11 listopada - 90. rocznica odzyskania niepodległości

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

12 lis 2008, 21:46

No to ja Cię sprowokuję ^^
MastaDJMax pisze:Jak to Piłsudski kiedyś powiedział, "Naród wspaniały, tylko ludzie ch**e."
Nie przypominam sobie, żeby Marszałek wypowiadał się kędykolwiek w taki sposób o tym narodzie. Może daj jakiś dowód?
MastaDJMax pisze:... a potem popatrzy się na tych [§3 punkt 7] którzy siedzą w rządzie, zgarniają gigantyczną forsę za niszczenie tego kraju, narzekają że im ciągle mało, drwią sobie otwarcie z polaków, myślą że prawo ich nie dotyczy...
I tu się zgodzę w 100%. Jednak Polska nie kończy się na politykach i sejmie. Myślę, że trzeba nam wielkich przemian, ale bardziej trzeba nam moralnej odnowy. Tylko kto nam pokaże tę właściwą ścieżkę? Tak jak napisał kazik, przydał by się tu Pan Marszałek. Trzeba zacząć od siebie, a dopiero potem oceniać innych. Nie pytaj innych co mogą zrobić dla kraju. Zapytaj się o to sam siebie i... działaj!


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

12 lis 2008, 21:49

https://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski

Powiedział dużo więcej o wiele ciekawszych rzeczy. Większość z tych cytatów to byłby dla mnie bilet do bana.

Oczywiście nie mogę potwierdzić czy w jakikolwiek sposób zagwarantować że to co jest na tej stronie to prawda. Ale jakby nie patrzeć, nawet jeśli tego nie powiedział to i tak miał rację ^^


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

12 lis 2008, 22:10

Sadzę przypuszczać, że ta strona nie zawiera przeinaczeń. Autorzy książek pod cytatami są podani. Zastanawiam się co Piłsudski miał na myśli. Chyba nie rzucił tego ot tak sobie. To ma głębsze znaczenie. Przecież ludzie stanowią naród. Trzeba brać pod uwagę, że ten naród to tak naprawdę był zlepek trzech zaborów. A jednak ci "ludzie" potrafili sobie wywalczyć tę niepodległość. Możliwe, że marszałek miał na myśli przeciwników politycznych co jest bardzo prawdopodobne. Przecież nie obracał się w śród zwykłych obywateli na co dzień, a elit trzymających władzę w II RP. Ciekawy wątek...


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

13 lis 2008, 16:59

Podejrzewam, że Marszałkowi chodziło o to, że jako naród, kiedy Polska nas potrzebowała zdaliśmy egzamin, ale wśród jednostek znajdzie się wiele ludzi, którzy niegodni są szacunku. Cytaty Pana Piłsudskiego są dobre na oddzielny temat, jeśli wątek się rozwinie to wydzielę, bo to może być naprawdę ciekawa dysputa. :)


ODPOWIEDZ