WOŚP

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

17 sty 2017, 19:59

Co sądzicie o Wielkiej Orkiestrze?
Dajecie coś na nią?
Ja wysłałem 10 zł smsem, bo po wiosce nie zbierają. :)
Ogólnie popieram WOŚP, a to że Owsiak na tym zarabia to normalne, bo z czegoś żyć trzeba.
Faktem jest, że ta inicjatywa realnie pomaga ludziom, dlatego dziwi mnie niechęć różnych PiSowców czy kościelnych hierarchów do niej.
Zawsze warto popierać takie inicjatywy, warto pomagać chorym i cierpiącym.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

17 sty 2017, 21:14

Mi akurat jest to obojętne. Są też inne akcje charytatywne np. szlachetna paczka. Sam nie daję lub daję niewielę bo jestem bardziej na utrzymaniu rodziców.

Niestety imprezy trochę kosztują. "światełko do nieba" jest dosyć kosztowne, bo to koszt ot kilku do kilkudziesięciu tys. zł., te wszystkie szałowe imprezy, pobór prądu itd. to wszystko są koszty
Dzienis pisze: Ja wysłałem 10 zł smsem, bo po wiosce nie zbierają. :)
o czym zapomniałem, rzadko kiedy dzwonię, utrzymuję tylko konto żeby było aktywne no i się uzbierała dwója z dwoma zerami :D Wyślę następnym razem. :)


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 lut 2017, 19:41

Ciekawa inicjatywa ( o ile serio większość kasy wpada do portfeli organizacji charytatywnych).

Dać te 2, 5, 10zł to bardzo mało, a można pomóc.

A tu taki cytat :D

"Nie dam nic, poza tym jak jedna osoba nie da, to się nic nie stanie" - pomyślało milion polaków

Osobiście się dokładam jak spotkam grupę zbierającą.

A tu filmik na temat (hajs z wyświetleń idzie na WOŚP; organizator - Play)

[youtube][/youtube]


Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

01 lut 2017, 19:46

Też, czasem daje, głównie dla naklejek xD Nie no żart, tak po prostu, jak są "zbieracze" to dam tam 2, czy 5 zł i tyle :)
seebeek17 pisze:Ciekawa inicjatywa ( o ile serio większość kasy wpada do portfeli organizacji charytatywnych)
Raczej dziwne jak by tak nie było, ale wszystko jest możliwe


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

12 sty 2018, 18:56

W niedzielę rusza kolejna edycja.
Ciekawe ile tym razem zbiorą.
Mam nadzieję, że Owsiak wie co robi z pieniędzmi. ;>


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 mar 2018, 20:38

Dzienis pisze:Co sądzicie o Wielkiej Orkiestrze?
Ogólnie sądziłem to samo co ty w pierwszym poście. Każda inicjatywa dobra. Ta ma o tyle dobrą siłę, że jest zorganizowana inaczej, od innych ludzi, młodziej, nowocześniej, z jajem. I charyzma Owsiaka działa czary, przyciąga, fascynuje. A same finały dają więcej rumieńców niż telewizyjne sylwestry czy piłkarskie mecze. Super oglądalność i super cel. I też dziwiła mnie niechęć tych smutnych katolikusów, wszystkie te ich pomysły takie jakieś bez życia, nudne, capią kruchtą. Nawet kryptą. Owsiak górą, i odwalcie się od niego smutne dzioby. Ogólnie tak właśnie sądziłem.

Do czasu zeszłorocznego Woodstocka. Na którym oferowali młodym: naukę wiązania hidżabu, warsztaty kultury arabskiej, zaplatania makramy itp. Organizator warsztatów Wioska Wielu Kultur pokazywał tam, czego powinny się uczyć nowoczesne kobiety. Ta Wioska, to ludzie którzy chcą w Polsce islamskich imigrantów. Polacy mają być gotowi na przyjęcie muzułmanów. No i... Czar prysł! Owsiak stracił w moich oczach dosłownie wszystko. Ja wiem, sponsorzy, kłopoty finansowe, zobowiązania, ustępstwa. Ale, do jasnej cholery, nie takie! :/

Co teraz sądzę o WOŚP? Przeszli do TVNiemieckiej, tej nie oglądam wcale, więc sama impreza przeszła niezauważona. A i na mieście jakoś nie widziałem i nie słyszałem. Zerkam teraz na wyniki finansowe zbiórki. Za rok 2017 jest to 105 570 801,49 zł, czyli tendencja zwyżkowa. I to bardzo nawet. Za ostatnią orkiestrę poznamy... za dwa dni. Czekam niecierpliwie na wyniki. Oby się mu noga powinęła, oby bardzo... Gardzę! 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 mar 2018, 20:49

