W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

12 wrz 2008, 12:09

kazik pisze:
Loc pisze:Gdbyby Bog nas naprawde kochal, to nie tworzylby Szatana, i sprawil by ze na swiecie by sie zylo bardzo dobrze (czyli ogolnie nie bylo by zla, a Stalin i Hitler moze i by sie narodzili, ale byli by dobrymi ludzmi).
Jeśli pozamykamy wszystkich ludzi w klatkach i odbierzemy im wolność, to też nikt nie będzie nikogo krzywdził, nikomu rozkazywał etc. Tylko, że Bóg nas kocha i nie pozamykał nas w klatkach tylko dał nam wolność. To jak tą wolność wykorzystujemy, to tylko i wyłącznie nasz wybór, którego konsekwencje odczujemy my sami, ale również konsekwencje naszych wyborów odczuwają inni. Proste. Dlatego mogę pobić i okraść staruszkę - sąsiadkę, albo mogę jej codziennie robić zakupy.
Otóż to , Bóg dał nam wybór czy zagramy czaszką babci w krykieta , czy wyrzucimy za nią śmieci , i powinniśmy cieszyć się z tego powodu.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

12 wrz 2008, 13:32

little_psycho pisze:
kazik pisze:
Loc pisze:Gdbyby Bog nas naprawde kochal, to nie tworzylby Szatana, i sprawil by ze na swiecie by sie zylo bardzo dobrze (czyli ogolnie nie bylo by zla, a Stalin i Hitler moze i by sie narodzili, ale byli by dobrymi ludzmi).
Jeśli pozamykamy wszystkich ludzi w klatkach i odbierzemy im wolność, to też nikt nie będzie nikogo krzywdził, nikomu rozkazywał etc. Tylko, że Bóg nas kocha i nie pozamykał nas w klatkach tylko dał nam wolność. To jak tą wolność wykorzystujemy, to tylko i wyłącznie nasz wybór, którego konsekwencje odczujemy my sami, ale również konsekwencje naszych wyborów odczuwają inni. Proste. Dlatego mogę pobić i okraść staruszkę - sąsiadkę, albo mogę jej codziennie robić zakupy.
Otóż to , Bóg dał nam wybór czy zagramy czaszką babci w krykieta , czy wyrzucimy za nią śmieci , i powinniśmy cieszyć się z tego powodu.
otóż to..Bóg stwarzając człowieka mógł spokojnie go zniewolić..anioły także..nie zrobił tego bo widać uznał że tak będzie lepiej...czy jest lepiej - oceńcie sami...zależy jak by to "zniewolenie" miało wyglądać..na podstawie ST i NT widać jak Bóg się zmienia...w NT staje się przychylny człowiekowi, zsyła swego syna...a ludzie? no jak to ludzie..przyjmują go albo nie...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 wrz 2008, 13:35

Znowu przerabiamy na lekcjach mitologię. Starożytni Grecy mieli dużo gorzej od nas, Zeus nie był całkiem przychylnym bogiem wobec człowieka. A jednak składali mu ofiary, gorliwie się modląc.


Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

12 wrz 2008, 14:00

Ramesses pisze:
little_psycho pisze:
kazik pisze:
Loc pisze:Gdbyby Bog nas naprawde kochal, to nie tworzylby Szatana, i sprawil by ze na swiecie by sie zylo bardzo dobrze (czyli ogolnie nie bylo by zla, a Stalin i Hitler moze i by sie narodzili, ale byli by dobrymi ludzmi).
Jeśli pozamykamy wszystkich ludzi w klatkach i odbierzemy im wolność, to też nikt nie będzie nikogo krzywdził, nikomu rozkazywał etc. Tylko, że Bóg nas kocha i nie pozamykał nas w klatkach tylko dał nam wolność. To jak tą wolność wykorzystujemy, to tylko i wyłącznie nasz wybór, którego konsekwencje odczujemy my sami, ale również konsekwencje naszych wyborów odczuwają inni. Proste. Dlatego mogę pobić i okraść staruszkę - sąsiadkę, albo mogę jej codziennie robić zakupy.
Otóż to , Bóg dał nam wybór czy zagramy czaszką babci w krykieta , czy wyrzucimy za nią śmieci , i powinniśmy cieszyć się z tego powodu.
otóż to..Bóg stwarzając człowieka mógł spokojnie go zniewolić..anioły także..nie zrobił tego bo widać uznał że tak będzie lepiej...czy jest lepiej - oceńcie sami...zależy jak by to "zniewolenie" miało wyglądać..na podstawie ST i NT widać jak Bóg się zmienia...w NT staje się przychylny człowiekowi, zsyła swego syna...a ludzie? no jak to ludzie..przyjmują go albo nie...
No właśnie.....Loc , jak wyobrażasz sobie świat w którym każdy za przeproszeniem - lizał by sobie tyłek ?


