W co wierzysz?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tr4c3R
Niedorobiony bandzior
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2008, 17:29

30 lip 2008, 22:45

No cóż... muszę wyznać że jestem ateistą. Kiedy siedzę w kościele (chodzę tam tylko ze względu na rodzinę) przeważnie prawie zasypiam... :bolek: Ale jednak kiedy czasami wysłucham co ten ksiądz tam gada zaczynam uważać że ma nie po kolei w głowie.
Bez przerwy tylko: "Chwalcie Pana!". Ale Ja nie rozumiem dlaczego mam go chwalić? Kim on dla mnie jest... w życiu niezbyt często miałem łatwo i on nigdy mi nie pomógł abym mu oddawał cześć... :571: Czasami nachodzi mnie myśl że biblię spisał ktoś dla jaj, a "Jezus - Zbawiciel" był jednym z członków propagandy którzy chcieli posiąść władzę. Już w tamtych czasach wiedzieli że ludzie uwierzą z reguły w każdy idiotyzm.
https://patrz.pl/filmy/george-carlin-10- ... kie-napisy
Gość według mnie, ma sporo racji.
Swego czasu, zainteresował mnie satanizm. Chciałem go poznać, przekonać się czy "oni naprawdę zjadają koty?!". Oraz porównać go do chrześcijaństwa.
Więc powiem tak - owszem są pewne sekty satanistyczne które rozrywają koty itp. ale to mniejszość. Dla tych prawdziwych satanistów, szatan jest symbolem walki z chrześcijaństwem, ateizmu oraz odrzucenia od siebie wszystkich sankcji, które nakładają na nas wszelkie religie. Czyli można powiedzieć że satanizm jest ideologią.
Dla mnie jest on lepszy od chrześcijaństwa. I tak zastanawiałem się czy nie zostać satanistą. Jeszcze tego nie wiem, ale cóż "bóg ze mną" :P.
Czyli ogólnie:
Chrześcijaństwo według mnie jest niepotrzebne. Stworzył je człowiek który chciał zaznać sławy lub strasznie się czegoś bał, ześwirował odezwał się do niego głos... i "włala" mamy chrześcijaństwo.
Dziękuję.


Ō xein', angellein Lakedaimoniois hoti tēide
keimetha tois keinōn rhēmasi peithomenoi


"Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny."
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

30 lip 2008, 23:52

Tr4c3R pisze:Swego czasu, zainteresował mnie satanizm. Chciałem go poznać, przekonać się czy "oni naprawdę zjadają koty?!". Oraz porównać go do chrześcijaństwa.
Więc powiem tak - owszem są pewne sekty satanistyczne które rozrywają koty itp. ale to mniejszość. Dla tych prawdziwych satanistów, szatan jest symbolem walki z chrześcijaństwem, ateizmu oraz odrzucenia od siebie wszystkich sankcji, które nakładają na nas wszelkie religie. Czyli można powiedzieć że satanizm jest ideologią.
prędzej nurtem filozoficznym bym to nazwał...a tak wogóle to z tego co mi wiadomo (oczywiście mogę się mylić) to satanizm ma taką nazwę dzięki kościołowi bo wszystko co jest przeciw kościolowi zazwyczaj jest utożsamiane z szatanem...nie wiem skąd się bierze takie idiotyczne myślenie szatan w tym wszystkim jest tylko ucieleśnieniem żadz ludzki, grzechów itp....nic więcej...

a co do rozrywania kotów to jacyś pseudosataniści którzy mnie śmieszą...satanizm mówi o wszelkim zachowaniu życia a nie o bezmyślnym zabijaniu...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2008, 01:34

Tr4c3R pisze:Dla tych prawdziwych satanistów, szatan jest symbolem walki z chrześcijaństwem, ateizmu
Ateizmu? A gdzie tu sens? Skoro ateizm, to nie ma szatana. Szatan to odpowiedź na Boga. A skoro Bóg to religia, to i satanizm trudno nazwać dążeniem do ateizmu. Bo nawołując do ateizmu satanizm uśmierciłby sam siebie. No, chyba że odrzesz satanizm z całej jego diabelskiej skórki, a pozostawisz zwykłym nurtem destrukcyjnym i anty.
Tr4c3R pisze:Czyli można powiedzieć że satanizm jest ideologią.
Czyli nie jest już satanizmem. A zwykła pierdołą zagubionych ludzików. Dół z nimi.
Tr4c3R pisze:Dla mnie jest on lepszy od chrześcijaństwa.
A wcześniej o chrześcijaństwie:
Tr4c3R pisze:Ale Ja nie rozumiem dlaczego mam go chwalić?
No to podaj powód, dlaczego masz chwalić szatana? Że anty? Że walka? Że destrukcja? A nie wystarczy po prostu nie wierzyć w Boga i trzniać na wierzących? I głowa spokojna.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

