeprowadzałem połowicznie udane testy z tą stojącą drabinką, któa jest zarówno w tym magazynie, jak i np w magazynie naprzeciwko sklepu z fajkami, na mapie z bankiem. Generalnie jechać na tym można, ale o wiele wygodniej jest, jak się siedzi w środku. Problem w tym, że trzeba trzymać klawisz kucania (BTW czy jestem jedynym który ustawia go na Ctrl?), bo jak się puści, to gra cię kopnie ("looks like you're stuck..."). Za to najlepsze było to, że po strzale ze SMEGa dostawało się NAPRAWDĘ POTĘŻNEGO kopa. Albo wypadało... pasy bezpieczeństwa wciąż są niedostępne.

Poza tym, moje ulubione jest ujeżdżanie przechodniów. Można wskoczyć komuś na głowę, po czym postać będzie próbowała patrząc na gracza powiedzieć "Przechodzę!", ciągle się obracając. Jeśli w trakcie tego obracania nie porzygamy się od tych obrotów, gratulacje. Właśnie otrzymaliśmy nowiutki środek niekontrolowanego transportu.

I to działa nie tylko z ludźmi...
https://profile.imageshack.us/user/masta ... 342ad4.jpg
Co więcej, ze słoniami jest jeszcze lepiej, bo można nimi sterować! Słoń zawsze próbuje biec w stronę gracza, więc jeśli ustawi się lekko z boku tego słonia, skręci on w stronę gracza. Dzięki temu to gracz decyduje, gdzie biegnie słoń.

Aha, jeszcze jedno. Na mapie z kliniką można próbować ujeżdżać wózki szpitalne, mam wrażenie że w P2 było to o wiele łatwiejsze niż w AWP. Niemniej, jak chce się kogoś zabić tak, by wyglądało na wypadek (heee heee heee) można ustawić tenże wózek w odpowiednim miejscu, a następnie przygrzać mu ze SMEGa. Dla mnie to niewiarygodne, ale lecący wózek zabije każdego na swej drodze.

I jeszcze jedno, nie jest to wynalazek, ale dobry zabijasz czasu.

Czasem jak mi się nudzi i chcę włączyć kody, odprawiam rytuał kodów. Na czym on polega?

Należy znaleźć dziewicę (UWAGA! Dziewica to wytwór mojej wyobraźni, powstały z dostosowania faktów do pomysłu). Dziewice mają twardsze ciała, więc jeśli "wyłączy" się im życie, nie upadają całe na ziemię, tylko na kolana.

Gdy już mamy naszą dziewicę na kolanach, bierzemy broń ostrokrawędzistą, może to być katana bądź maczeta, ale osobiście polecam shurikeny. Szurikenami odcinamy ręce oraz nogi. Jeśli zrobiliśmy to poprawnie, postać dalej będzie na kolanach, nawet mimo braku nóg... Bierzemy następnie katanę (maczeta jest profanacją całego rytuału) i jednym ciosem obcinamy głowę. Następnie, jako że rytuał jest ku czci Grim Reapera (ponurego Żniwiarza) bierzemy kosę, i rozcinamy dziewicę w pół. Przez chwilę kontemplujemy widok majestatycznie wypływających na ziemię flaków, po czym polewamy wszystko benzyną i podpalamy. Jeśli wszystko zrobiliśmy dobrze, zobaczymy lewitującą klatkę piersiową stojącą w płomieniach.

Od tej pory symbolicznie pozwalam sobie na wpisywanie kodów. Jak widać, jest to symboliczny proces dla ludzi którym się zbytnio nudzi...

Do rytuału należy znaleźć kobietę, ale jeśli jesteś pedałem, możesz użyć mężczyzny.

jeszcze ostatnia kwestia, niektórzy mogą nie wiedzieć, skąd zdobyć odpowiednią dziewicę. Jest to prostsze niż się wydaje - wystarczy rzucać Syringe'ami. Każda postać, którą udało się szczęśliwie zabić, upada lekko na ziemię. Jeśli jest "dziwicą", upadnie na kolana.

Oto przykład dziewicy:
https://profile.imageshack.us/user/masta ... 064hd8.jpg
(screen zrobiłem w trakcie odprawiania rytuału. Ci, którzy uważali podczas czytania zauważą dlaczego mi nie wyszedł.)

