Gry freeware

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

20 lut 2008, 22:00

Dzięki, ciuciu, już nim gram! :headbang:


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

20 lut 2008, 22:14

Kmieciu pisze:Dzięki, ciuciu, już nim gram!
Spoko , tyko taki jakiś chudy mi wyszedł :p


Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

20 lut 2008, 23:29

dałes dupy :P
koleś to musi być kawał byka a nie chuderlak :diabel:


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

21 lut 2008, 00:35

konrad pl pisze:dałes dupy :P
koleś to musi być kawał byka a nie chuderlak :diabel:
Nie moja wina ,że twórca dał takie małe okienka :P :diabel:


Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

21 lut 2008, 11:17

No chyba że tak :D


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

21 kwie 2008, 20:55

Tym razem mam prośbę - czy jest ktoś w posiadaniu, ew. ma link do ściągnięcia gry "grandprix500"? Grałem w nią dzisiaj u kumpla, a będę u niego dopiero za jakieś 2 tygodnie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

21 kwie 2008, 21:08

A proszę bardzo: https://www.staregry.pl/?c=_rv&i=486#
Gra ma status abandonware, więc nie bójcie się o piractwo 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

21 kwie 2008, 22:05

Znalazłem wcześniej tę stronkę, ale pojawiał się komunikat, o niedziałaniu Downloadu... :zdziw: Dzięki!


Obrazek
Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

21 kwie 2008, 22:07

heh, kmieciu, stronka dziaa, dla pewności tą grę ściągnąłem

[ Dodano: 2008-04-21, 22:10 ]
hehe, odpalam tą grę, a tu zaskok - "insert disk 1 " :) zaskok totalny, abandonware to na pewno nie, chyba kazika w konia zrobili :/


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

21 kwie 2008, 22:20

Po rozpakowaniu archiwum odpal grę z ikony "GP500.EXE".


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

21 kwie 2008, 22:45

Karpiu pisze:heh, kmieciu, stronka dziaa, dla pewności tą grę ściągnąłem

[ Dodano: 2008-04-21, 22:10 ]
hehe, odpalam tą grę, a tu zaskok - "insert disk 1 " :) zaskok totalny, abandonware to na pewno nie, chyba kazika w konia zrobili :/
Dla ścisłości i w skrócie - Abandonware = program/gra/utwór którego autorzy już nie udostępniają w sprzedaży oraz nie świadczą jakichkolwiek usług z tymże oprogramowaniem związanych. Firma świadomie rezygnuje z ochrony takiego dzieła, gdyż po prostu jest to totalnie nieopłacalne. Jest jednak warunek, iż tego typu oprogramowanie NIE MOŻE być rozprowadzane za jakąkolwiek opłatą. Oficjalnie prawa majątkowe do takiego dzieła nie wygasły (w Polsce trzeba na to 50 - 75 lat), jednak autorzy świadomie rezygnują z tychże praw, niekiedy udostępniając nawet stare gry na swoich serwerach.
I w sumie nie ma co tu wierzyć w dobre serce :-P Stoi za tym marketing - ściągasz takiego starocia, odpalasz - widzisz logo firmy... myślisz sobie "hmmm, kiedyś robili takie wyczesane gierki... ciekawe jak teraz prosperują." Wchodzisz na ich stronę i kupujesz Quake Wars xD

Jeśli nie jesteście pewni, czy dana gra jednak jest nadal pod opieką jej autorów, możecie to sprawdzić tutaj: https://abandonia.com/
Jeżeli przy Download zobaczycie taki znaczek: Obrazek oznacza to, iż autorzy nadal twardo trzymają się praw do swojego dzieła i NIE zgadzają się za rozprowadzanie tegoż za free 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

22 kwie 2008, 07:57

lothar, ale mi bardziej chodzi o to, co wyskoczyło "insert disk one" to co mam zrobić? nagrać to na płytę? na dyskietkę nie, bo jej nie mam :D


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 kwie 2008, 16:58

Karpiu pisze:lothar, ale mi bardziej chodzi o to, co wyskoczyło "insert disk one" to co mam zrobić? nagrać to na płytę? na dyskietkę nie, bo jej nie mam :D
Z punktu widzenia autora: "Twój problem" :-P Ale jak napisał Kmieciu - odpal innym plikiem i po kłopocie 8-)


A teraz coś naprawdę interesującego:
Voxelstein 3D
Jest to pewnego rodzaju remake znanego chyba wszystkim (a przynajmniej tym starszym) graczom Wolfenstein'a 3D zasilany silnikiem Voxlap autorstwa Kevina Silvermana) A czymże owy remake różni się od oryginału? No więc działa pod Windows XP, oraz (podobno :P) Windows Vista, nie ma problemów ze zgodnością, można zmieniać rozdzielczość... aha, bym zapomniał - gra do generowania grafiki użyta tzn.: Voxeli. W najprostszym tłumaczeniu Voxel to coś w stylu pojedynczego, trójwymiarowego pixel'a (między innymi gra Outcast korzystała z tej technologii, ale w trochę lepszym wykonaniu). Wady Voxeli pominę, ale za to wymienię kilka ich zalet - każdy Voxel w grze można traktować jako oddzielny obiekt 3D, a co za tym idzie, można mu przypisać fizykę, kolor, a także można go zniszczyć. I to jest esencja Voxelstein 3D - każdy poziom można w 100% zniszczyć, każdą ścianę, drzwi, przedmiot, a nawet... przeciwników :-P Jest to jak na razie pierwsza oficjalna wersja, więc posiada kilka błędów i braków, jednak można naprawdę nieźle się bawić, kiedy to uparte drzwi (zamknięte :-P) otwieramy siłą, zamiast szukać klucza. Albo jeszcze lepiej - po co otwierać drzwi? Wejdźmy przez ścianę xD
Naprawdę polecam zapoznać się z tym dziełem 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Download: https://downloads.sourceforge.net/voxels ... g_mirror=0
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2008, 18:33 przez Lothar, łącznie zmieniany 2 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 kwie 2008, 18:05

Prezentuje się milutko. Nie zastąpi Wolfensteina, ale... ;) I ile, 30 MB ma plik? Bo te dane w b (29555136 bytes) na sourceforge zawsze mnie mylą...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

29 kwie 2008, 18:11

dokładnie 28,1 MB

ten Voxelstein 3D to fajna gierka trochę trudna ale fajna (trudna w sensie niszczenia otoczenia)

w archiwum jest też Wolfenstein


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
ODPOWIEDZ