Media donoszą - o polityce głównie temat ;)

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 mar 2018, 23:34

Do stworzenia tego tematu sprowokowały mnie dwa wydarzenia o jakich dziś informowały telewizyjne Wiadomości TVP. Chcę się tymi obiema radosnymi nowinami podzielić. Jak też wymieniać wspólnie aktualnościami z życia postrzeganego w szklanymi okienku telewizora czy komputera. Co oni tam broją. Nie wiem jaki dać temu tytuł (Dobre zmiany?), więc niech będzie tak. I żeby nie było, że to jakaś agitka. Nie oglądam "zdradzieckiej telewizji niemieckiej" i dlatego, jak ktoś wrzuci z tamtego obozu jakąś brednię, z której da się pobrechtać, to też będę rad. Może chryi z tego nie będzie. xD

No dobra, to co dziś? Najpierw widzę takie:

• Koniec nadzwyczajnej kasty. KRS odmienione, wolne od wsobnej i samo sobie istnej grupy wrogiej niepodległej Polsce. I po kaście. Koniec wreszcie tej męczącej szopki!

• (zd)Radzieccy generałowie PRL (taka marionetka Rosji, jakby ktoś pytał) stracą swoje oficerskie stopnie. Polska już dawno powinna im je odebrać, bo to nie Polska im je przyznała. Szeregowy Jaruzel. Jaka to radość i satysfakcja dla tego starego wymęczonego pokolenia. Samo przyjęcie tej ustawy to święto. :winko:

• No i może jeszcze na deser. :D Płot na świnie z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Hehehe, jak to brzmi. :diabeł:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 4 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

08 mar 2018, 17:57

Tiquill pisze:Jaka to radość i satysfakcja dla tego starego wymęczonego pokolenia. Samo przyjęcie tej ustawy to święto.
Akurat wielu starszych ludzi popierało Jaruzelskiego, więc to raczej tak 50% satysfakcja. :P
Tiquill pisze:telewizyjne Wiadomości TVP
Oglądalność im spada. Nie dziwię się, bo tych Wiadomości obecnie nie da się oglądać, są zbyt stronnicze.
Uprzedzając zarzuty - TVNu w ogóle nie oglądam, w miarę obiektywne są polsatowskie Wydarzenia.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 mar 2018, 23:59

Dzienis pisze:Oglądalność im spada.
Głupia propaganda i stronnicze (na ich niekorzyść) kryteria pomiarów. Choćby 1/5 to widzowie mediów online, których się nie uwzględnia, a do których i ja się zaliczam. Choć regularne ich oglądanie dla ludzi samodzielnie myślących jest niemożliwością. Włączam co parę dni, bo ani czasu ani ochoty na codzienną dawkę polityki nie mam. Ale i tak nie obawiam się, że coś mi umknie, bo kilkakrotnie przez kilkanaście dni i tak każdą rzecz będą powtarzać. Metodycznie.

Propaganda bardzo uciążliwa, ale wcale się tej skali nie dziwię, nie krytykuję i nie sprzeciwiam. To musi być. Wobec tej fali kłamliwych informacji, otumaniania przez niepolskie media obywateli Polski, tego hejtu zewsząd, machiny pogardy dla wszystkiego co czyni Polskę niezależnym i wartościowym krajem - inaczej nie można. Młotem na młot. To nie ich widzimisię, ale reakcja na (o)kalające okoliczności.

Dzienis pisze:Akurat wielu starszych ludzi popierało Jaruzelskiego, więc to raczej tak 50% satysfakcja. :P
Wiesz, gdzie mam zdanie tych starszych ludzi i ich emocje? :P

Choć nie jest tak, że zwykłych ludzi, którzy popierali PRL neguję. Nie, i potrafię ich zrozumieć. Nie każdy musiał w tamtych czasach myśleć kryteriami samodzielnego państwa, ani być antyrosyjski. Powiedz Serbowi, Bułgarowi, czy Białorusinowi, że Polak nie lubi Rosji. Zdziwiony spyta: Dlaczego? Nie każdy naród widzi w związku z Rosją niekorzyści dla swego kraju; są ludzie, którzy mają optykę przeciwną. Są też tacy w Polsce. Jakoś im nie przeszkadzały i nie przeszkadzają komunistyczne zbrodnie na Polakach. Mam ich za to winić? Zwykły szarak zjada szary chleb. Winię tych, którzy wprowadzali reżim komunistyczny. Dla mnie to zdrajcy i miejscem dla nich jest ziemia za parkanem cmentarza. I wieczne odium zdrajcy.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2018, 00:11 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 mar 2018, 08:13

Tiquill pisze:• No i może jeszcze na deser. :D Płot na świnie z Rosji, Ukrainy i Białorusi. Hehehe, jak to brzmi. :diabeł:
Możliwe że będę go robił :D
Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Dzik poradzi sobie z siatką, przejdzie i nawet nie poczuje że coś rozdeptał :D Poza tym dziki świetnie kopią więc robią podkopy pod ogrodzeniem.
Czasem naprawiam ogrodzenia rozwalone przez dziki i wiem co potrafią.
Albo pomysłodawca jest skończonym idiotą, albo cel tego płotu jest całkiem inny.


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

11 mar 2018, 10:41

Rycho3D pisze:Albo pomysłodawca jest skończonym idiotą, albo cel tego płotu jest całkiem inny.
Dziki to tak naprawdę tylko wymówka, chodzi o powstrzymanie napływu uchodźców ze wschodu xD


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 mar 2018, 16:46

Yossarian pisze:
Rycho3D pisze:Albo pomysłodawca jest skończonym idiotą, albo cel tego płotu jest całkiem inny.
Dziki to tak naprawdę tylko wymówka, chodzi o powstrzymanie napływu uchodźców ze wschodu xD
Też mi się tak wydaje. Podtekst tego przedsięwzięcia nasuwa się automatycznie


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 maja 2018, 23:11

Trójmorze na liście narodowych projektów priorytetowych USA - to brzmi jak bajka, wow! :D Amerykańska odpowiedź na Nord Stream 2. Nie wiem, jak wielka jest ta ich lista, jaką rangę mają te priorytety. Ale wyrażenie "narodowy priorytet" w ustach przywiązanych do swojej ojczyzny Amerykanów brzmi poważnie i nie gołosłownie. Aż mi dech zaparło niemal, jak to zobaczyłem. Ile w tym będzie realnych działań? I ile realnego pożytku dla Polski, względem... względem pożytku dla USA? Bardzo ciekawe. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