W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 gru 2008, 22:18

Osobiście jestem hybrydą - oficjalnie... err... no dobra, bardziej skomplikowane niż myślałem ^^ Więc oficjalnie w papierach jestem chrześcijaninem. Jak mnie ktoś pyta, odpowiadam że jestem ateistą, bo Boga po prostu nie ma. (Jeśli by był to by przyszedł i powiedział. W końcu to nasz ojciec, nie?). Ale de facto akceptuję zarówno agnostyczną wiarę w istotę, która może stworzyła świat i wszechświat, a także wierzę w większość "dogmatów" wierzeń ruchu New Age. Poza tym jestem adeptem Ars Falcis, więc to się też kłóci trochę z ateizmem...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

02 gru 2008, 06:48

A ja wierzę w Boga, bo gdyby nie istniał to nie mógł bym znaleźć odpowiedzi na kilka moich pytań...


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

02 gru 2008, 10:14

A znalazłeś?


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

02 gru 2008, 16:58

kazik pisze:W tej wyzwolonej Europie morderstwa (aborcja, eutanazja) są legalne, skrzywienia seksualne uważane są za normę. Religia chrześcijańska jest w Europie albo piętnowana, albo ignorowana, natomiast na Islam czy Judaizm złego słowa powiedzieć nie można. W neutralnej religijnie Europie normą jest, że tam, gdzie istnieją największe katolickie katedry buduję się większe od nich meczety, nikt nie protestuje. Niemal cały cywilizowany świat został wybudowany na chrześcijańskich fundamentach. Nic tego nie zmieni. Polska jest szczególnie związana z religią chrześcijańską, nie zapominajmy, że od 1656 roku Maryja jest królową Polski, więc tym samym, wg praw dynastycznych jej syn, Jezus Chrystus powinien być uznany królem naszej ojczyzny.

W kraju, gdzie ponad 90% obywateli deklaruję się jako wierzących katolików religia w szkole nie powinna nikogo dziwić. Poza tym jest ona nieobowiązkowa, jak się komuś nie podoba, to ma zajęcia z etyki.
Typowe podejście durnego mohera.

Aborcja, eutanazja. A co ci do tego? Eutanazja jest wykonywana tylko na życzenie i każdy może w ostatecznym momencie zmienić zdanie! Ty możesz być śmiertelnie chory i strasznie cierpieć, ale nawet ci nie będą proponować eutanazji! TO TWÓJ WŁASNY wybór! Osobiście raczej bym się na swoją eutanazje nie zgodził. Co do aborcji to sprawa matki, to jest jej życie i ona decyduje!
A teraz czemu się dowalasz do Żydów i Muzułmanów i gejów!?. Mnie oni nic nie obchodzą! Mogą sobie żyć, i wyznawać swoje religie. Póki nie zmuszają mnie, żebym robił to samo co oni (polscy katole zmuszają). A że Chrześcijański Uniwersalizm scalał średniowieczną Europę to prawda. Ale on przeminął, już nikt zamków nie broni i nie wyjeżdza na krucjaty.
Bodajże kretyński polski konserwatyzm rozpoczął się od sarmatyzmu! Był to styl życia szlachty polskiej od XVI do XVIII wieku. Opierał się na błędnym przekonaniu jakoby szlachta polska pochodzi od bliżej niezydentyfikowanego, starożytnego ludu Sarmatów. Sarmatyzm charakteryzował się (oprócz charakterystycznego stroju) głupotą, dewocją, ksenofobią i niemożnością przeprowadzenia koniecznych reform. Odegrał też pewną role w rozbiorach Polski. Już na szczęście się rozpadł.

Teraz twoja ankieta. 90% Polaków to katolicy. Cóż mnie wykreśl z tej listy. Ankieta z pewnością zrobiona na polecenie władz kościelnych. Ludzie się boją repersji i nawet jeżeli nie uważają się za katolików to i tak odpowiedzieli pozytywnie. Bo nie chcą się wyróżniać!
A 65 % z tych 90% i tak nie chodzi do kościoła co niedziele i ma gdzieś życie parafi.
A religia w szkole i do średniej to totalny popie***l!!!
Jak co to chodze na religie, ale chodze tylko dla lepszej średniej. Jakby Romek jej nie wliczył do średniej to by mnie tam nie było! Ale jestem! Bo potrzebna mi jest wysoka średnia żeby się dostać do liceum!!! Teoretycznie mógłbym wybrać etyke, ale jej po prostu NIE MA w polskiej szkole!
Władza ludowa w tamtym ustroju potrafiła dać kopa biskupom kiedy chcieli się posunąć za daleko! Teraz niestety obecna władza się im podlizuje (cóż demokracja to demokracja).

