Mundurki szkolne czyli...

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

13 maja 2007, 16:24

Giertych twierdzi że edukacja jest bezpłatna. Przynajmniej w zwykłych szkołach. Niech płaci za książki, za mundurki, i odszkodowanie za wywołany przez nie debilizm.


Awatar użytkownika
DiamondSoul
Miłośnik broni
Posty: 113
Rejestracja: 24 mar 2007, 10:42
Lokalizacja: Bęęędzin

13 maja 2007, 17:52

A ja uważam, żeby pan Giertych walnął pare razy głową o ściane ;]
Może mu się polepszy, ale co do tego mam wątpliwości ;]

Mundurki niczego nie zmienią, chyba że zwiększą nienawiść i złość do naszego ministra edukacji.
No i nie będzie odkrytych brzuchów, jednak w mojej szkole ten problem raczej nie występuje.

Mundurkom stanowczo NIE, chyba że w szkołach prywatnych.
Nie każda rodzina ma kasę na mundurki ; // , a zwłaszcza rodzina wielodzietna.
Giertych jednak nie widzi raczej tym problemu, a wypadałoby. :-/


cienka linia
między kłamstwem
a prawdą
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

13 maja 2007, 18:02

Wedlug mnie giertych to idiota. w polsce jest wiele rodzin ktore maja wiecej niz jedno dziecko uczace sie. jest wiele rodzin dla ktorych wydatek 400 zl jest to duzo. mialy byc jakies dofinansowania na te mundurki dla najbiedniejszych ale nie lepiej przeznaczyc to na np zwiekszenie plac dla nauczycieli?? teraz rowniez nauczyciele wyjezdzaja za granice do roboty.on mysli ze mundurki zwieksza dyscypline... dzieciaki beda sie jeszcze bardziej buntowac


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

13 maja 2007, 18:23

Mundurki to błąd. Pokazują, jak bardzo nasrane we łbie ma nasz minister, jeśli uważa, że to pomoże. Wychowanie zaczyna się w domu, 7 latek idący do 1 klasy ma już pewne zachowania ograne, nowych nabywa w szkole od... rówieśników, więc za całe wychowanie odpowiedzialni są rodzice,a nie szkoła. Szkoła może co najwyżej trochę naprostować. Żeby uniknąć sytuacji patologicznych w szkołach rodzice powinni wychować należycie dziecko. I to nie jest wina braku czasu na pociechy!! Wielokrotnie widziałem w marketach, jak dzieci (nastolatkowie przeważnie) przy własnych rodzicach kradli czekolady, batony, gumy do żucia, środki przeciwbólowe. Reakcja rodzica? Brak!! I to powinno się tępić, a nie porządnych młodych ludzi, którzy troszkę za mocno lubią brutalne gry :P
Ostatnio zmieniony 13 maja 2007, 22:07 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

13 maja 2007, 19:37

Co te mundurki zmienią?! Zlikwidują przemoc? - Nie! A to jest chyba najważniejszy problem w polskich szkołach.

U mnie w szkole odbyło głosowanie... Oczywiście nie "za", czy "przeciw" mundurkom, tylko ich szczegóły (kolor, taknina, fason itd.). Wyniki w poniedziałek.


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

14 maja 2007, 16:59

my też mieliśmy taką naradę. nie jest najgorzej. niebieskie koszulki. chyba da się przeżyć


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

14 maja 2007, 17:10

i tak takich mundurkowych szmat bym nie zalozyl... (na szczescie nie musze)


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

15 maja 2007, 18:02

Tak, na szczęscie. Ja mam całe 2 lata noszenia tych szmat


Awatar użytkownika
Luigi
Seryjny zabójca
Posty: 396
Rejestracja: 05 lis 2006, 00:16
Kontakt:

16 maja 2007, 07:32

Ja może nie bede nosic wcale :) To zależy od dyrektora, czy w szkole mają mają być mundurki.


Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

16 maja 2007, 15:38

slyszalem taka gadkę nauczycieli że jeżeli mundurki nie zmniejsza przemocy to przynajmniej nie bedzie podziału na ''biedny i bogaty''-gówno prawda tą różnice bedzie nawet widac po plecakach i dresach na WF....
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, 15:40 przez konrad pl, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

16 maja 2007, 16:13

Tych różnic nie da się zmienić. We wszystkich krajach są bogaci i biedni, dobrze że u nas nie ma dodatkowo problemu rasizmu, czy na tle religijnym tak jak w USA np. Nie ma sensu ruszać tego problemu od tej strony. Żeby nie było aż tak rażącego czasem podziału należałoby zapewnić wyższe płace, czy chociażby miejsce pracy.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

16 maja 2007, 16:29

należałoby zapewnić wyższe płace, czy chociażby miejsce pracy.
To juz nie problem Romusia. Ale masz rację.
Kariko pisze:Tych różnic nie da się zmienić.
Dokładnie. Nigdy się nie zmienią. Ciekawe czy Czesio będzie miał mundurek


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 maja 2007, 16:37

Kariko pisze:Tych różnic nie da się zmienić. We wszystkich krajach są bogaci i biedni, dobrze że u nas nie ma dodatkowo problemu rasizmu, czy na tle religijnym tak jak w USA np. Nie ma sensu ruszać tego problemu od tej strony. Żeby nie było aż tak rażącego czasem podziału należałoby zapewnić wyższe płace, czy chociażby miejsce pracy.
Właśnie. Ujednolicenie strojów to tylko działanie powierzchowne, w dodatku kosztowne dla uboższych rodzin. Różnic ekonomicznych nie da się w ten sposób zmniejszyć. Zaś różnic społecznych nigdy nie da się wyeliminować, trzeba uczyć ludzi tolerancji wobec nich a nie pakować wszystkich do jednego "worka".

Różnicę, jaką aktualnie w szkolnictwie powinno się zwalczać przede wszystkim, to poziom intelektualny ministra edukacji...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, 16:39 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

16 maja 2007, 18:35

Hehe, racja, z resztą postu też się zgadzam, nie tędy droga panie Giertych.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2007, 18:36 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

17 maja 2007, 16:08

Nie jestem rasistą. Nie nawidze pzredstawicieli wszystkich klas społecznych, po równo!
A tak na poważnie: Romek jest tak tępy, że nie widzi różnic finansowych i społecznych.


ODPOWIEDZ