To NIE jest dziewica:
https://profile.imageshack.us/user/masta ... 180gw5.jpg


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sty 2009, 01:39

MastaDJMax, powiem tyle: pilny z ciebie obserwator i poszukiwacz. :spoko:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
dark0007
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2009, 21:05

13 kwie 2009, 22:30

A ja mam taki dziwny wynalazek w zwykłym P2:
1.Strzelasz w szyje policjantowi ze :rifle: snajperki
2.Zaczyna się zwijać z bólu :565: (tak samo jak kogoś podpalimy i upadnie na ziemie)
3.Polewamy go benzyną
4.Jak wstanie i się zatnie (nie będzie mógł się poruszać) to go podpalamy
5.Obserwujemy jak płonący ludek znika :zdziw: ;D


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

13 kwie 2009, 22:40

@up
Hmmm, narazie tego nie wypróbuje bo nie chce mi sie instalować postala 2 (Nie bijcie plax!)
Może kto inny to sprawdzi?

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2009-04-13, 22:50 ]
"bo nie chce mi sie instalować postala 2" -> spoko, nie będziemy bili... BAN! (joke) 8-)


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

13 kwie 2009, 22:57

Alixo, śpisz? Dawno to odkryliśmy. ;)

Jednak, z tego co pamiętam, tacy ludzie dalej żyli, choć już spaleni.

dark0007, szukaj dalej. :)


Obrazek
Awatar użytkownika
dark0007
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2009, 21:05

14 kwie 2009, 09:35

Trochę to dziwne bo normalnie powinien ożyć ,czy coś w tym stylu ,a ten policjant jak się odwróciłem to tak nagle znikł i został sam dymek.
Poszukam dalej może jeszcze jakieś fajne błędy w grze znajdę ;)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 kwie 2009, 02:02

dark0007 pisze:jak się odwróciłem to tak nagle znikł
Wygląda to tak, jak znikanie każdego martwego ciała po jakimś czasie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
dark0007
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2009, 21:05

19 kwie 2009, 21:52

W sumie to tak ,ale jak drugi raz mi się to zdarzyło z żołnierzem to od przejścia przez te miejsce loadingu (chyba wiecie o co chodzi) zabiłem tylko 4 ludzi i nie powinien zniknąć bo mam duży limit umarlaków ustawiony ,a poza tym to czy oni nie powinni znikać od końca ,a nie od początku?
Jeszcze dziwne jest ,że jak kiedyś tam kopnąłem łopatę to ona odleciała tak jak z zmniejszoną grawitacją.
A jeszcze indziej rzuciłem głowę krowy podszedł do niej ludek ,to ją w niego kopnąłem i zaczęła jak by dużo razy w niego walić w małych odstępach i unosić się trochę ,a jak już była nad nim to unosiła się dalej.Dziwne ,ale prawdziwe.

[ Komentarz dodany przez: Robsessed: 2009-04-19, 21:52 ]
https://forum.postalsite.info/za ... vt1633.html ;)


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

21 kwie 2009, 20:12

Robsessed pisze:Alixo, śpisz? Dawno to odkryliśmy. ;)
Może i śpie, ale o tym nie wiedziałem Γ - Γ
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2009, 20:13 przez Alixo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 kwie 2009, 01:09

dark0007 pisze:A jeszcze indziej rzuciłem głowę krowy podszedł do niej ludek ,to ją w niego kopnąłem i zaczęła jak by dużo razy w niego walić w małych odstępach i unosić się trochę ,a jak już była nad nim to unosiła się dalej.Dziwne ,ale prawdziwe.
Dziwne i straszne. :D Jakby to już nie wynalazek, ale demon w grze ożywiony. Jest temat o zjawiskach paranormalnych w Postalu, jako żywo, to zdarzenie tam pasuje. Napastliwa krowy głowa. Postal żyje własnym życiem! ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
dark0007
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2009, 21:05

22 kwie 2009, 09:46

Ja tam nie wierze w paranormalne rzeczy w grach.To po prostu jakiś bug ,błąd gry czy coś w tym stylu.Co do tego ,że to nie jest wynalazek to maż rację ,ale może ktoś sobie pokopać głową krowy i może mu też tak się stanie.Dodam ,że tamten ludek stał blisko ściany.Można by to było opisać jako wynalazek ,ale to by było trochę za proste i w ogóle.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 kwie 2009, 14:54

dark0007 pisze:Ja tam nie wierze w paranormalne rzeczy w grach.To po prostu jakiś bug
No i słusznie, o to chodzi. Bug, który, z przymrużeniem oka, możemy traktować jako zjawisko paranormalne. Dla zabawy podczas gry, które czasem zaskoczy, czasem przestraszy albo rozbawi. Gra przez to nabiera lepszego... smaku.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

22 kwie 2009, 14:54

dark0007 pisze:Ja tam nie wierze w paranormalne rzeczy w grach.
To w jakie Ty gry grasz, hm? ;)

A takie zdarzenie jeszcze mi się nie przytrafiło.


Obrazek
ODPOWIEDZ