01 sie 2008, 02:25

Tiq zanim zaczniesz dale pisać o szataniżmie poczytaj to

https://www.satan.pl/filozofia.php

i to

https://www.satan.pl/faq.php

(zwłaszcza pierwszy punkt w FAQ )


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2008, 03:14

Przeczytałem, nic nowego. Wielorakość, brak jednej spójnej ideologi. Wór, do którego każdy wrzuca, co mu wygodne. I jego nieszczęście polega już na na tym, że sama nazwa jest nieszczęsna. Skoro nazywasz się satanistą - to nie dziw się, że jesteś postrzegany z podwórkiem i postawą antychrześcijańską. Pierwsze i najprostsze skojarzenie. I najcelniejsze, niestety.

Wyznajesz poglądy, które nie są podwórkowym satanizmem? To czemu nie nazwiesz ich sensowniej? U podstaw satanizmu jest protest przeciw prawom boskim. Reszta to już na różny sposób dorabianie kolejnych ideologii, rozbudowa o nowe argumenty, które pozwolą zdjąć jarzmo antychrześcijaństwa. Kombinujesz, aby dowartościować? Spoko. Ale mnie to kombinowanie nie przekonuje. Znajdź lepiej inny fundament, inny od buntu Niosącego Światło. Bo Lucyfer pojawił się w Biblii, księdze religijnej.

Indywidualizm, wolność, rozum, racjonalizm? Satanizm tego nie opatentował. Mroczność, amoralizm? To też nie jest wyłączna domena satanizmu. Uszyto obszerny wór, ale złą etykietę mu naszyto. I niestety, ale satanista to dla mnie podwórko. Żaden autorytet nie zmieni mojego zdania. Jasio, który na złość cioci odmroził sobie uszy. A teraz dorabia temu większe racje. Z całym szacunkiem, prawdziwy 666, ale nie traktuję satanizmu poważnie. Są lepsze rzeczy do roboty.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tr4c3R
Niedorobiony bandzior
Posty: 28
Rejestracja: 30 lip 2008, 17:29

01 sie 2008, 13:37

prawdziwy 666, w moim poście starałem się przekazać dokładnie to samo co jest w 1 punkcie w w faq. Szatan dla satanistów jest symbolem. nawet to gdzieś chyba w moim poście było :P.


Ō xein', angellein Lakedaimoniois hoti tēide
keimetha tois keinōn rhēmasi peithomenoi


"Przechodniu, powiedz Sparcie, tu leżym jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny."
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

03 sie 2008, 20:44

Tr4c3R pisze:Bez przerwy tylko: "Chwalcie Pana!". Ale Ja nie rozumiem dlaczego mam go chwalić? Kim on dla mnie jest... w życiu niezbyt często miałem łatwo i on nigdy mi nie pomógł abym mu oddawał cześć... :571: Czasami nachodzi mnie myśl że biblię spisał ktoś dla jaj, a "Jezus - Zbawiciel" był jednym z członków propagandy którzy chcieli posiąść władzę. Już w tamtych czasach wiedzieli że ludzie uwierzą z reguły w każdy idiotyzm.
https://patrz.pl/filmy/geo...-polskie-napisy
Ten Bóg, sprawił, że w ogóle chodzisz po tym świecie, ten Bóg ten świat stworzył, to On jest Źródłem i początkiem wszystkiego. A Jezus faktycznie, był mistrzem propagandy, no patrzcie, jak się ustawił, jego podobizny wiszą w szkołach, stoją przy drogach, w większości polskich domów. Stalin czy Hitler mogą się schować, co nie? Tylko zapomniałeś, że Jezus za życia, ani sławy, ani bogactwa nie osiągnął, zginął, za to kim był. Nie ma co, spec od propagandy.
Tr4c3R pisze:Dla mnie jest on lepszy od chrześcijaństwa. I tak zastanawiałem się czy nie zostać satanistą. Jeszcze tego nie wiem, ale cóż "bóg ze mną"
Pokaż w którym miejscu ten twój satanizm jest lepszy od chrześcijaństwa? Dla chrześcijanina priorytetem jest miłość i szacunek dla drugiej osoby, bo w niej jest Bóg. Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe itd.
Tr4c3R pisze:Chrześcijaństwo według mnie jest niepotrzebne. Stworzył je człowiek który chciał zaznać sławy lub strasznie się czegoś bał, ześwirował odezwał się do niego głos... i "włala" mamy chrześcijaństwo.
Religia Chrystusowa to filar kultury i moralności w Europie i prawie na całym świecie. No chyba, że wolałbyś żyć u np. takich Azteków, którzy, żeby uspokoić swoich bogów mordowali setki ludzi. Możesz powiedzieć, co chcesz, ale prawda jest taka, że chrześcijaństwo ukształtowało naszą cywilizację i żaden postępowy Europejczyk, ateista satanista tego nie zmieni.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2008, 20:45 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

