Moją przeglądarką jest...

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Jakiej przeglądarki internetowej najczęściej używasz?

Firefox (oraz Mozilla Suite)
34
74%
Internet Explorer
5
11%
Opera
6
13%
Maxthon i inne nakładki na IE
0
Brak głosów
inne (Konqueror, Netscape...)
1
2%
 
Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

11 lis 2007, 19:29

Ja użwam Opery, ale zaczyna mnie ona denerwować. Cały czas czegoś nie może otworzyć, schrzaniona obsługa Javy itp. Opcjonalnie używam Netscape Navigator 9.
Ostatnio zmieniony 11 lis 2007, 19:30 przez Reality Master, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

11 lis 2007, 20:16

a ja uzywam Flock-a i k-meleon-a :D


Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

24 lis 2007, 11:35

ja korzystam z firefoxa IE to gniot raz chciałem se jave ściągnąć do firefoxa a tu już avast wyskakuje że mam trojana :\ a w FF nigdy tak nie miałem


Awatar użytkownika
Nessi
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2008, 09:16

29 lut 2008, 09:30

Hmm, to może opisze parę przeglądarek z których korzystałem :)

Internet Explorer
Moja pierwsza przeglądarka, na początku wydawała mi się niezła, ale odkąd pierwszy raz odpaliłem firefoxa nie mogłem na niego patrzeć. Brak zakładek, słownika i innych przydatnych opcji, a poza tym jak to już ktoś powiedział - służy do przeglądania internetu i na odwrót. Jak dla mnie absolutny gniot :rifle2:
Opera
Używałem ją przez bardzo krótki czas, ale już przy pierwszym spotkaniu odstraszyła mnie, trudno się ją konfiguruje i w ogóle jakaś taka skomplikowana w porównaniu z ff...
Mozilla
Mam o niej takie same zdanie jak o Operze...
Wyzo
Całkiem wygodna przeglądarka, baaaaaardzo podobna do ff, jedyne co mnie od niej odstrasza to angielski słownik.
Netscape
Jak dla mnie, jedna z najlepszych przeglądarek, funkcjonalna, podobna do firefoxa, a do tego absolutny klasyk xD Jednak, aktualizacje nie są za częste i nie ma aż tylu praktycznych rozwiązań co w ff...
Mozilla Firefox
Według mnie najlepsza przeglądarka - częste aktualizacje, wiele praktycznych rozwiązań, a co najważniejsze prostota i wygoda obsługi. Po za tym łączy w sobie cechy wielu przeglądarek i to wszystko według mnie czyni ją najlepszą przeglądarką :P

No, i to by chyba było na tyle, jak widać próbowałem kilka przeglądarek, ale moją przeglądarką jest Firefox :D

Ps: Sorry że wszystkie przeglądarki porównywałem z Firefoxem, ale to chyba zrozumiałe skoro według mnie jest on najlepszą przeglądarką xD
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, 09:31 przez Nessi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

29 lut 2008, 09:54

A ja się bawię z betą Firefox 3 :D Magia niesamowita się z tym dzieje, ale nie jest aż tak tragicznie... i o dziwo mimo, że to beta to i tak jest stabilniejsza od IE 8-)
Ale na co dzień używam Firefox 2... boję się, że trójeczka użyje swojej złowieszczej magii i ktoś wyłapie moje hasełka 8-)
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, 09:54 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 mar 2008, 01:16

