[POMOC] Dźwięki - jak dodać lub edytować?

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2007, 19:54

Siema! Jak polecił Tiquill zacząłem szperać w plikach systemowych Postala. Z początku szukałem ukrytych kodów, czy jakichś wskazówek, umilających rozgrywkę. Jednak w końcu trafiłem na Edytor Poziomów (nie wiem jak) i tam zacząłem się bawić dźwiękami. Znalazłem tam najfajnejsze teksty Kolesia i Gary'ego Colemana. Postanowiłem je zgrać sobie na mp3 i słuchać, słuchać i słuchać! 8-) Miałem również zamiar "pozmieniać" nieco te wypowiedzi. Głównie chodziło mi o to, żebym dodał własne komentarze do gry. Wiem, że jest to możliwe, ponieważ w pliku systemowym Postala są dokładnie opisane komendy, które wymiają przechodnie po zobaczeniu/odczuciu obecoścci Kolesia.
Jednakże, używając opcji zapisu plik nagrywa się z rozszerzeniem .aux! Próbowałem nawet "ręcznie" zmieniać rozszerzenie i nawet ikonka się inna się pojawiła :), ale pliku otworzyć się nie dało.
Czy istnieje jakiś program/sposób, by nagrać dane wypowiedzi z Paradise do formatu .mp3/.wav?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, 03:29 przez Robseßed, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2007, 20:48

Dźwięki masz w przeglądarce PostEd'a pod zakładką Sounds. Wybierasz dźwięk i z menu File wybierasz Export. Zapisuje do .wav. I gotowe! ;-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2007, 21:05

OK, dzięki. Nie zauważyłem tego ;-).


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2007, 21:31

Spoko! :-)
Kmieciu pisze:Jednak w końcu trafiłem na Edytor Poziomów (nie wiem jak)
Los tak chciał. :-D

A przesłuchiwane dźwięki to naprawdę perełki. Często nie uświadczymy ich w samej grze, ominą nas. ;-) I nie tylko gadki. Podmieniłem sobie kiedyś dźwięki Windows na te z Postala. Maksymalizujesz okno - a tu jeb! z shotguna... Postal w każdej chwili, qrde... :-D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 lut 2007, 21:37

Skomponowałem właśnie "utwór" do Postala... :D Dodam go do neta!

[ Dodano: 2007-02-23, 21:39 ]
Właśnie! Tylko jak :?:
Ostatnio zmieniony 23 lut 2007, 21:39 przez Robseßed, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lut 2007, 21:56

yourfilelink.com, megaupload.com, rapidshare.de i podobne serwisy. Który lepszy, trudno powiedzieć...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Strajker
Początkujący morderca
Posty: 76
Rejestracja: 28 sty 2007, 22:53
Lokalizacja: San Antonio

25 lut 2007, 18:20

a propo zabawy z dźwiękami podczepcie sex telefon pod konfesjonał (to pudło gdzie spowiedź jest) zajebisty efekt!!


Awatar użytkownika
bobo
Seryjny zabójca
Posty: 255
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:16
Lokalizacja: Toronto

01 mar 2007, 18:56

A ja mam problem :-( Biorę opcję eksportu tych plików na WAV, wybieram folder gdzie zapisać. I co? Lipa panowie ;-) , nic się nie dzieje, pliku nie ma i kaput. Zna ktoś jakiś inny sposób na wyłowienie tych dźwięków? 8-)


Obrazek
Awatar użytkownika
Holy
Wnerwiony urzędas
Posty: 21
Rejestracja: 16 lut 2007, 12:26
Lokalizacja: te zwłoki ??

02 mar 2007, 12:03

Najlepszym sposobem na wykorzystanie tych textów w formacie .wav to dodanie ich do GG heh za każdym razem gdy ktos jest dostepny albo ktoś przysyła wiadomość można usłyszeć jeden z textów :) powiedzmy "Żryj kupe !!" XD


Obrazek
In the name of God, impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation. Amen
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

16 mar 2007, 22:39

bobo pisze:A ja mam problem :-( Biorę opcję eksportu tych plików na WAV, wybieram folder gdzie zapisać. I co? Lipa panowie ;-) , nic się nie dzieje, pliku nie ma i kaput. Zna ktoś jakiś inny sposób na wyłowienie tych dźwięków? 8-)
A systemowy Rejestrator dźwięku nie starczy? :-D Robi co swoje...
Choć nie wiem, czemu nie mogłeś eksportować. To raczej wina Windy niż PostEda...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

22 kwie 2007, 22:41

Tak się zastanawiam, dlaczego przechodnie nie używają wszystkich tekstów, które są im przypisane w edytorze? Niektóre teksty są naprawdę dobre a w grze się ich nie spotyka :-|
Da się coś zrobić żeby ludzie używali tych tekstów?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 kwie 2007, 01:23

Ustawiasz w opcjach gry. Wydajność chyba - albo Dźwięki. ;-) Nie dali domyślnie wszystkich, biorąc pod uwagę optymalny konfig gry.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

23 kwie 2007, 14:59

Dzięki Tiquill, też się nad tym kiedyś zastanawiałem. A czy to też tyczy się tekstów Kolesia, bo on również nie wypowiada wszystkich kwestii?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 kwie 2007, 17:02

Wiele tekstów Kolesia (a może i przechodniów?) jest przypisanych tylko do określonej akcji-zdarzenia i nawet zwiększenie słów w opcjach na to nie poradzi, by słyszeć je częściej. Np. kwestii 'Wy w mordę kopani komuniści...' nie usłyszałem w samej grze, a tylko w jakiejś sieciowej mapie.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
bobo
Seryjny zabójca
Posty: 255
Rejestracja: 08 lut 2007, 00:16
Lokalizacja: Toronto

23 kwie 2007, 17:25

A może się da je jakoś podmienić, bo niektóre są lepsze od tych standardowo wypowiadanych przez kolesia :?: 8-)


Obrazek
ODPOWIEDZ