Odkrywcy tajnych przejść

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
mikus_1996
Wnerwiony urzędas
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:20
Lokalizacja: Krakow ^^

17 lut 2009, 21:02

kurde faktycnzie ominalem jedną strone ale sie nie zdziwilem. Raz nei wiem jak to sie stalo przeskoczylem krzaki kolo Paradise mail i mnie przenioslo do tego sklepu z mlekiem a po sekundzie mi sie gra wylaczyla ;D


Moja Boga Smokow xD
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

17 lut 2009, 23:34

mikus_1996 pisze:tam jest pelno allachow i tych bab w kominiarkach
:haha: Nie "allachów" tylko talibów. Allach w islamie to słowo oznaczające Boga. Te "baby" nie mają kominiarek tylko chusty, ale mniejsza z tym. Witam na forum xD
mikus_1996 pisze:kurde faktycnzie ominalem jedną strone ale sie nie zdziwilem. Raz nei wiem jak to sie stalo przeskoczylem krzaki kolo Paradise mail i mnie przenioslo do tego sklepu z mlekiem a po sekundzie mi sie gra wylaczyla ;D
Dobra rada (jeśli Twój Iexplorer nie podkreśla błędów):

https://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/

Instalujesz i zawsze dbasz o to by pisać bez otrtów.

A tak na marginesie mógłbyś zrobić scerrna (i go tu zapodać) oraz miejsca rozlokowania tych krzaków. Ciekawa sprawa. Może to tajne przejście z Pardise Mall do sklepu Habiba, które teoretycznie jest na mapie (tej satelitarnej) w Postalu 2, a którego tak szukałem wytrwale... ale nie znalazłem :|


Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

17 lut 2009, 23:45

Z tego co pamiętam, to za sklepem jest takie miejsce, gdzie jest dużo kotników i chyba jakieś przejście o ile dobrze pamiętam. Jak tam wejść ? Już tłumaczę...

Wchodzimy na ten rozwalony budynek, w którym są zablokowane drzwi dechami. Kopiemy je, wchodzimy na górę na skrawek dachu, wchodzimy następnie na te linie (chyba) elektryczne, idziemy po nich na dach sklepu Habiba i po drugiej stronie, na końcu dachu sklepu, skacząc, mamy te miejsce, co tam dokłanie jest - nie pamiętam niestety, ale wydaje mi się że było jakieś tam przejście dobrze ukryte, może to te, które prowadzi do Paradise Mall.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 18:24

mikus_1996 pisze:Raz nei wiem jak to sie stalo przeskoczylem krzaki kolo Paradise mail i mnie przenioslo do tego sklepu z mlekiem a po sekundzie mi sie gra wylaczyla ;D
zielAK pisze:A tak na marginesie mógłbyś zrobić scerrna (i go tu zapodać) oraz miejsca rozlokowania tych krzaków. Ciekawa sprawa. Może to tajne przejście z Pardise Mall do sklepu Habiba, które teoretycznie jest na mapie (tej satelitarnej) w Postalu 2, a którego tak szukałem wytrwale... ale nie znalazłem :|
Właśnie, o jakie krzaki chodzi, mikus_1996? Sporo ich tam. Zaś co do przejścia widzianego na na mapie satelitarnej... zielAK, chodzi ci o plan Paradise po wciśnięciu klawisza [F]? Chm, jeśli tak, to ten stylizowany na starą mapę szkic nigdy mi się z mapą satelitarną (bądź co bądź nowoczesność, nie?) nie skojarzył. :D Daj rysunek, zaznacz na planie te tajne przejście, bo ciekawe to.

kryhoo pisze:wchodzimy następnie na te linie (chyba) elektryczne
Właśnie, polecam każdemu rozglądanie się za takimi liniami. Chodząc po nich sporo znajdziemy tego i owego stuffu.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, 18:27 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