Więc nie bądźcie jak tutejszy zastępca admina (właściwie czemu on tu jest zastępcą admina!?) marionetkami w łapach biskupów, PiSowców i LPRowców!

Tak na marginesie:
To moja najdłuższa wypowiedź na tym forum :P .


Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

02 gru 2008, 16:59

MastaDJMax pisze:A znalazłeś?
Jeszcze nie, ale dzięki temu mam nadzieje, że kiedyś znajdę taką odpowiedź, bo to, że człowiek jest tylko kupo mięsa po śmierci jakoś mnie niepokoi. Bardzo się przejmuję sprawami egzystencjalnymi, a jeżeli by nie wierzyć w Boga to skąd to wszystko? Samo nie mogło się to stworzyć- człowiek nie bez powodu ma rozum.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

02 gru 2008, 17:26

Lewus pisze:Eutanazja jest wykonywana tylko na życzenie i każdy może w ostatecznym momencie zmienić zdanie!
To dlaczego starsi ludzie uciekają z Holandii w strachu przed tym, że ich pociechy podpiszą wraz z lekarzami na nich wyrok śmierci? Tam panuje takie prawo, niedługo pewnie cała UE je przyjmie. Jeśli chodzi o samą eutanazję, to w pewnym stopniu ją popieram, o czym pisałem już w odpowiednim temacie.
Lewus pisze:Co do aborcji to sprawa matki, to jest jej życie i ona decyduje!
Matką nazywasz kogoś, kto zabija woje dziecko? Aborcja jest morderstwem a morderców powinno się wieszać, niezależnie od wieku, czy stanu psychiki/świadomości ofiary.
Lewus pisze:Póki nie zmuszają mnie, żebym robił to samo co oni (polscy katole zmuszają).
W którym miejscu zmuszany jesteś do praktykowania religii katolickiej? Pokaż mi, w którym! Większośc moich znajomych to ateiści/agnostycy i jakoś żaden mi się dotąd nie skarży, że jest zmuszany do wiary w Boga.
Lewus pisze:Bodajże kretyński polski konserwatyzm rozpoczął się od sarmatyzmu! Był to styl życia szlachty polskiej od XVI do XVIII wieku. Opierał się na błędnym przekonaniu jakoby szlachta polska pochodzi od bliżej niezydentyfikowanego, starożytnego ludu Sarmatów. Sarmatyzm charakteryzował się (oprócz charakterystycznego stroju) głupotą, dewocją, ksenofobią i niemożnością przeprowadzenia koniecznych reform. Odegrał też pewną role w rozbiorach Polski. Już na szczęście się rozpadł
Bardzo ładny wykład na temat sarmatyzmu, mnie też o tym w gimnazjum uczyli, tylko nie wiem jaki ma on związek z tematem. Konserwatyzm jest ideologią, która ciągle ewoluuje jak każda ideologia. To co dziś jest konserwatyzmem jeszcze 80 lat temu było szczytem postępowości.
Lewus pisze:Ludzie się boją repersji i nawet jeżeli nie uważają się za katolików to i tak odpowiedzieli pozytywnie
A jakie to represje spotykają niewierzących? Pali się na stosie? Wlewa rozgrzane żelazo do gardła? Jakoś nie słyszałem o pogromach niewiernych w Polsce. O wysadzaniu banków, których właściciele nie są katolikami. Na Bliskim Wschodzie takie działania wobec niewierzących w Allaha są normą, ale religia katolicka jest najbardziej tolerancyjną religią, za co płaci ogromną cenę bo jest opluwana z każdej strony.
Lewus pisze:Jak co to chodze na religie, ale chodze tylko dla lepszej średniej. Jakby Romek jej nie wliczył do średniej to by mnie tam nie było! Ale jestem! Bo potrzebna mi jest wysoka średnia żeby się dostać do liceum!
Do każdego liceum liczą się punkty z egzaminu gimnazjalnego, oceny z j.polskiego, matematyki i dwóch innych przedmiotów. Nie słyszałem o żadnej szkole średniej (nie mówię tu o jakichś katolickich liceach) gdzie liczy się ocena z religii. A jak chodzisz tylko dla piąteczki na świadectwie to nie płacz, bo nikt Cię nie zmusza do uczęszczania na religię.
Lewus pisze:Teraz niestety obecna władza się im podlizuje (cóż demokracja to demokracja).
widocznie ludzie szanują episkopat na tyle, że jego zdanie ma dla nich znaczenie. Więc nic dziwnego, że władza się im podlizuje... To jest wada demokracji, ale i tak wolę naszą demokrację niż tak wychwalaną przez Ciebie komunę. Popytaj rodziców albo dziadków jak to było. Może opowiedzą Ci robili czerwonoarmieńcy "wyzwalając" Polskę w 1944/45, albo o pół wieku czerwonej okupacji, o kolejkach, represjach, strajkach, biedzie i głodzie.
Lewus pisze:Więc nie bądźcie jak tutejszy zastępca admina (właściwie czemu on tu jest zastępcą admina!?) marionetkami w łapach biskupów, PiSowców i LPRowców!
Znów pudło. Nigdy nie zagłosowałbym ani na LPR, ani na PiS. Zbyt socjalistyczny jest ich program. Jedyna partią, z którą mam zbieżne poglądy to UPR (Unia Polityki Realnej). A jeśli masz jakieś zastrzeżenie co do mojej osoby to pisz do adminów. Każdy user ma prawo zgłosić zażalenie na pracę junior admina i moderatorów.

