[STP] Serwer.

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
UnikalnyNick
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 01 cze 2008, 23:06
Lokalizacja: Zza zakrętu.

01 cze 2008, 23:20

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Postala 2:MP...
Ale do rzeczy...
Gdy zakładamy serwer przez Host Game, to czy on ma zmienne ip, czy może stałe ?
A jak zmienne, to czy dało by się zrobić stałe ? xD

Z góry dzięki. ;]
Ostatnio zmieniony 01 cze 2008, 23:55 przez UnikalnyNick, łącznie zmieniany 1 raz.


Zostaję. ; ]
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

02 cze 2008, 01:48

Yy ale chyba zmiennosc IP zalezy od twojegi internetu
serwer założony przez ciebie ma praktycznie takie samo jak twoje normalne IP
twoje ip w komputerze sie zmieni to przy nastepnym zalozeniu serwera i serwer bedzie mial inne IP


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

02 cze 2008, 07:20

ALCRD pisze:Yy ale chyba zmiennosc IP zalezy od twojegi internetu
'
Dokładnie, ja naprzykład nie mógł bym mieć stałego IP bo mam neozdrade a ona ma zmienne ip, ale da sie założyc dynamiczne IP czy coś w tym stylu dzięki czemu będziesz miał stałe IP zlookaj: www.no-ip.com dzięki tej stronce miałem OTS w tibii bez zmiennego IP. Poczytaj sobie o tym.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2008, 07:23 przez Alixo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
UnikalnyNick
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 01 cze 2008, 23:06
Lokalizacja: Zza zakrętu.

02 cze 2008, 14:36

OK, dzięki... Działa.. xD
Ale można było by tak zrobić aby ten serwer (nawet jeżeli z niego wyjde) będzie online ?
Wiem, głupi pytania... Ale ja dopiero zaczynam przygodą z tą grą....

[ Dodano: 2008-06-03, 13:05 ]
Temat do zamknięcia, dzięki. ;]


Zostaję. ; ]
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 cze 2008, 16:54

mam mały problem...jestem posiadaczem Postal 2 MP, mam pościagane prawie wszystkie dodatki które są na stronie lecz nie mogę grać gdyż wyskakuje mi komunikat Package 'Mp_Misc' version mismatch...ktoś wie o co chodzi?


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 cze 2008, 17:53

UnikalnyNick pisze:Ale można było by tak zrobić aby ten serwer (nawet jeżeli z niego wyjde) będzie online ?
Wiem, głupi pytania... Ale ja dopiero zaczynam przygodą z tą grą....
No, głupie. xD Skoro twój komputer jest serwerem, to zamykając samą grę, komputer czy odcinając dostęp do netu - serwer znika z listy. Bo go już fizycznie nie ma dostępnego. Zgasiłeś światło to i w pokoju ciemno.
Ramesses pisze:mam mały problem...jestem posiadaczem Postal 2 MP, mam pościagane prawie wszystkie dodatki które są na stronie lecz nie mogę grać gdyż wyskakuje mi komunikat Package 'Mp_Misc' version mismatch...ktoś wie o co chodzi?
Albo trafiłeś na polską wersję serwera, albo na węgierską... Mało prawdopodobne, ale możliwe. Jeśli zaś swoim anglojęzycznym P2 MP Free podłączasz się do anglojęzycznego P2 MP Free lub płatnego anglojęzycznego STP - to nie ma mowy o "package mismatch". Przynajmniej, nie powinno tak się zdarzyć. Bo to już byłaby ewidentna wina RWS.

Wyjątkiem oczywiście jest sytuacja, gdy właściciel hosta sam zmodyfikował pliki potrzebne do multi. Tu musisz mieć to co on.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 cze 2008, 17:55

Tiquill pisze:Jeśli zaś swoim anglojęzycznym P2 MP Free podłączasz się do anglojęzycznego P2 MP Free lub płatnego anglojęzycznego STP - to nie ma mowy o "package mismatch". Przynajmniej, nie powinno tak się zdarzyć. Bo to już byłaby ewidentna wina RWS.

Wyjątkiem oczywiście jest sytuacja, gdy właściciel hosta sam zmodyfikował pliki potrzebne do multi. Tu musisz mieć to co on.
mam angielską wersję STP MP...a nie mogę się podłaczyć do Waszego polskiego serwera bo też mi to wyskakuje...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 cze 2008, 18:06

Czyli posiadacz angljz STP nie podepnie się pod serwer na angljz MP free? Chm, jeśli to nie jest jednostkowa sytuacja, to widać, że chyba ang STP też poddane jest ograniczeniom co do wersji hosta i nie przyjmnie serwera MP free. :| Irytujące to, ale możliwe, bo niezgodność wersji to ciężkie schorzenie STP. :/ Jedynym wyjściem w takiej sytuacji widzę po prostu instal MP free. On chyba pójdzie i na serwerze MP free (czyli naszym) jak też na ang STP... Mam nadzieję w każdym razie, że MP free maksymalnie z tej choroby zostało wyleczone. :roll:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 cze 2008, 18:13

tylko że mam ściągniętą wersję free...powrzucałem co ważniejsze i więcej ważace pliki, ściąga mi się gdy się chcę podpiąć to co nie mam i wyskakuje własnie ten bład...tak jest przy każdym serwerze...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

29 cze 2008, 18:25

Być może, któryś z modów, które ściągnąłeś podmienił ten plik. Spróbowałbym reinstalować i nie ściągając samemu żadnych modów spróbować się gdzies podłączyć, najlepiej na nasz serwer, bo ma mało modów. Gra sama sobie pobierze to co będzie potrzebować.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 cze 2008, 22:43

reinstalacja chyba pomogła mogę się już podłaczać pod inne serwery próbuję teraz pod Wasz polski..trochę tego ściaga ale w miarę szybko...

EDIT...wszystko działa jak należy...będe często zaglądał na serwer to zapewne pogramy zdrowo :diabel:
Ostatnio zmieniony 29 cze 2008, 23:02 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 cze 2008, 23:34

Zapraszamy! Zwłaszcza na nową odsłonę naszego serwera, która już niebawem. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