W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

22 gru 2008, 12:50

ManiakPostala pisze:Niedawno gdzieś oglądałem (chyba na TV4) mówili że znaleźli grób Jezusa Marii Magdaleny tego jego ojca i Maryi.I tam były szczątki ludzi.Czyli wynika z tego że jezus to był zwyczajny człowiek a nie syn buga znaczy boga.

A ja jestem ateistą.Nie wieże nic (w siebie też nie wierze bo mam bardzo niskie poczucie własnej wartości.)
I już wiem ile masz lat. 8-) I dla wszystkich, którzy tego nie rozumieją: Jezus był człowiekiem, nie był tytanem o ośmiu rękach, jednookim cyklopem, czy czymś jeszcze innym. Był człowiekiem z krwi i kości. "Zrodzony, a nie stworzony".


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

22 gru 2008, 15:27

dragonmati pisze:MastaDJMax napisał/a:
Jest udowodnione, znaleziono grób jego brata. (Czy jeszcze ktoś wierzy w czystość Maryi?)

Ja wierzę.
W Biblii jest napisane, że Józef zbliżył się do Maryi po porodzie Jezusa. Dalej wierzysz? Poczęcie może było niepokalane, ale ona straciła swoje dziewictwo.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

22 gru 2008, 15:34

MastaDJMax pisze:
dragonmati pisze:MastaDJMax napisał/a:
Jest udowodnione, znaleziono grób jego brata. (Czy jeszcze ktoś wierzy w czystość Maryi?)

Ja wierzę.
W Biblii jest napisane, że Józef zbliżył się do Maryi po porodzie Jezusa. Dalej wierzysz? Poczęcie może było niepokalane, ale ona straciła swoje dziewictwo.
Zaraz, zaraz, czy nie twierdziłeś, że nie wierzysz w Boga i jesteś ateistą? A teraz: Poczęcie może było niepokalane. Ateista wierzący, że Bóg mógł począć dziecko ze zwykłą kobietą. 8-) Więc albo jesteś hipokrytą, który na siłę chce się przyczepić czegoś w wierze Kościoła, albo my tu jesteśmy zajebistszymi misjonarzami i za jakiś czas będziesz bił się w pierś krzycząc: "wierzę! :military:
Ostatnio zmieniony 22 gru 2008, 15:35 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

22 gru 2008, 15:41

Zaraz, zaraz, czy nie twierdziłeś, że nie wierzysz w Boga i jesteś ateistą? A teraz: Poczęcie może było niepokalane. Ateista wierzący, że Bóg mógł począć dziecko ze zwykłą kobietą. 8-) Więc albo jesteś hipokrytą, który na siłę chce się przyczepić czegoś w wierze Kościoła, albo my tu jesteśmy zajebistszymi misjonarzami i za jakiś czas będziesz bił się w pierś krzycząc: "wierzę! :military:
Widzę że ciężko ci będzie zrozumieć o co mi chodzi. Tak więc jeśli ktoś jest katolikiem, to POWINIEN wierzyć w niepokalane poczęcie Jezusa, bo to niemal podstawa chrześcijaństwa. Osobiście w to nie wierzę (Taaa Maryja była wiatropylna) ale rozumiem że chrześcijanie w to wierzą, więc nie neguję tego.

Jednak w samej biblii jest napisane, że Maryja waliła się z Józefem (nooo może trochę delikatniej, jak wspomniałem powyżej) więc nawet chrześcijanie nie mają co w to wierzyć, bo ich jedyna, ulubiona ksi(ęga)ążka to neguje.

Nie jestem hipokrytą. Jeśli rozmawiam z kimś o wierze, staram się niejako tymczasowo przyjąć, "zaakceptować" pewne zasady tej wiary, żeby nie wyjść na durnia który nic nie rozumie. Proste?


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

22 gru 2008, 15:50

Echh, a już chciałem w moim magicznym zeszyciku wstawić kolejny krzyżyk w rubryce "nawróceni". :/

A tak na serio rozumiem o co ci chodzi, mądre podejście. Tylko ten twój cytacik z Biblii, chyba będę musiał sobie odświeżyć Ewangelie bo sobie nie przypominam, o tym, aby Józef i Maryja "zbliżyli się"... Może poratujesz cytatem, albo chociaż autorem i rozdziałem.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

22 gru 2008, 16:03

Powiem szczerze, fanem biblii nie jestem. Czytałem kiedyś, ale raczej narodzenie Jezusa było zbyt nudnym fragmentem, wolałem Stary Testament.

Mogę poszukać, biblię w domu mam, ale radzę ci samemu to zrobić. Jednak jestem pewien, że gdzieś w biblii jest fragment "po czym zbliżył się do niej".

