EURO 2012 - co to ma być?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 maja 2008, 18:00

W następnym pokoleniu?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

11 maja 2008, 18:21

...licząc od piątego pokolenia po nas. :bolek:


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 maja 2008, 18:57

:rotfl:

Ponoć frak pasuje dopiero w piątym pokoleniu... To pewno też i do polityki też trzeba swoje odstać w kolejce pokoleń...

Tymczasem co robić? Puścić ich do cyrku? :porąbany:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
shocker
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 07 cze 2008, 17:23

29 cze 2008, 02:22

Robsessed pisze:Boję się, że odbiorą nam EURO. Mimo wszystko chciałbym, by odbyło się ono w Polsce i Ukrainie. Należy pamiętać, że prawo do organizacji UEFA może nam odebrać dosłownie w ostatniej chwili - w Anglii wystarczy wydrukować bilety i już mają Mistrzostwa w 2012. Tam nie martwią się ani o drogi, ani o stadiony. Podobnie jest zresztą w innych krajach.
Ja tez się obawiam o to ale z tymi budowami czasem wiążą sie typowo Polskie cechy narodowe, owszem Polak potrafi, jest pracowity ale jest NIEZGODNY, tj. przytoczyliscie przykłady ze w Trójmiescie kłócą sie o kilka metrów, drogi na Ukrainie podobno sa jeszcze gorsze, powracając do niezgodności jeśli by wszyscy doszli do porozumienia to mysle ze EURO 2012 wyszło by conajmniej dobrze natomiast przy takim biurokractwie i naszych tepych urzedasach mozemy sie pozegnac z EURO :(


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 cze 2008, 02:25

Platini obiecał, że zrobi z UEFA wszystko, co w ich mocy, by Polska z Ukrainą mimo wszystko zorganizowali EURO. Trzymam ich za słowo.


Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 cze 2008, 11:42

Warunkiem są stadiony w Warszawie i Kijowie


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 cze 2008, 17:25

Kończy się EURO 2008. A gdy się zaczęło, widziałem reportaże, jak to w Austrii z tymi przygotowaniami byli zapóźnieni. Na dzień otwarcia wciąż wiele inwestycji niedokończonych. Rozkopane ulice i autostrady, zła komunikacja i wiele w ostatniej chwili. Częstokroć radą była prowizorka. Ale... Ale udało się Austriakom.

Liczę, że i my się z tego w podobny sposób wykaraskamy. No, my nie mamy za partnerów Szwajcarii - ale jestem dobrej myśli.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

30 cze 2008, 21:55

Ja to widzę z perspektywy Miłośnika Kolei:

Mamy swoją przecudną magistralę kolejową łącząca nas z Ukrainą. Przebiega ona przez Kraków, Tarnów, Rzeszów, Przemyśl. No i jadę w przedziale służbowym zaraz za maszynistą (w popularnym "kiblu") i rozmawiamy. Podczas jazdy nie sposób załapać tutaj konkretnej prędkości - podganianie, hamowanie, ograniczenia, częste zmiany toru na przeciwny ze względu na uszkodzenia drugiego. Jednym słowem - tragedia. Tym szlakiem pojadą pociągi na EURO.
Oczywiście już wiadomo o modernizacji linii.
Ale tymczasem zamiast zabrać się wreszcie za nią PKP remontuje odcinek Rzeszów - Ocice. Taki, którym był w połowie od 6 lat nieużywany, a w połowie jeździło nim 4 pociągi dziennie. Świetnie - międzynarodowa magistrala się rozsypuje, a my się zabieramy za linie, które "może kiedyś się przydadzą".

Myślę, że do EURO podchodzimy od "dupy strony". Zamiast najpierw robić to, co pochłonie najwięcej czasu, pracy i pieniędzy, a później dopieszczać szczegóły, to my dopieszczamy szczegóły, a konkretów brak.

Też widziałem tę reklamę propagandową o Narodowej Strategii Spójności. Świetnie, ale widzę, że te wszystkie plany jakoś omijają podkarpacie. No i nie tylko zresztą na reklamie to widać - w jakichkolwiek strategiach rozwoju u nas jest jakoś... pusto. Co to już nie Polska? Koniec świata? Chociaż może to, że u nas się nic nie dzieje ma swoje dobre strony... (jaki tu spokój, na na na na...).


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

02 lip 2008, 20:24

Wbrew wszystkim krytykom, ten tekst napawa optymizmem, czyż nie?


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

05 lip 2008, 20:57

To ja już nie wiem co myśleć :|

EDIT:
Ten tekst dał mi klarowną odpowiedź na całą sytuację:
https://www.uefa.com/competitions/euro20 ... 30217.html

PS: Media to zło :)
Ostatnio zmieniony 05 lip 2008, 22:21 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2008, 17:26

Nie ma to jak propaganda. Raz to, raz siamto... :porąbany: I nie wiem, czy przyjaźń Bońka z Platinim wystarczy, aby nam to EURO nie zabrano...

A co do kolei... :drapanie: Ukraina odziedziczyła po ZSRR szerokie tory. Czy czasem nie potrzeba będzie przesiadać się do pociągów dostosowanych do tychże ruskich torów? Bo niby "się modernizuje" ale czy na pewno nasi współpartnerzy temu podołają? Bo ja już widzę masowe przesiadki na granicy polsko-ukraińskiej. :lol2: Za szerokie tory, za wąskie horyzonty myślowe? Wie ktoś, jak to jest z tymi ruskimi torami?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

07 lip 2008, 21:09

"Będą" wagony ze zmiennym rozstawem osi (już teraz takie pracują na PKP). Wystarczy tylko lokomotywę zmienić, bo w niej raczej trudno o zmienny rozstaw.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 lip 2008, 21:53

Ach tak... I tak stare z nowym połączone dzięki rozstawnym osiom... Ach, ta technika, wszystko potrafią! :D Ciekawe, czy jest jakiś sposób na połączenie naszej mentalności z mentalnością Zachodu? Jakieś kursy samodyscypliny, rozstawna świadomość, czy cuś... :lol2:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

08 lip 2008, 20:19

Ciekawe, czy jest jakiś sposób na połączenie naszej mentalności z mentalnością Zachodu? Jakieś kursy samodyscypliny, rozstawna świadomość, czy cuś...
Jak Anglicy i Polacy spotkają się razem w barze, to dopiero wtedy się dogadają. :D Nie będzie barier językowych czy coś. Ciekawe, jak to będzie funkcjonowało z Francuzami itd?


Obrazek
ODPOWIEDZ