04 sie 2008, 10:36

kazik pisze:Możesz powiedzieć, co chcesz, ale prawda jest taka, że chrześcijaństwo ukształtowało naszą cywilizację i żaden postępowy Europejczyk, ateista satanista tego nie zmieni.
racja...można się jedynie do tego zastosować bo tego raczej zmienić się nie da...wszelkie próby zerwania z religią po dłuższym czasie szły na marne...społeczeństwu nie możńa zabrać ich boga (jakiegokolwiek) albo próbować go zastapić bo ludzie to ludzie...mając już w dorosłym życiu ukształtowany system etyczny i religijny raczej trudno jest go zachwiać chociaż nie raz się to udawało...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 sie 2008, 20:35

Oho, mamy kolejnego, który nie wierzy w Boga, ale wierzy w szatana. :lol2: [Tr4c3R]


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

27 sie 2008, 02:17

Też muszę się wypowiedzieć.

Alucard kiedyś powiedział ,że wierzy w życię po śmierci.

P666 natomiast powiedział ,że Ateiści również Pomagają np: Ludzią i nic nie oczekują w zamian i podkreślił ,że ludzię wierzący pomagają dla tego ,żeby żyć po śmierci.

Coś mi się tu niezgadza.

Ale chciałbym powiedzieć ,że Ludzie wierzący Mają cel , powód dla którego mają Być dobrzy , sparwiedliwi . Wiara pomaga im się odnaleść.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 02:20 przez ciuciu, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

27 sie 2008, 03:20

ciuciu pisze:Alucard kiedyś powiedział ,że wierzy w życię po śmierci.
bzdura (nawet nie pamietam że o tym z toba rozmawialem ale szczegół jak już to mówiłem że:) ja przypuszczam że moje jestestwo od tak nie może przestać istnieć tymbardziej że nie wierze że jest niebo do ktorego ludzie ida po smierci bla blabla ...
nie potrafie ogarnąć myśli że od tak mnie nie będzie... więc sądze i chce by to była prawda aby po mojej śmierci być w ciele kogoś innego i nawet tego nie pamietać kim byłem poprzednio ani że wogóle umarłem (Taka pseudo reinkarnacja ograniczająca sie tylko do ludzi)
Ostatnio zmieniony 27 sie 2008, 03:23 przez ALCRD, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

27 sie 2008, 03:23

Nie chcę się znów kłocić niewiem , może pomyliłem cie z inną osobą , możemy to uznać za przykład :P


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

27 sie 2008, 03:24

ciuciu pisze:Nie chcę się znów kłocić niewiem , może pomyliłem cie z inną osobą , możemy to uznać za przykład
ale teraz dzieki sprostowaniu już wiesz w co wierze
i mam nadzieje że znowu tego nie przekręcisz ;>


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

27 sie 2008, 09:32

Robsessed pisze:Oho, mamy kolejnego, który nie wierzy w Boga, ale wierzy w szatana. :lol2: [Tr4c3R]
no to jedno wyklucza drugie...jak wierzysz w zło to i powinieneś uznawać jakieś przeciwne mu dobro...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

27 sie 2008, 19:04

Wieże, że ktoś z klanu wpadnie w końcu na MP złoić tym kacapom ich bolszewickie tyłki.

Amen.


Obrazek
ODPOWIEDZ