Fallouty

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

18 wrz 2008, 22:00

Możesz kupić w kolekcji klasyki "Fallout Antologia" za 19,99 zawierający wszystkie części Fallout czyli :
-Falllout
-Fallout 2
-Falllout Tactics

Jeśli nie znajdziesz koło siebie spróbuj na allegro ;)


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

18 wrz 2008, 22:12

Blah, Menda-Smarkt jest o 20 minut drogi autobusem ode mnie ;). Tak czy inaczej dzięki Dex :).


Obrazek
Awatar użytkownika
Strajker
Początkujący morderca
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: San Antonio

09 lut 2009, 20:09

całkiem niedawno w pisemku play extra zamieścili 1,2 oraz tactics całość za 7,90 nie może jak ktoś poszuka to jeszcze w kioskach będzie


Awatar użytkownika
Bam
Niedorobiony bandzior
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2008, 00:52

11 lut 2009, 14:17

W ostatnie ferie odświeżyłem sobie fallouty :D.

Fallout 1 jakoś bardziej mi się podobał, w dwójce zaczynało się w prymitywnym plemieniu... Jak oni mieli się uczyć informatyki i posługiwania bronią energetyczną?(no chyba że coś pominąłem)

Jedynka była o wiele krótsza, ale fabuła na szóstkę! :D
W dwójce motyw z plemieniem mi się specjalnie nie spodobał, ale cała reszta wypasiona(jak zacząłem kozaczyć z Bozarem to była masakra :D).

Ostatnio dwa razy przeszedłem fallout 3 i DLC Operation: Anchorage, trójka jest mało podobna do poprzednich części, ale trzeba przyznać że gra im się udała i natrzepali dużo kasy :).


Awatar użytkownika
Strajker
Początkujący morderca
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: San Antonio

11 lut 2009, 15:54

Bam pisze:jak zacząłem kozaczyć z Bozarem to była masakra
ehh wiesz co dobre :D z broni dużego kalibru lubię jeszcze karabin gaussa
jak masz dużo siły i używasz nożyk rozpruwacz to aż miło popatrzeć


Awatar użytkownika
Minpis
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2008, 10:12

12 lut 2009, 18:16

Ja grałem w Fallout 1, 2 i Fallout Tactics. Fallout 2 była pierwszą częścią z serii, w jaką zagrałem i najbardziej mi się podoba. Później miałem styczność z Fallout Tactics, który tak mnie zanudził, że nie chciało mi się przechodzić go do końca. :/ Na samym końcu zagrałem w Fallout 1. Fajny, ale według mnie gorszy od 2, może dlatego, że w dwójkę grałem jako pierwszą.

W Fallout 3 nie grałem i nie wiem czy się na niego skuszę. :< Z tego co widać po filmikach, elementy rpg uproszczono tam do minimum. :< Poza tym 3 część wyszła spod ręki Bethesdy, która moim zdaniem produkuje niezbyt ciekawe gry. Do Morrowinda podchodziłem już kilka razy, ale za każdym razem w końcu rezygnowałem z gry i deinstalowałem, bo nuda atakująca z ekranu zniechęcała mnie do dalszej gry. Grałem też w Obliviona. Z początku na słabym komputerze, więc może dlatego dość szybko go deinstalowałem, jednak stosunkowo niedawno zagrałem w niego na lepszym sprzęcie, a i tak został szybko zdeinstalowany. Nie powiem, żeby mnie wciągnął. Jeśli Fallout 3 jest tak samo nudny jak Morrowind i Oblivion (lub posiada tak samo specyficzny :bolek: klimat jak te gry, którego ja nie czuję), to ja dziękuję. :/

Dodane: poza tym widok zza pleców, czy pierwszej osoby to dla mnie profanacja. Fallout 3 powinien być grą z takim widokiem, jak w poprzednich częściach. Wielka szkoda, że Black Isle Studio nie ukończyło 3 części. :> A mieli już zrobione 90% gry...
Ostatnio zmieniony 12 lut 2009, 18:20 przez Minpis, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