Nessi pisze:a co najważniejsze prostota i wygoda obsługi
A ja ciągle staram się tą małpę zrobić na ludzi... Używam FF, ale i przeklinam. A używam, bo jest bazą dla rewelacyjnych dodatków - ale już o tym pisałem. A czemu znów o tym? Prostota i wygoda obsługi? Jak dla kogo! Dal mnie ta prostota to przyjazność dla noobów i dzieci, a gdy rzeczywiśćie ktoś zaawansowane opcje chce użyć... about:config go czeka jak pięść na nos! :/ Rzygam na taką przyjazność? Wygoda? Rany! Większość wpisów w tym about:config mam pogrubione - co znaczy, że zmienione przeze mnie. Na te właśnie wygodne. 8-) Ale - każdemu według jego potrzeb...
Lothar pisze:bawię z betą Firefox 3 :D Magia niesamowita się z tym dzieje
Chm... Lubię magiczne sprawy, może wypróbuję... A tak sobie, by sobie nerwy zepsuć. Bo mało mi kłopotów z Dwójką. :lol:

No i, Lothar, nie moge się powstrzymać przed tą trawestacją, bo pięknie pasuje do moich "przygód" z Lisem:

Skandynawowie lubią proste rozwiązania... twórcy Firefoxa kochają utrudniać życie 8-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczur
Niedorobiony bandzior
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2008, 14:20
Lokalizacja: Kraków

01 mar 2008, 13:10

Ja uzywam Opery, w zupełności mi wystarcza :P


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

13 mar 2008, 22:31

W Internet Explorerze 8 będzie bezpieczniej pisze:Podczas ubiegłotygodniowej konferencji MIX08, która odbyła się w Las Vegas, Microsoft ujawnił dwie nowe funkcje, jakie zostaną zaimplementowane w następnej wersji przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Pierwszą z nich jest tzw. Safety Filter, który ostrzega użytkowników przed potencjalną groźną aktywnością strony. Druga ma za zadanie wyraźne przedstawienie (wytłuszczeniem) właściwej domeny dowolnej strony internetowej. Gigant software'owy podkreślił, iż opisane funkcje są częścią działań, których celem jest polepszenie bezpieczeństwa surfujących.

Technologia Saety filter wykorzystuje, oprócz bazy danych stron znajdujących się na czarnej liście, mechanizmy heurystyczne, które mają wykryć „złośliwą aktywność” witryny.

Wytłuszczenie właściwej domeny ma ułatwić internaucie potwierdzenie faktu, iż znajduje się na stronie internetowej, której adres wpisał w pasku przeglądarki. Firma z Redmond nie ujawniła, kiedy najnowsza wersja przeglądarki zostanie udostępniona.
Gó*no prawda że będzie bezpieczniej, bo żeby było bezpieczniej najpierw musi być bezpiecznie, ale zamieszczam żebyście się mogli pośmiać razem ze mną ;). Zresztą - jak już ktoś kiedyś mądry powiedział - "Internet Explorer to program służący do ściągnięcia przeglądarki internetowej" i to się w 100% przypadków sprawdza :D.


Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

22 wrz 2008, 13:49

Opera to dla mnie gniot jeszcze gorszy niż IE , i wali mnie to że IE nie ma kart itepe.Używam FF i jest fajny , żadnych wtyczek nie mam.No chyba że już jakieś są od instalacji od razu.FF dla mnie na pierwszym miejscu IE na drugim. Czemu ? Ponieważ dalej przydaje mi się w niektórych sytuacjach , np. niektóre stronki z modami nie są z FF kompatybilne np. nie mogę czegoś ściągnąć.Więc wybieram FF , ale zastanawiam się na przerzutkę na Google Chrome....


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

22 wrz 2008, 13:53

Nie rozumiem opinii niektórych, jakoby Firefoxa wręcz nie dało się używać bez wprowadzania własnych zmian. Ja poczyniłem dosłownie kilka kroków, nie instalowałem zbyt dużo dodatków itp. Wg mnie to Operę należałoby nieźle ucywilizować, czego nie chce mi się robić, więc jej nie używam.

A Internet Explorer? Proszę Was, dajcie sobie z tym spokój. Kto używa tej przeglądarki jest albo bardzo odważny, albo po prostu głupi. Może jedno i drugie?