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

12 wrz 2008, 16:35

Ramesses pisze:otóż to..Bóg stwarzając człowieka mógł spokojnie go zniewolić.
i właśnie bóg stworzy człowieka zniewolonego, a wolną wole mamy tak mimo tego czego on chciał


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 wrz 2008, 16:44

prawdziwy 666 pisze:i właśnie bóg stworzy człowieka zniewolonego, a wolną wole mamy tak mimo tego czego on chciał
Sorki, możesz mi wytłumaczyć te słowa? Bo nie za bardzo rozumiem.


Obrazek
Awatar użytkownika
Bam
Niedorobiony bandzior
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2008, 00:52

16 wrz 2008, 23:44

Powiedzmy że wierzę w boga, ale jestem w większości Deistą... Według mnie te wszystkie przykazania, granice moralne i inne wymyślone przez kościół rzeczy są po to, by ludzie mieli jakieś pohamowania i swoje granice normalności. Wyobraźcie sobie co by było gdyby nie było przykazań, ludzi którzy zachowują się nienagannie, zakonnic itp.... Otóż to, takie rzeczy powstały by okiełznać wszystkie nieprzyjazne strony człowieka. Nie mówię też że to bzdura, przecież gdzieś musimy iść po śmierci, albo do złego miejsca, albo do dobrego :)

P.S przepraszam za wszelkie błędy ort i źle ułożone zdania, późna pora ^^


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

17 wrz 2008, 12:10

Bam pisze:Powiedzmy że wierzę w boga, ale jestem w większości Deistą... Według mnie te wszystkie przykazania, granice moralne i inne wymyślone przez kościół rzeczy są po to, by ludzie mieli jakieś pohamowania i swoje granice normalności. Wyobraźcie sobie co by było gdyby nie było przykazań, ludzi którzy zachowują się nienagannie, zakonnic itp.... Otóż to, takie rzeczy powstały by okiełznać wszystkie nieprzyjazne strony człowieka. Nie mówię też że to bzdura, przecież gdzieś musimy iść po śmierci, albo do złego miejsca, albo do dobrego :)

P.S przepraszam za wszelkie błędy ort i źle ułożone zdania, późna pora ^^
istnieje jeszcze coś takiego jak prawo naturalne, wg. którego postępowały też plemiona żydowskie opisane w ST...podobne jest do praw bożych zresztą...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 wrz 2008, 06:54

prawdziwy 666 pisze:i właśnie bóg stworzy człowieka zniewolonego, a wolną wole mamy tak mimo tego czego on chciał
Nie, znów dziś czytam te słowa. Nie mogę... :| Ślepy opowiada, co książka zawiera. I widzący opowiada, co książka zawiera. Widzący mówi: zawiera przygody, miłość, poznanie nowego... A ślepy na to: No co ty? Tam są tylko kartki z papieru...

To tyle mojego komentarza na Twe słowa, drogi prawdziwy 666. :(


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

24 wrz 2008, 13:33

https://www.radiomaryja.pl...p?r=ar&id=94240

nie bardzo wiedziałem gdzie bym mógł to umieścić więc daję to tutaj...co o tym sądzicie?


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 wrz 2008, 15:44

Tiquill, świetna metafora. :D Ja już nie komentuję słów prawdziwego na temat wiary, bo po ch** się denerwować? :):


Obrazek
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

24 wrz 2008, 19:27

P666 jest po prostu dziwny. Co się go czepiacie? W większości się z nim zgadzam, też jestem dziwny. Bez oryginalnych ludzi świat byłby nudny, i to jest zasługa waszego boga. Taki paradoks


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 wrz 2008, 20:12

Też jestem dziwny, ale p666 ma fioła na punkcie wierzących. Odnoszę wrażenie, że nie potrafi zrozumieć kogoś takiego jak ja. Ja nic nie mam do ateistów, ale obrażają mnie jego wypowiedzi? Mogę tak powiedzieć? Mogę.


Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

24 wrz 2008, 20:39

Kmieciu mam sporo przeciw organizacji zwanej kościołem i fanatycznych wyznawców tej organizacji, do reszty nic nie mam

a co do stwierdzenia które napisałem

czyżbyś cię kwestionowali to co jest w biblii?? która źródłem tego twierdzenie
prawdziwy 666 pisze:i właśnie bóg stworzy człowieka zniewolonego, a wolną wole mamy tak mimo tego czego on chciał
a właśnie chciałbym dodać nony wątek do dyskusji

"organizacja kościół a religia"


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

24 wrz 2008, 20:46

prawdziwy 666 pisze:"organizacja kościół a religia"
Spotkałem naprawdę w porządku księży, i mogę śmiało powiedzieć, że są oddani temu, co robią. Podobają mi się na przykład kazania w moim kościele*, chociaż nie zgadzam się z pewnymi doktrynami Kościoła Katolickiego. Jednak jestem dumny z bycia Katolikiem. I może w dzisiejszych czasach nie jest to powód do chluby, ale jednak cieszę się z tego (p. wcześ. zd.). To tak jak z byciem Polakiem, czy tak nas kochają na Zachodzie?

*kościół - budynek


Obrazek
ODPOWIEDZ