[P2] Środa - napad na budynek wyborczy

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 gru 2008, 12:17

Witam,

Ponad rok temu, po raz pierwszy przechodząc grę, musiałem oddać głos w środę w budynku wyborczym. W najmniej spodziewanym momencie, do owego budynku wtargnął uzbrojony bandzior wykrzykując jakieś obelgi. Ja tylko stałem i przyglądałem się, jak policja wraz z nim wymienia między sobą ogień. W końcu padł. Obecnie jestem weteranem w tej grze - przeszedłem ją wielokrotnie na wielu poziomach trudności, ale do tej pory nie spotkałem się ponownie z tym wydarzeniem. Mam do Państwa następujące pytanie: czy cokolwiek może wpłynąć na to, że jeszcze raz spotkam tam tego bandziora? Bardzo chciałbym ujrzeć tę akcję jeszcze raz. Jeśli ktoś już się z tym spotkał, to proszę, niech potwierdzi odkryte przeze mnie zjawisko (oczywiście poprzedzając dowodem).
Ostatnio zmieniony 14 lis 2013, 13:44 przez The Iceman, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

27 gru 2008, 12:22

To ciekawe co mówisz. Sam nigdy się z tym nie spotkałem, ale zawsze ta misja wydawała się za spokojna. Mam nadzieję, że uda nam się rozwikłać ten problem, bo strasznie jestem ciekaw jak to wygląda.

Poza tym, serdecznie witam na forum i zapraszam do dalszej aktywności. :):


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 gru 2008, 12:26

Wasz serwis i forum bardzo mi się spodobał. Tak - to bardzo dziwne, że bez jednego wystrzału można wykonać te zadanie. Jest po prostu zbyt łatwe, a tak bardzo chciałbym potwierdzić to, co napisałem. Bandzior był takiego samego wyglądu jak rabusie w banku i miał przy sobie bodajże pistolet. Dodam, iż była to wersja bez żadnych modów, wtedy jeszcze nie wiedziałem, że nawet istnieją.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, 12:28 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

27 gru 2008, 12:43

Elvis Scatter pisze:Obecnie jestem weteranem w tej grze - przeszedłem ją wielokrotnie na wielu poziomach trudności...
Spróbuj swoich sił na MP :P
Elvis Scatter pisze:Bandzior był takiego samego wyglądu jak rabusie w banku i miał przy sobie bodajże pistolet.
Była to podstawowa wersja Postala 2 czy P2 StP (nieco poprawiony + tryb MP)? Można by odpalić PostED'a i poszukać rabusia, zlokalizować jego pozycję itp. Swoją drogą pamiętam, że we wtorek na mapie Dom terrorysta - samobójca wyskakuje z krzaków obok Asian Cook (przejście zaraz obok do sklepu Habib'a). Problem w tym, że on wyskakuje dopiero gdy orkiestra osiągnie jakąś "bramkę" widoczną w PostED. To samo może być z tym rabusiem. Możliwe, że coś przez prypadek uruchomiłeś, dlatego on się pojawił. Ja się z nim nie spotkałem (grałem w StP).


Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 gru 2008, 12:49

Jestem modderem (jednak modyfikuję inne gry), więc rabuś ten został prawdopodobnie zespawnowany skryptem, a co za tym idzie - nie znajdziesz go raczej na mapie. Była to wersja Share The Pain, tak jak to podałem w tytule. Ale mogę też się mylić, nie jestem dokładnie pewien.

EDIT:

Temat poprawiony. Była to zwykła wersja Postal 2. Bardzo przepraszam za wynikłe problemy.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, 12:56 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

27 gru 2008, 12:57

Elvis Scatter, wprawdzie nic nowego do konwersacji nie wniosę, ale serdecznie witam nowego użytkownika. Urzekł mnie sposób twojego pisania, wielkie litery kiedy trzeba, nawet przecinki, wysoki poziom kultury osobistej... mam nadzieję że długo z nami zostaniesz, bo od tych dzieciaków niedobrze się czasem robi... ("skont mash takie bronje? pszyślij mi na majla").

Inna sprawa, czy jestem jedynym człowiekiem który we wtorek wchodzi w bullet time i zabija zamachowca? Wyobrażam sobie że to Yossarian ^^

A jak jesteś moderem, to czym dokładnie się zajmujesz? Bo wiesz, skrypterzy są zawsze potrzebni...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 gru 2008, 13:04

Nie za bardzo chciałbym tutaj off-topować. Ale dobrze - zajmowałem się modyfikowaniem gry S.T.A.L.K.E.R. Zmiana konfiguracji, trochę skryptów, nowe możliwości. Niestety nie za bardzo znam się na silniku Unreal - on jest po prostu trudniejszy. Takie sprawy możemy załatwiać poprzez PW.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

27 gru 2008, 13:11

Naturalnie, ale to pierwszy temat założony przez ciebie więc chciałem cię tylko przywitać. Takie rzeczy jeśli już to oczywiście omówimy na PW.