18 lut 2009, 18:29

Tiquill pisze:
mikus_1996 pisze:Raz nei wiem jak to sie stalo przeskoczylem krzaki kolo Paradise mail i mnie przenioslo do tego sklepu z mlekiem a po sekundzie mi sie gra wylaczyla ;D
zielAK pisze:A tak na marginesie mógłbyś zrobić scerrna (i go tu zapodać) oraz miejsca rozlokowania tych krzaków. Ciekawa sprawa. Może to tajne przejście z Pardise Mall do sklepu Habiba, które teoretycznie jest na mapie (tej satelitarnej) w Postalu 2, a którego tak szukałem wytrwale... ale nie znalazłem :|
Właśnie, o jakie krzaki chodzi, mikus_1996? Sporo ich tam. Zaś co do przejścia widzianego na na mapie satelitarnej... zielAK, chodzi ci o plan Paradise po wciśnięciu klawisza [F]? Chm, jeśli tak, to ten stylizowany na starą mapę szkic nigdy mi się z mapą satelitarną (bądź co bądź nowoczesność, nie?) nie skojarzył. :D Daj rysunek, zaznacz na planie te tajne przejście, bo ciekawe to.
zielakowi chodzi pewnie o to coś na stole w budynku niedaleko banku

cóż ta mapa przedstawia paradise z bety albo alphy wiec niema co na nią patrzeć (poza tym nie zawsze coś co wygląda jak droga nią jest)
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, 18:29 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 18:43

Faktycznieprawdziwy 666, pewno to ta właśnie mapa. Dałem ją swego czasu tu: https://forum.postalsite.info/g ... 0.html#5631

zielAK, więc teraz zaznacz, o co ci tam chodzi, gdzie znajdujesz to tajne przejście. Wnet to rozkminię! ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

18 lut 2009, 19:29

Może nie do końca przejście, ale coś blisko tego. Mianowicie, kiedyś wpatrując się w tą mapę szukałem miejsc występujących w Paradise i na mapie. Spostrzegłem dwie dziwne rzeczy:

Obrazek

1 - "kociarnia" Habiba (czyli tyły sklepu - przykrywki terrorystów)

2 - tajemniczy placyk, z częściowo przysłoniętą przez drzewa / krzaki ścieżką do ↓↓↓

3 - jakiejś przybudówki Paradise Mall (?) szukałem ale nie znalazłem wewnątrz centrum handlowego nic co by po tej ścianie to przypominało


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 20:53

Ad 1. - Jeśli coś było, to nie ma w wersji dostępnej dla graczy. Część z tych ciemnych plam to mogą być cienie (drzewa, budynku). Mogą być też fragmentami nie obrobionego do końca terrain (przybiera wtedy taki ciemny kolor). A jest też trzecia alternatywa: coś, co miało być, ale nie dane nam było, tu zostało zamazane, by nie było widoczne.

Ad 3. - Całe te żółte prostokąty to braki w mapie, braki w terenie. I taki jest ten "ząb", jaki wskazujesz. Nie wygląda mi to jak przybudówka, bo sam Paradise Mall nie jest tu zaznaczony, ten żółty obszar to właśnie brak treści, a nie zarys Mall. Czemu nie zarys? Bo za daleko wychodzi poza obręb Mall. Obok tego "zęba" są i inne kolory, ale to już chyba tylko teren, nic ponad to.

Ad 2. A ten placyk jest rzeczywiście ciekawy! Obszar, w jakim się znajduje wskazuje na terrain mapy suburbs-1. Nie jest tam ten obszar widoczny, ale teraz maznąłem go w PostEdzie i uczyniłem widocznym. Nie ma tam żadnego wgłebienia, które mogłoby robić za taką dolinkę. Jest tylko przypadkowa rzeźba gór. Albo więc na tym zdjęciu satelitarnym jest jakiś element, który był, ale został usunięty, albo to tylko taka inwencja twórcza tego kogoś, kto robił to zdjęcie, coś w stylu "a takie tam maznąłem".

Jakby nie było, przejścia tam nie ma. Choć może i było w becie\alfie gry. A, że niejako "zawodowo" się tym interesuję, to może... być w przyszłości. Jeśli skończę swój projekt. ;)


A przy okazji, stary i odrzucony plan Paradise: https://forum.postalsite.info/co ... .html#38780
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

18 lut 2009, 21:53

A ja to widzę tak:

Punkt pierwszy. Wchodzimy na tyły sklepu, gdzie znajduje się skalny tunel, którym przechodzimy do punktu drugiego. Tam znajduje się zamaskowane wejście do tajnego laboratorium, w opuszczonej starej kopalni, gdzie eksperymentują na małpiszonach :P

Mogło tak być
Ostatnio zmieniony 18 lut 2009, 22:05 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 22:11

Silver Dragon pisze:gdzie znajduje się skalny tunel
I gdybyż ten tunel był, byłoby git. Ale go nie ma.