Adam jest bardzo otwarty na ludzi. Adam używa przeglądarki Internet Explorer.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

22 wrz 2008, 20:22

używam Firefoxa bo...IE jest dziurawy jak sito :P a tak na serio jakoś nigdy mi się nie podobała przeglądarka Microsoftu...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

22 wrz 2008, 21:03

IE sux. Nie da się wprowadzić żadnych zmian. Operę miałem zaraz po tym jak założyli mi neta bo kumple tak doradzali. Przekonała ich strona początkowa z okienkami zakładek. To że są problemy z wtyczkami to już nic. Stwierdziłem że pier**lę to jak nie dział Quick Time. A Firefox tak jakoś się nawinął i już został


Awatar użytkownika
Jesion
Początkujący morderca
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2007, 14:29
Lokalizacja: Elbląg

23 wrz 2008, 10:58

Robsessed pisze:Kto używa tej przeglądarki jest albo bardzo odważny, albo po prostu głupi.
I nic więcej.
Przez długi czas używałem Opery, bo dla mnie była lepsza, lecz właśnie... przez pewien czas...
Używam FF, od jakiś 4 lat, i jest okej, miałem właśnie przerwe na Opere ale zrezygnowałem. : p
FF najlepszy.

Jesion.


I tylko "rain on the roof", znów.
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

23 wrz 2008, 15:29

Poza tym , Opera nie współpracuje dobrze z każdym netem.Moja siora ma internet bezprzewodowy z Orange i wszystko się porąbało... transfer 5kb/s , rozmazany interfejs na niektórych stronach (N-K itd) ... Ściągnąłem jej FF i wszystko hula piknie.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2008, 02:22

Robsessed pisze:Nie rozumiem opinii niektórych, jakoby Firefoxa wręcz nie dało się używać bez wprowadzania własnych zmian.
Do mnie pijesz przede wszystkim, tak? :P

No to powiem krótko:
1. IE to program niewygodny i niebezpieczny.
2. Opera to przeglądarka, która ma co potrzeba i działa sprawnie bez żadnych dodatków. Jest inna, nie wszędzie dobrze się sprawuje, nie robią do niej takich dodatków jak do FF, ale broni się. To po prostu własny świat, Opera to Opera i tyle.
3. FIrefox jest najbardziej uniwersalną przeglądarką. Dla niewymagającego użytkownika działa sprawnie i szybko bez żadnych dodatków. Sam mam drugi profil Lisa, czysty, poza domem też z takich korzystam. Jest dobry bez upgradu czegokolwiek. Dal niewymagającego użytkownika wszak.
4. Ja swoje przyzwyczajenia "wychowałem" na Maxthonie, lecz ten działa na silniku IE, i nie zawsze jest to wygodne - strony się inaczej wczytują, inaczej reuagje przeglądarka. Przesiadłem się na Firefoxa, bo szukałem czegoś zupełnie mi posłusznego. Znalazłem przeglądarkę, która dla mnie jest po prostu niewygodna. Gdzie do licha sidebar? ;> Gdzie możliwość dowolnego ustawiania zakładek? Gdzie wygodny backup przeglądanych stron (sesje)? To jest podstawa, której w FF nie znalazłem. :| Musiałem to dodać dopiero zainstalowawszy rozszerzenia. nadal mnie FF denerwuje - weź tu ławo z poziomu przeglądarki dodaj nowy profil. A wała! Trzeba wyszperać w necie, jak się to robi, jaką komendę trzeba wpisać w konsoli, aby kreatora uruchomić. A gdy już go uruchomimy - to żenujący i bidny on jest. Albo zmień katalog cache Lisa. Google, a potem grzebanie pod adresem about:config. Paranoja! :/

Firefox jest zoptymalizowany pod kątem niedoświadczonego i mało wymagającego użytkownika. Chcesz więcej, musisz się pomęczyć. A gdzie, tu, ku**a wygoda, pytam? ;>

I za to Firefoxa nie szanuję. Za sprzyjanie noobom. Ale używam. Bo nie mam nic lepszego.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