Halo? Słcyhać mnie?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

04 mar 2009, 20:23

Witam

Otóż dzisiaj po powrocie ze szkoły, zauważyłem, że mój mikrofon przestał działać. Myślałem, że to nic poważnego. Odłączyłem, podłączyłem. Nic. Sprawdzałem czy nie mam nic wyciszone. Miałem kilka pozycji więc odhaczyłem i nadal nie działał. Stwierdziłem, że to musi być w takim razię coś z mikrofonem. Niestety podpiąłem drugi i też nie działa ;/ Jeszcze wczoraj wszystko działało normalnie teraz mikrofon na nic nie reaguję ;/ Proszę o pomoc bo jestem w tym zielony a mikrofon jest mi potrzebny jeszcze dzisiaj ;/

Dzięki z góry


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 mar 2009, 21:23

Halo? Nic nie słyszę! :P ;)

Jeszcze wczoraj działał? A zrestartuj komputer, może to chwilowe widzimisię Windy. A jeśli nie to, czy czy instalowałeś coś od wczoraj? Może masz drugie wejście mikrofonowe, pod nie podepnij. To na początek.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 mar 2009, 21:32

1. Pytanko - mikrofon na USB czy mini-jack?
2. Jeśli nie sprawdzałeś (a pewnie sprwadzałeś :-P) - usuń całość sterowników od audio i zainstaluj ponownie (najlepiej najnowsze)
3. Jeśli mini-jack i posiadasz może w domu multimetr, looknij czy wejście od mikrofonu w ogóle funkcjonuje (chyba, że do sterowników masz programik pokazujący co do danego wejścia jest obecnie podpięte)
4. Czy w opcjach nagrywania nie masz wybrane Mix-Stereo, zamiast Mikrofon (mi się często ten błąd zdarza :-P)? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

04 mar 2009, 22:37

Lothar pisze:1. Pytanko - mikrofon na USB czy mini-jack?
Minijack -Takie coś różowe ;D
Lothar pisze:2. Jeśli nie sprawdzałeś (a pewnie sprwadzałeś :-P ) - usuń całość sterowników od audio i zainstaluj ponownie (najlepiej najnowsze)
Sprawdzałem
Lothar pisze:3. Jeśli mini-jack i posiadasz może w domu multimetr, looknij czy wejście od mikrofonu w ogóle funkcjonuje (chyba, że do sterowników masz programik pokazujący co do danego wejścia jest obecnie podpięte)
nie wiem co to multimetr to po pierwsze :D
Obrazek Tak mam wydaję mi się, że jest podłączone :) EDIT: Lol funkcjonuję chyba tylko to co świeci chyba ;O Czyli chyba jednak to
Lothar pisze:4. Czy w opcjach nagrywania nie masz wybrane Mix-Stereo, zamiast Mikrofon (mi się często ten błąd zdarza :-P )? 8-)
Gdzie dokładnie tego szukać?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2009, 22:39 przez ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

05 mar 2009, 00:42

ciuciu pisze:
Lothar pisze:4. Czy w opcjach nagrywania nie masz wybrane Mix-Stereo, zamiast Mikrofon (mi się często ten błąd zdarza :-P )? 8-)
Gdzie dokładnie tego szukać?
O tutaj:
Obrazek
8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

05 mar 2009, 14:05

Ja nie mam tak fajnie jak ty :P

Mam o tak i tak miałem od zawsze :
Obrazek


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

05 mar 2009, 19:21

zaznacz:
Obrazek
jesli to nic nie da jest jeszcze jedno wyjscie. cofnij system do czasu kiedy mikrofon jeszcze dzialal.
jesli i to nie da porzadanego skutku to niestety dalej nie pomoge :)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2009, 19:38 przez Mixer, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

05 mar 2009, 19:41

Kiedy próbuję cofnąć system wyskakuję mi komunikat ,że ten komputer nie może być w ten sposób chroniony i ,że mam spróbować ponownie ;/


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

06 mar 2009, 22:28

Sprawdź, czy gniazdko jest czyste, i czy nie siadło... to samo z kartą dźwiękową. Możliwe, że częściowo mogła siąśc, i mikrofon na niej nie działa.

A, i jeszcze jedno. Jeśli masz mikrofon ze słuchawkami (połączone ze sobą) i głośniki, to podepnij tylko mikrofon (pomarańczowa wtyczka), głośniki zostaw w spokoju. Mi pomagało.

Ehm, może to zabrzmiec dziwnie... ale pokręc jeszcze kółkiem na kablu od mikrofonu. Mi się czasami zdarzało miec taką wtopę. :D


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

07 mar 2009, 10:08

Loc pisze:Sprawdź, czy gniazdko jest czyste, i czy nie siadło... to samo z kartą dźwiękową. Możliwe, że częściowo mogła siąśc, i mikrofon na niej nie działa.

A, i jeszcze jedno. Jeśli masz mikrofon ze słuchawkami (połączone ze sobą) i głośniki, to podepnij tylko mikrofon (pomarańczowa wtyczka), głośniki zostaw w spokoju. Mi pomagało.
Zrobiłem tak i .... teraz już nawet dźwięk mi nie działa ;/ oFf zupełnie tak samo jak mikrofon....

[ Dodano: 2009-03-09, 20:43 ]
Postanowiłem podłączyć moją Karte muzyczną ponieważ na płycie dźwięk był taki jakiś cichy :P

No i znowu coś z tym Mikrofonem jest nie tak. Gdy włączam Windowsowego rejestratora dźwięku nie reaguję na niego mikrofon , ALE zauważyłem, że gdy ktoś się zrobił dostępny na GG pasek poruszył się jakbym coś powiedział. Szukałem coś tam w sterownikach, ale nie mogę się połapać ;/ wiecie może ocB?


ODPOWIEDZ