Eh, i ta stara kopalnia... Że też jej nam nie dali w grze, a tylko tory do niej prowadzące. :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

18 lut 2009, 22:27

Tak w ogóle cały północno - zachodni obszar Paradise na tym zdjęciu satelitarnym nie zgadza się z tym co jest w rzeczywistości, a mianowicie położenie kościoła i cmentarza nie odpowiada rozlokowaniu względem składowiska chemikaliów - z którego przecież bezpośrednio się wchodziło na cmentarz, który no właśnie - jest na tyłach kościoła, gdzie tam w rzeczywistości nic nie ma. Także stacja benzynowa jest jakoś inaczej rozlokowana. Czyżby pozostałości po wersji beta?


Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

18 lut 2009, 22:31

Eh, i ta stara kopalnia... Że też jej nam nie dali w grze, a tylko tory do niej prowadzące. :D
Umm... coś tu piszesz o jakiś projektach, czyż byś coś robił w PostED? Bo z tego co wyczytałem tu:
Tiquill pisze:Nie jest tam ten obszar widoczny, ale teraz maznąłem go w PostEdzie i uczyniłem widocznym.
Co dokładnie zrobiłeś? Dodałeś coś nowego do tej mapki - czyli ten "placyk"?


Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

18 lut 2009, 23:04

Na wszystkie te pytania z pewnością odpowiedział by nam pracownik RWS :D Z kontaktem problemu nie będzie, tylko, czy będą pozytywnie nastawieni i chętni do rozmowy przede wszystkicm - z tym to już gorzej :D

W sumie, to można by było przygotować listę pytań do któregoś pracownika z RWS, czy nawet Vince'a Desiderio i wysłać np. przez e-mail.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lut 2009, 23:05

zielAK pisze:Czyżby pozostałości po wersji beta?
Na to wygląda. Albo komuś nie chciało się tego dobrze poskładać i posprawdzać, czy leży tak jak trzeba. Bo sam podobną rzecz robiłem i powiem tyle: TO jest bardzo trudne tak poskładać te widoki w jedną całość.
zielAK pisze:Co dokładnie zrobiłeś? Dodałeś coś nowego do tej mapki - czyli ten "placyk"?
Teren mapy (terrain), oprócz nakładania kolejnych warstw tekstur (które potem oddają teren, czy to widać jako skałę, czy trawę itp), ma opcję Visibility. Dzięki niej twórca mapy może "wymazać" część terenu, albo ponownie przywrócić wymazane. Przykład: Jeśli porobisz teren, a potem dodasz do niego dom, to teren pod domem czyścisz, sprawiasz, że nie jest widoczny, bo inaczej np. nie mógłbyś chodzić po domu, bo pagórki terenu "wchodziłyby" do wnętrza budynku i uniemożliwiały poruszanie po nim. W rzeczonej mapie starczyło mi tylko "maznąć" lewoklikem myszy (przy aktywnym Visibility), aby ukryty przez autora teren pojawił się. I placyka tam nie ma. I ukrywanie terenu to nic złego (w sensie, że ktoś coś chowa), to normalna i wygodna praktyka. Acha, nie, akurat tego nie robię w PostEd ;) sięgnąłem tylko by poszukać placyku.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

19 lut 2009, 00:08

Tiquill pisze:Albo komuś nie chciało się tego dobrze poskładać i posprawdzać, czy leży tak jak trzeba. Bo sam podobną rzecz robiłem i powiem tyle: TO jest bardzo trudne tak poskładać te widoki w jedną całość.
jak powiesz mi jak mogli poskładać zdjęcia tak żeby kościół był ustawiony odwrotnie niż powinien być albo jak można było złym poskładaniem dodać drogi których niema to będziesz mistrzem :D :P ;)

moim zdaniem to jest raczej beta (albo alpha)

btw czy droga za stacją benzynową nie zgadza się przypadkiem z drogą którą znalazł dziś Silver?? https://forum.postalsite.info/co ... .html#38780


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
ODPOWIEDZ