12 lut 2009, 20:49

Fallouta 3 przeszedłem trzy razy (dobry zły i bonusowo jako odkrywca) i byłem bardzo mile zaskoczony. Nie podchodziłem do tej gry tak jak większość "fallołtowców" czyli jako totalny oportunista wobec Bethesdy i hejter wobec nie rpg-owego sposobu gry. Od początku wierzyłem, że Bethesda da sobie radę a przy okazji nie ulegnie presji wywieranej przez fanów serii. I zdecydowanie nie zawiodłem się (chociaż liczyłem na mniejszą ilość podobieństw wobec Obliviona).

Nie będę zagłębiał się w szczegółowy opis bo za dużo by tego było (przy plusach więcęj niż przy minusach). Pragnę napisać tylko jedną jedyną refleksje dotyczącą F3. Nie jest to gra utrzymana w typowej konwencji Fallout... i dzięki bogu, że nie jest. Gry powinny iść do przodu a nie tak jak FEAR 2: Project Origin stać w miejscu.

Nie ma sensu porównywać F3 do F2, FT i F1 bo to jest gra podobna tylko z nazwy.
A która jest najlepsza? Zdecydowanie F3 ze względu na to, że preferuję nowoczesność.

A przy okazji Operation Anchorage to nie ma go jak na razie w Polsce... A co to oznacza? Piracik albo Angielski Live...
No i w marcu wychodzi The Pitt a w kwietniu najlepszy DLC BOS. Czekam.


Awatar użytkownika
Minpis
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2008, 10:12

12 lut 2009, 21:44

A gdyby jakaś gra miała ZERO grywalności, masę bugów i beznadziejną optymalizację, to też wolałbyś ją od poprzednich części (załóżmy, że doskonałych), bo "preferujesz nowoczesność" ? Sorry, ale ten post zabrzmiał w taki sposób, że wolisz każde badziewie, byleby było nowe. :bolek:

A i dzięki, że wspomniałeś o podobieństwach do Obliviona. :) Teraz to na pewno podziękuję tej grze. :D

Fallout jak dla mnie skończył się na 2 części.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2009, 21:48 przez Minpis, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 lut 2009, 21:55

Minpis pisze:Fallout jak dla mnie skończył się na 2 części.
Nie zagrałeś, a gadasz. :roll: Ja też byłem sceptycznie nastawiony do Wiedźmina, a stał się on jedną z moich ulubionych gier.


Obrazek
Awatar użytkownika
Minpis
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2008, 10:12

12 lut 2009, 22:46

Robbie Williams pisze:
Minpis pisze:Fallout jak dla mnie skończył się na 2 części.
Nie zagrałeś, a gadasz. :roll: Ja też byłem sceptycznie nastawiony do Wiedźmina, a stał się on jedną z moich ulubionych gier.
Nie muszę grać, żeby stwierdzić, że Fallout skończył się dla mnie na 2 części. Wystarczy mieć oczy i popatrzeć. Co to za Fallout, w którym rpg jest tylko dodatkiem ? Co to za Fallout bez widoku z góry ? Prawdziwy Fallout to 1 i 2 część, reszty nie uznaję (czyli nudnego TAKTYCZNEGO Tactica i jakiegoś bodaj zręcznościowego Fallouta, który wyszedł na konsole też nie).


