Pobór do wojska

Więcej niż dotychczas. Bez kompromisów. Działa na emocje. Ale musisz myśleć, bardziej.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

08 lut 2017, 17:23

Coś tam PiS przebąkiwał o powrocie do poboru.
Jesteście za?
W ogóle byliście w wojsku? (pytanie do starszych userów, wiem że Rycho był)
Jak wspominacie ten okres?
A ci których to ominęło - jaką kategorię macie?
Jak tam było u was na badaniu na komisji? :D

Ja przylazłem skacowany na kulach z nogą zapakowaną w ortezę niemal po same jaja (byłem po operacji zszywania więzadeł), dali mi kat. D, bo prócz bycia kulawym wykryli coś tam nie tak z sercem (nadciśnienie było spore, ale kardiologa nie było, więc do dziś mi tego nie przebadali) i coś tam z oczami (byłem na kacu i myliły mi się kolory na badaniu xD).
Zaglądania do dupy nie było, dziadek coś tam poudawał że gmera w gaciach i kazał kaszlnąć, więc jakiejś dużej kompromitacji nie było. xD
W sumie mam wyjebane, jak wybuchnie wojna to i tak nie zamierzam bronić tego kraju.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 17:24 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 lis 2020, 14:30

Byłem w wojsku 1999-2000r, pojebana instytucja, dla ludzi którzy chcą się nauczyć pić palić i kraść.
Nawet Napoleon wiedział że lepszy 1 żołnierz zawodowy niż 10 pajaców.
Na chuja wydawać kasę na frajera co będzie tylko jadł, srał i liczył dni do końca służby.
Z wojska nie wyniesiesz nic pozytywnego, nie licząc testu na syfa xD.
Zmiana na zawodowe wojsko to był najlepszy pomysł, jeśli wrócimy do starego systemu poboru, to większość młodych ludzi ucieknie za granicę.


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

08 lis 2020, 21:37

Rycho3D pisze:
08 lis 2020, 14:30
Zmiana na zawodowe wojsko to był najlepszy pomysł, jeśli wrócimy do starego systemu poboru, to większość młodych ludzi ucieknie za granicę.
Albo będą wypierdalać na byle jakie studia, tak jak to zrobił np. mój kuzyn.
Skoro już mówimy o wojsku, to pamiętam historię jak mój dziadek przypadkowo zestrzelił polską flagę i musiał spierdalać z koszar xD


Awatar użytkownika
Komar
Administrator
Administrator
Posty: 907
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:01
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

08 lis 2020, 21:41

Rycho3D pisze:
08 lis 2020, 14:30
Zmiana na zawodowe wojsko to był najlepszy pomysł, jeśli wrócimy do starego systemu poboru, to większość młodych ludzi ucieknie za granicę.
Też tak sądzę. Wszyscy młodzi będą robić przekręty, tylko po to żeby nie iść. Jest takie powiedzonko: "Rosyjskiej armii boją się wszyscy, a najbardziej Rosyjscy chłopcy w wieku 18-21" xD
Choć i tak na najwyższych szczeblach został beton z lat '90-tych, a i pod względem wyposażenia niewiele się zmieniło. Ostatnio myślałem o tym, aby podjąć karierę żołnierza zawodowego, gdzieś w logistyce albo na zbrojowni, ale jak się nasłuchałem co się dzieje i jaka to patologia to uznałem, że, i tu cytuję: "Już nie chcę" xD


Слава монолітна :mgun2:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 lis 2020, 22:20

obecnie nie jestvtak źle, ale jak wróci to co było to patologia


8=======D
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

09 lis 2020, 11:13

Rycho3D pisze:
08 lis 2020, 22:20
obecnie nie jestvtak źle, ale jak wróci to co było to patologia
Zważając na to, że wszystko cofa się obecnie w rozwoju do małpy to zakładam, że tak będzie.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 sty 2021, 10:59

Po co komu ta patologia zwana wojskiem przymusowym, z poboru powszechnego, skoro mamy piąty rodzaj sił zbrojnych: Wojska Obrony Terytorialnej. Zamiast patologii, przymusu i matołków - patriotyzm i najlepsze wzorce służby wojskowej.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