Problemy z połączeniem przez sieć Play na telefonie

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2018, 21:48

Na telefonie w sieci Play nie mogę teraz wejść na forum. Taki komunikat:

Nie udało się znaleźć adresu DNS serwera

(Laptop też w sieci Play - a wczytuje bez problemu). Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Czytam w necie - raczej problem z laptopami i od lat.

Zmieniłem w telefonie sieć na Plusa. Śmiga bez problemu. 8-)


Jak macie podobne problemy - i jeśli też są z Playem, choć nie tylko - to chętnie zbiorę taką listę. Obsługa Klienta Play wysłucha moich... uwag. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2018, 21:52

Jak używasz internetu dłuższy czas to ci automat rozłącza na jakiś czas.
To ma związek z dawną aferą gdzie po skończonym pakiecie można było korzystać z internetu non stop za darmo, do puki sam nie rozłączyłeś.
edit
Ewentualnie jest to wina przełączenia na nadajnik innego operatora.
Teoretycznie według umowy operatorów, twój internet powinien działać. W praktyce jesteś ostatni do korzystania z sieci. :D Ustaw sobie preferowaną sieć na PLAY i będzie dobrze.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2018, 21:57 przez Rycho3D, łącznie zmieniany 1 raz.


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2018, 21:55

Rycho3D pisze:Jak używasz internetu dłuższy czas to ci automat rozłącza na jakiś czas.
To ma związek z dawną aferą
Nigdy tak nie miałem dotąd. Gdy nie korzystam - rozłączam. Pewne strony działały. A w tym przypadku: rozłączałem i podłączałem się parokrotnie.

Jak będzie to tylko mój problem - posty przeniosę do działu Pomoc. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 wrz 2018, 23:25

Rycho3D pisze:Ewentualnie jest to wina przełączenia na nadajnik innego operatora.
(...)
Ustaw sobie preferowaną sieć na PLAY i będzie dobrze.
No to właśnie na Play jest niedobrze. xD Ustawiłem na przełączanie automatyczne - źle. Stale Play - źle. Na T-Mobile. Też błąd z DNS. Ale T-debile zawsze fatalnie działa w moim rejonie, więc się nie dziwię. Ustawiłem znów na Plusa. Śmiga. 8-)


Kiedyś, na starym telefonie przez kilka miesięcy, będąc w Play, korzystałem z sieci Plusa. Padało i łącze na laptopie. Telefon pod Plusem działał jako router - i wszystko śmigało.


Nie chcę reklamować Plusa, ale: Z moich doświadczeń - Play zawsze najlepsza oferta w umowie i cenie. Technicznie zaś - Plus. A i nie mówiąc już, że na Play net działa jakby był filtrowany przez sam Pekin. A przecież to LTE... :bolek:


EDIT:
Wydzieliłem do nowego tematu z pomocą.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2018, 23:30 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 wrz 2018, 11:26

Mi jak przełączało na T-Mobail-Play to wyświetlało się tylko alarmowe.
A jak próbowałem dzwonić, to nawet sygnału nie było.

I jeszcze taka ciekawostka dla osób które wybierają się za granice unii.
Wyłączcie pocztę głosową, bo zapłacicie kosmiczne pieniądze za to że ktoś się nagrywa. :D


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 wrz 2018, 17:29

Działa na Playu. I to: szybciej. Jakby potrzebowali czasu by... przepchać łącze. xD
Rycho3D pisze:Wyłączcie pocztę głosową, bo zapłacicie kosmiczne pieniądze za to że ktoś się nagrywa.
Mnie to nie grozi na moim telefonie. O wywalenie jak najdokładniej poczty z telefonu i usług nagabuję w salonie już przed zakupem/przedłużeniem umowy. Irytująca usługa. Ale i tak dobrze pamiętać o tej... ciekawostce. ;)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2020, 19:29 przez Radzik, łącznie zmieniany 3 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