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

13 lut 2009, 00:54

Minpis pisze:
Robbie Williams pisze:
Minpis pisze:Fallout jak dla mnie skończył się na 2 części.
Nie zagrałeś, a gadasz. :roll: Ja też byłem sceptycznie nastawiony do Wiedźmina, a stał się on jedną z moich ulubionych gier.
Nie muszę grać, żeby stwierdzić, że Fallout skończył się dla mnie na 2 części. Wystarczy mieć oczy i popatrzeć. Co to za Fallout, w którym rpg jest tylko dodatkiem ?
Nie wiem, napewno nie Fallout 3, co najwyżej Fallout: Brotherhood of Steel na PS2 8-)
Wbrew pozorom Fallout 3 ma w sobie wiele z RPG'a i klimatu poprzednich części. Fakt, ze brakuje turowych walk, a sama gra tak dobra jak poprzedniczki nie jest, jednak warto zagrać i sprawdzić jak ekipa z Bethesda się postarała 8-)
Prawda jest taka, że "fani" nasiali pełno niezdrowej propagandy na temat F3 i teraz większość ludzi w to wierzy, odbierając sobie szansę na ciekawą zabawę. Ale ich problem, skoro lepiej słuchać innych i dawać się wkręcać w byle co, zamiast samemu sprawdzić - droga wolna 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

13 lut 2009, 12:44

Minpis pisze:A gdyby jakaś gra miała ZERO grywalności, masę bugów i beznadziejną optymalizację, to też wolałbyś ją od poprzednich części (załóżmy, że doskonałych), bo "preferujesz nowoczesność" ? Sorry, ale ten post zabrzmiał w taki sposób, że wolisz każde badziewie, byleby było nowe. :bolek:
A to mi zabrzmiało w taki sposób, że lubisz do czyjejś wypowiedzi wepchnąć tonę bzdur tylko po to, żeby racja była po Twojej stronie.

Druga sprawa. Fallout nigdy się nie skończy. A fakt, że 3 część była odmienna od poprzedników to według mnie niewątpliwa zaleta.

I na prawdę przydałoby się trochę oleju... jak można oceniać grę nie grając w nią uprzednio.


Awatar użytkownika
Bam
Niedorobiony bandzior
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2008, 00:52

14 lut 2009, 22:07

Vexev pisze: A przy okazji Operation Anchorage to nie ma go jak na razie w Polsce... A co to oznacza? Piracik albo Angielski Live...
No i w marcu wychodzi The Pitt a w kwietniu najlepszy DLC BOS. Czekam.
No cóż, powiem tylko tyle FO3 mam oryginalne, a DLC załatwiłem "bokiem" ^^, bo tak mnie zżerała ciekawość i niecierpliwość że nie mogłem się powstrzymać.

P.S.
Nie oznacza to że jak wyjdzie w Polsce to nie kupię, wręcz odwrotnie, rzucę się na to! :D

A co do nie-falloutowej trójki:
Bethesda wykonała bardzo dobrą robotę, wiem że mało tam z fallouta, ale gdyby nie zwracać uwagi na poprzednie części i wyobrazić sobie że to jest jedynka, to pomyśleliście by inaczej.
A po za tym Todd Howard w czwórce zamierza wprowadzić szereg zmian, właśnie dzięki fanom którzy skrytykowali trójkę ;)


Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

14 lut 2009, 23:33

Bam pisze:No cóż, powiem tylko tyle FO3 mam oryginalne, a DLC załatwiłem "bokiem" ^^, bo tak mnie zżerała ciekawość i niecierpliwość że nie mogłem się powstrzymać.
Rozumiem, rozumiem xD heh (btw. miałem podobnie)
Bam pisze:A po za tym Todd Howard w czwórce zamierza wprowadzić szereg zmian, właśnie dzięki fanom którzy skrytykowali trójkę ;)
Mam nadzieje, że pan Howard nie szykuję returnu stylu F2 i F1...


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

12 wrz 2009, 15:10

Hmm, czy ktoś ma może jakieś informacje, jak sobie sprawić dodatki do F3? Słyszałem pogłoski, że w sierpniu chyba mają w Polsce wyjść w wersji pudełkowej. Cwaniaki na XboXLive mogą się połączyć jako inna narodowość, a WinLive nie :/. I jak tu być fanem PC?


ODPOWIEDZ