Koniec off-topa. [/OFF-TOP]


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

27 gru 2008, 14:40

można zrobić też tak że wchodzisz w posted szukasz jakiegoś triggera czy coś tam xD później zapamiętujesz jego miejsce później w postalu "wchodzisz" w tego triggera i może się stanie


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 gru 2008, 15:03

Elvis Scatter pisze:Witam,
Witaj! :):

Muszę przyznać, że nie spotkałem się z taką sytuacją, jaką opisujesz. Natomiast ja, grając po raz pierwszy w Postala (podstawowa wersja), zostałem napadnięty przez bandytów w sklepie u Habiba. Niedoświadczony młokos nie potrafił poradzić sobie z kilkoma bandziorami. :P Co ciekawe, wydaje mi się, że byli to inni złoczyńcy, niż ci atakujący tego samego dnia bank. Czy to możliwe?


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

27 gru 2008, 15:23

Robsessed pisze:
Elvis Scatter pisze:Witam,
Witaj! :):

Muszę przyznać, że nie spotkałem się z taką sytuacją, jaką opisujesz. Natomiast ja, grając po raz pierwszy w Postala (podstawowa wersja), zostałem napadnięty przez bandytów w sklepie u Habiba. Niedoświadczony młokos nie potrafił poradzić sobie z kilkoma bandziorami. :P Co ciekawe, wydaje mi się, że byli to inni złoczyńcy, niż ci atakujący tego samego dnia bank. Czy to możliwe?
mnie u Habiba napadł ksiądz ale on jest charakterystyczny bo się często pojawia na tej mapie...wystarczy że się trochę koło niego postoi to wyciąga spluwę i chce pienięsy...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

27 gru 2008, 17:31

Nawet gdy grałem w AWP, widziałem jak ten ksiądz wychodzi ze sklepu Habiba.
Postanowiłem go śledzić. Szedłem za nim, ale potem się obrócił, powiedział "Jednokierunkowa"(chyba musiałem go dotknąć), a potem mnie napadł! Co dziwne nigdy wcześnie go nie widziałem, a potem już nie zobaczyłem!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

27 gru 2008, 17:41

No dobrze, tak bywa niekiedy i na podstawowej wersji gry (w AWP zostały zmienione skrypty, oczywiście nie wszystkie). Wolałbym, by wypowiadano się tutaj w sprawie dotyczącej mojego problemu. Co ważne, na tamtej mapie nigdy jeszcze nie widziałem zamaskowanego rabusia. Dokładnie wykrzyczał te oto słowa: "To napad...!", a potem jeszcze bluźnił. W plikach językowych widnieją takie oto linijki:

Kod: Zaznacz cały

MuggerHint1=Brzmią poważnie! Lepiej rzuć swoją
MuggerHint2=forsę jeśli nie chcesz dostać w czapę.
MuggerHint3=Znajdź forsę w ekwipunku i
MuggerHint4=wciśnij ' by ją upuścić zanim zaczną strzelać!
Z pewnością kiedy policjanci polegliby, to rabuś chciałby mnie okraść.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2008, 17:43 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

27 gru 2008, 23:08

MuggerHint1=Brzmią poważnie! Lepiej rzuć swoją
MuggerHint2=forsę jeśli nie chcesz dostać w czapę.
MuggerHint3=Znajdź forsę w ekwipunku i
MuggerHint4=wciśnij ' by ją upuścić zanim zaczną strzelać!
To się chyba wyświetla, kiedy jesteśmy napadani przez tego nieszczęsnego księdza.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

28 gru 2008, 09:43

Tak, dokładnie taki tekst się wyświetla. W poniedziałek udałem się do banku, by wymienić czek na pieniądze. Tak też uczyniłem, jednak po chwili do banku wtargnął zastęp uzbrojonych po zęby bandziorów. Policja zdołała ich pokonać. Następnym razem, kiedy wykonywałem te zadanie, sprowokowałem policję do wspólnych zamieszek - pomiędzy nimi, sobą i bandziorami. Udałem się na piętro banku i stamtąd prowadziłem wymianę ognia. Policjanci w końcu polegli, a ja musiałem oddać bandziorom swoje pieniądze. Uwaga: należy działać ostrożnie, mogą Cię zastrzelić.

Niestety w budynku wyborczym skrypt ten nie zadziałał ponownie. Bandziora jak nie było, tak nie ma. Pamiętam jeszcze, jak przechodząc grę jeszcze raz na zwykłym Postalu 2, udałem się do owego budynku. I w tym wypadku również nie ujrzałem bandziora. W historii zmian w patchach nie ma żadnej wzmianki o tym problemie.


Posiadam zasilacz z białej listy.
ODPOWIEDZ