I na przyszłość radzę uważać na słowa. Ja na Ciebie per "durny" nigdy nie powiedziałem. Ale może tym różni się konserwatysta od lewicowca, że konserwatysta zawsze szanuje rozmówcę, nawet jak poglądy są całkiem różne...


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

02 gru 2008, 17:56

PiS i LPR partiami socjalistycznymi :D ? Chyba żartujesz! To czemu jako socjalista tak ich nie lubie?

Polska hierarchia kościelna to bagno. Jeden wielki biznes w celu zarobienia pieniędzy na super samochody i wielkie majątki (ojciec moherowy imperator Rydzyk oraz Jankowski). Wode z mózgu swoim radyjkiem robią (choć na szczęście większość słuchaczy to moherowe babcie i wszechpolacy). Pleban krzyczy z ambony kto na kogo ma głosować (tak się Mrek Jurek do sejmu kiedyś dostał). Mam już tego dosyć. Biskupi zdają się rządzić polską szkołą. Etyka niby jest, ale tak naprawde jej nie ma! Teraz nie można usunąć religi ze szkoły.

A co do mojego uczestnictwa na religi to napisze kartkówke na 5, a potem sobie całą lekcje jaja robie. Ale oryginalny tym nie jestem to samo robi 3/4 klasy.

Aha kazik nie zapominaj kto wyzwolił Auschwitz-Birkenau. Tak to Ruskie! I śmiem twierdzić, że to oni (nie, nie jankesi) udzielali pomocy więźniom z tych obozów. Niektórych nawet musieli wynosić na rękach.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

02 gru 2008, 18:17

Cor Angar pisze:
MastaDJMax pisze:A znalazłeś?
Jeszcze nie, ale dzięki temu mam nadzieje, że kiedyś znajdę taką odpowiedź, bo to, że człowiek jest tylko kupo mięsa po śmierci jakoś mnie niepokoi. Bardzo się przejmuję sprawami egzystencjalnymi, a jeżeli by nie wierzyć w Boga to skąd to wszystko? Samo nie mogło się to stworzyć- człowiek nie bez powodu ma rozum.
To, że nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie nie znaczy, że takiej odpowiedzi nie ma. Za to wiara w Boga zamiast dawać odpowiedzi, zadaje kolejne pytania. Ja wolę odpowiedzi szukać na własną rękę, a nie zwalać wszystkiego na Boga. Nie wiem jak powstał wszechświat, nie wiem też skąd płynie gaz do mojej kuchenki - czy obie rzeczy biorą się od Boga?