Edit

A jednak znalezienie było prostsze niż myślałem. Myliłem się, wprawdzie, co do dosłownych słów z ewangelii, ale ten fragment tam JEST:
24. A gdy Józio obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu rozkazał anioł Pański i przyjął żonę swoją.
25. Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła syna, i nadali mu imię Jezus
Fakt, nie ma tak jak ja zapamiętałem, ale jest podobnie. Oczywiście wierzący tutaj stwierdzą, że nie ma dosłownie powiedziane, że faktycznie się zblizyli, ale do urodzenia Jezusa Józef nie zbliżał się do Maryi. Jeśli jednak w ogóle nigdy nie zbliżyłby się do niej, byłoby to wręcz podkreślone. To co jest w tym fragmencie wygląda jak próba zgrabnego pominięcia faktu, że się walili ^^ Sorry, po prostu musiałem xD
Ostatnio zmieniony 22 gru 2008, 16:09 przez Max King, łącznie zmieniany 1 raz.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
ManiakPostala

22 gru 2008, 20:06

A dlaczego z nią nie obcował przed narodzinami tego bachora o imieniu jezus.Zakaz był czy co?
Ostatnio zmieniony 22 gru 2008, 20:06 przez ManiakPostala, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

22 gru 2008, 21:24

ManiakPostala pisze: tego bachora o imieniu jezus.
Mr Minio pisze:Ja wierzę w Boga, Chrystusa, Maryję, Ducha Świętego i w to wszystko. Ja wierzę i to moja sprawa. Nikt nie ma prawa mnie za to w jakikolwiek sposób wyśmiewać, czy też karcić.
Religia to inwidualna sprawa każdego człowieka. Dla mnie to ludzie mogą wierzyć i w szafę, aby mi nie kazali jej nosic :D
Ty swoją wypowiedzią pokazałeś jedynie swój poziom inteligencji, oraz chamskość. To, że jesteś ateistą, to nie znaczy, że masz prawo obrażać moją religię! Ja nie wyzywam twoich zasad wiary, ani ciebie, więc uszanuj to! I dochodzę właśnie do sedna.
Nie wolno obrażać, ani walczyć z cudzą wiarą, o ile nie zagraża ona zdrowiu, ani życiu innych. Dlatego jest różnice między zwykłym muzułmaninem, a terrorystą-samobójcą, chociaż...to i owo pisze o tym w Koranie...ale to juz dyskusja na inny temat. po co ja to piszę...on już i tak tego nie przeczyta.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2008, 21:25 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

22 gru 2008, 22:48

ManiakPostala, zgadzam się. Też jestem ateistą, ale trochę kultury też się przyda.

Mr Minio, faktem jednak jest, że nie masz jak wyzywać jego zasad wiary...
dla tych co nie załapali: ateizm nie ma żadnych zasad wiary bo na tym polega

Ale dobrze widzieć że Maniak dostał bana. Wkurzał mnie deczko, szczerze mówiąc.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

23 gru 2008, 10:29

Ateizm nie ma zasad wiary, ale też nie można wyznawcę wyzywać np. od niewiernych(chociaż nim jest xD, ale chodziło mi o mocniejsze słowa), itp.
(nie będę przytaczał mocniejszych cytatów, ale wiecie o co chodzi).
Ateiści to to samo co poganie, tzn. w nic nie wierzą.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 10:30 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 2 razy.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 gru 2008, 10:55

Poganie nie czcili sobie kamieni, roślinek itp?


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

23 gru 2008, 11:29

Mr Minio, ateizm i pogaństwo? lol to żeś powiedział ^^ Spoko, też mi się zdarza.

Ateiści to niewierni oraz bezbożnicy. Od czego nas wyzywać? Niewidomych? xD

Robsessed, Nie.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

23 gru 2008, 12:18

Robsessed pisze:Poganie nie czcili sobie kamieni, roślinek itp?
MastaDJMax pisze:Robsessed, Nie.
Czego kłamiesz? Poganie, to ludzie wyznający wszelkiego rodzaju religie politeistyczne. Dlatego wyznawcy Ozyrysa, Zeusa, Jowisza, Światowida, Peruna Gromowładnego, Thora, boga Sokoła i świętego Dębu będą poganami. 8-)
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 12:19 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

23 gru 2008, 20:39

Ja osobiście wierze w Boga, ale nie wierze w kościół z pewnych powodów.
Ostatnio zmieniony 23 gru 2008, 20:39 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

23 gru 2008, 20:51

kazik, typowa chrześcijańska ignorancja, każdy kto nie wierzy w naszego jedynego boga to poganin albo bezbożnik. No comment -.-


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
ODPOWIEDZ