A o śmierci wiem coraz więcej. I nie przejmuj się - nie jesteś tylko kupą mięsa. Masz jeszcze kości ^^


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

02 gru 2008, 18:17

O ruskich mogę Ci opowiedzieć na podstawie doświadczeń mojej rodziny. Jak krasnoarmieńcy szli przez Pomorze to zjadali to czego nie dało się zgwałcić. Mój pradziadek stracił przez nich prawie całe bydło. Babcia mi opowiadała, że jej jedynym wspomnieniem z wojny (miała wtedy 5/6 lat) jest widok zarżniętych koni na ich podwórzu. Czerwona banda zemściła się, bo pradziadek nie okazał im należytego szacunku... A może wychwalałbyś Ruskich przed ś.p. dziadkiem mojego kolegi (zmarł w zeszłym roku w wieku ponad 90 lat), za to, że walczył z Niemcami prawie dostał kulę w tył głowy od Sowietów. Albo może chciałbyś porozmawiać z rodzinami Gryfitów (żołnierze Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski), których żołnierze kuli w tył głowy nie uniknęli... Więc proszę nie wychwalaj mi tu armii czerwonej.
Lewus pisze:PiS i LPR partiami socjalistycznymi :D ? Chyba żartujesz! To czemu jako socjalista tak ich nie lubie?
miarą socjalizmu nie jest popularność wśród socjalistów, tylko socjaność programu. A i PIS i LPR mają bardzo socjalne programy.
Lewus pisze:Polska hierarchia kościelna to bagno. Jeden wielki biznes w celu zarobienia pieniędzy na super samochody i wielkie majątki (ojciec moherowy imperator Rydzyk oraz Jankowski). Wode z mózgu swoim radyjkiem robią (choć na szczęście większość słuchaczy to moherowe babcie i wszechpolacy). Pleban krzyczy z ambony kto na kogo ma głosować (tak się Mrek Jurek do sejmu kiedyś dostał). Mam już tego dosyć. Biskupi zdają się rządzić polską szkołą. Etyka niby jest, ale tak naprawde jej nie ma! Teraz nie można usunąć religi ze szkoły.
Żaden kapłan nie ma prawa mówić na kogo mają głosować wierni, ma za to obowiązek poinformować, którzy politycy mają program zgodny z naukami Kościoła.
I nudzi mnie już ta cała nagonka na Rydzyka. Może jako ksiądz zachowuję się niestosownie, ale nie zamierzam nikogo piętnować za to, że ma głowę na karku i potrafi prowadzić interesy.
Lewus pisze:A co do mojego uczestnictwa na religi to napisze kartkówke na 5, a potem sobie całą lekcje jaja robie. Ale oryginalny tym nie jestem to samo robi 3/4 klasy.
Twoi rodzice na początku roku szkolnego w pierwszej klasie na pewno dostali karteczkę, którą musieli podpisać. W szkole średniej będzie tak samo. Mogą podpisać, że nie chcą abyś chodził na religię. No ale jak ktoś chce piąteczki dostawać, niech nie płacze, że musi na lekcje chodzić...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2008, 18:19 przez kazik, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

02 gru 2008, 18:34

kazik pisze:Twoi rodzice na początku roku szkolnego w pierwszej klasie na pewno dostali karteczkę, którą musieli podpisać. W szkole średniej będzie tak samo. Mogą podpisać, że nie chcą abyś chodził na religię. No ale jak ktoś chce piąteczki dostawać, niech nie płacze, że musi na lekcje chodzić...
Pudło ziomek, pudło! W mojej budzie nie było rzadnych karteczek. Od początku gymu jest się zapisanym na lekcje religi i trzeba na gałkach ocznych stawać, żeby się z nich wypisać (choć na szczęście mam taką możliwość).
Wszystkie moje uwagi z zeszytu uwag pochodzą od katechetów prowadząchch religie. Przez nich mam obniżane sprawowanie.

Na szczęście od bierzmowania się wywine. Nie chodze na rzadne spotkanie (te dodatkowe które się odbywają na salkach katechetycznych, ale WŁAŚCIWE lekcje religi i tak się odbywają w szkole, zajmują cenne klasy lekcyjne dlatego kiedyś zapie***m na popołudniową zmiane).


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

02 gru 2008, 18:35

Och, jakiś ty biedny. :): Źli na religię chodzić karzą, a on nie chce...


Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

02 gru 2008, 18:37

Robsessed pisze:Och, jakiś ty biedny. :): Źli na religię chodzić karzą, a on nie chce...
Nie chcem ale muszem :P . Ale jaja sobie na nich robie! No i 5 za nic.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

02 gru 2008, 18:38

Lewus pisze:Nie chcem ale muszem :P . Ale jaja sobie na nich robie! No i 5 za nic.
No super, jesteś wielki. Robić sobie jaja na lekcji religii w obecności przygłupawych koleżków... Szkoda gadać, zaraz coś chyba zrobię... xd


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

02 gru 2008, 19:06

Lewus pisze:
Robsessed pisze:Och, jakiś ty biedny. :): Źli na religię chodzić karzą, a on nie chce...
Nie chcem ale muszem :P . Ale jaja sobie na nich robie! No i 5 za nic.
sztuką jest dostać z religii 6 i być ateistą...a wiesz dlaczego? bo nawet ateista ma tyle oleju w głowie że pomimo wszystko nie najeżdża na kościół jak mu się podoba tylko potrafi uszanować przynajmniej na lekcji to co tam się dzieje...

ogólnie nie lubię gdy mnie ktoś zmusza do chodzenia do kościoła ale ponieważ moja mama jest osobą wierzącą więc gdy jestem w domu to zazwyczaj mi mówi...denerwuje mnie zachowanie księży którzy najogólniej mówiąc nie są nimi z powołania...ale ksiądz to też człowiek więc każdemu trzeba dać szansę...no chyba że są jednostki wybitne i niereformowalne...
Ostatnio zmieniony 02 gru 2008, 19:15 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 gru 2008, 15:52

Lewus pisze:A że Chrześcijański Uniwersalizm scalał średniowieczną Europę to prawda. Ale on przeminął, już nikt zamków nie broni i nie wyjeżdza na krucjaty.
Krucjaty jednak trwają nadal, zmienił się tylko sposób i uczestnicy. Teraz są nimi islamscy imigranci i nasi rdzennie Europejscy wolnomyśliciele. Nie chodzi tu, że trzeba gonić islam z dala od nas. Rozsądek jednak i wola zachowania naszej zachodniej tożsamości powinna otworzyć nam oczy... Imigranci nie chca integrować się z nami, współczynnik wzrostu ich populacji jest znacznie wyższy niż naszej. Europa się starzeje i najgorsze co ją teraz może spotkać, to areligijne ideologie. Zapomnijmy skąd pochodzimy, zatraćmy pamięć o naszej tożsamości. Wolność dla wszystkich i wszystkiego, za wyjątkiem jednego: Boga, on już zrobił swoje, może odejść... :|
Lewus pisze:Władza ludowa w tamtym ustroju potrafiła dać kopa biskupom kiedy chcieli się posunąć za daleko!
Oj, nawet nie zdajesz sobie sprawy, co piszesz, jaki kłam zadajesz historii. Jak spłycasz wszystko do poziomu bruku. Zapoznaj się z historią, jak władza socjalistyczna traktowała choćby Prymasa Wyszyńskiego, czy księdza Popiełuszkę i co ci dwaj zrobili dla Polski i Polaków. I nie mów jak prymityw, że władza ludowa słusznie niszczyła kościół. Oprawca nie jest dobrym wychowawcą.
Lewus pisze:Typowe podejście durnego mohera
Lewus pisze:Więc nie bądźcie jak tutejszy zastępca admina (właściwie czemu on tu jest zastępcą admina!?) marionetkami w łapach biskupów, PiSowców i LPRowców!
To że mohery są znaczną siła w kraju i że władzy jest wygodnie stać przy klerze (tym nie-rydzykowym także) to wcale nie znaczy, że ma to wpływać na pojedyńczego obywatela, który żadnych profitów z przyjaźni z moherami nie czerpie a po prostu żyje jak mu ustrój demokratyczny pozwala. :) A czemu kazik pełni rolę JA? No, na pewno nie przez swoje poglądy, ale z powodów istotniejszych dla tego forum.
MastaDJMax pisze:Za to wiara w Boga zamiast dawać odpowiedzi, zadaje kolejne pytania.
Za to nauka stawia nieskończenie więcej pytań w zamian za jedną odpowiedź...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