Tiquill pisze:Za rok 2017 jest to 105 570 801,49 zł, czyli tendencja zwyżkowa. I to bardzo nawet. Za ostatnią orkiestrę poznamy... za dwa dni. Czekam niecierpliwie na wyniki. Oby się mu noga powinęła, oby bardzo... Gardzę!
Ale jednak całkiem sporo z tej kasy idzie na sprzęty, nie wszystko na Woodstock, którego zresztą nie można traktować zbyt poważnie. Ludzie tam jadą głównie się wyszaleć, jak na każdą imprezę. Pierwsze słyszę o tych hidżabach, ale są tam też wioski Kryszny i Przystanek Jezus, więc to nie jest tak, że krzewią tylko kulturę muzułmańską. Sam jestem przeciwny wszelkim religiom na festiwalach muzycznych (!), no ale widocznie chcą, by nie było to zbyt monotematyczne? Szczerze to więcej nie mogę napisać, bo nie byłem nigdy na Woodstocku, ale z relacji ludzi wiadomo, że raczej zdecydowana większość chce tam się zwyczajnie wyszumieć, a nie szukać jakiejś ideologii.
Natomiast wszelkie fundacje pobierają pieniądze na swe utrzymanie, niektóre biorą ich nawet zwyczajnie za dużo, ale akurat gdyby Owsiak i WOŚP robiło ludzi w konia, to dawno by im to chyba udowodniono, skoro nawet nieprzychylny im przez ostatnie dwa lata rząd nic nie może zrobić, choć bardzo by chciał.
Nie jestem ich fanatykiem, ale uważam że lepiej jednak zbierać pieniądze na te dzieci niż na jakieś głupoty. No i zawsze jest to jakaś ciekawa inicjatywa i wydarzenie w ponurym zimnym styczniu, nawet jeśli trochę na pokaz i na wyrost. Sporo ludzi żyje dzięki tym urządzeniom.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

06 mar 2018, 21:08

Woodstock do WOŚP to jak porównywanie Malucha i Porsche

Woodstock może dla mnie w ogóle nie istnieć, jest jak smog, który, gdy wiatr zawieje, się może szybko rozwiać. Mam głęboko gdzieś to co tam się dzieje, kto w co wierzy, jaki ma stosunek do tego i tamtego
WOŚP natomiast zawsze będzie dla mnie wielką sprawą, sporo żyć dzięki tej inicjatywie zostało uratowanych, a to że obie imprezy łączy ta sama osoba, że grają w znienawidzonej przez wielu TV jest sprawą całkowicie poboczną


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 mar 2018, 15:16

Silver Dragon pisze:Woodstock do WOŚP to jak porównywanie Malucha i Porsche
No, tak. Ale jak w obu zamontowany jest ten sam silnik, to już różnice nie są tak skrajne. A silnik obu jest ten sam, to pan Owsiak. Jak się zacznie psuć...


Być może Owsiak wie lepiej co robi, pewno i mądrzejszy ode mnie. Pluralizm, mnogość postaw i wyborów. Świat jest tak wielki! To obok Jezusa znajdzie się i baba w hidżabie. Wolny świat, wolny wybór, wolność też od... zagrożeń? No, nie. Z drugiej strony, co, ma uczyć jak zdzierać z głów te hidżaby i jak tłuc muslimów? Za duża śmiałość, niefrasobliwość, przezorność, wrogość? Czy zwykła kasa?


Co prawda, muzyka młodych to to wszystkie tematy, w tym religia, polityka. Agitka na samym festiwalu nie jest więc całkiem oderwana od rzeczywistości. Ale czy faktycznie potrzebna? Ani Owsiak ze sceny o hidżabie, ani jezusowe pod sceną - pogoniłbym ich wszystkich. Niech młodzi sami się wyrażają sobie, bez odgórnej pomocy tych... mądrzejszych. Ale jest pewna różnica, zasadnicza. Mówiła mi kiedyś pewna katolka: Tak bronisz Owsiaka, a jeszcze zobaczysz. No i faktycznie, zobaczyłem. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek wobec osoby publicznej tak bardzo zmienił zdanie i swoje podejście, tak frontalnie.

Naruszył granicę, której naruszać nie wolno. Do zdrowej tkanki nie aplikuje się raka. Pod żadnym pozorem! Nawet gdy to tylko chusta islamskiej kobiety. To wróg. Śmiertelny.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

09 mar 2018, 12:55

Co do nazwy właśnie będzie mój pierwszy Woodstock, chociaż sama nazwa została zmieniona na Pol'AndRock a festiwal został nienaruszony. :)
Podobno naprawdę warto jechać, ponieważ wszyscy moi znajomi wybierają się na ten festiwal, duch i pokój na każdym kroku :D


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

09 mar 2018, 13:39

Zaver pisze:Co do nazwy właśnie będzie mój pierwszy Woodstock, chociaż sama nazwa została zmieniona na Pol'AndRock a festiwal został nienaruszony.
Bo nagle ci z Ameryki zaczęli się domagać opłaty za używanie nazwy. Bodajże właściciel praw się zmienił czy coś takiego.
Zaver pisze:Podobno naprawdę warto jechać, ponieważ wszyscy moi znajomi wybierają się na ten festiwal, duch i pokój na każdym kroku
Jak wrócisz daj znać, czy spotkałeś Golluma albo Maga Smrodu xD


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 kwie 2018, 00:36

Yossarian pisze:Bo nagle ci z Ameryki zaczęli się domagać opłaty za używanie nazwy. Bodajże właściciel praw się zmienił czy coś takiego.
Ja się od początku tej imprezy dziwiłem, że oni używają tej nazwy. W końcu przyszedł, ten który miał.


No a co do Orkiestry, wątek z sumą należy zakończyć. 126 373 804, 34 zł zebrane w roku 2018. Czyli - tendencja... zwyżkowa! Przyznam, że do chwili sprawdzenia tej sumy, pewny byłem spadku. Wobec Owsiaka byłaby to dla mnie satysfakcjonujące, ale - oczywiście nie byłoby tymże wobec samej akcji, bo to największa akcja charytatywna w Polsce i jedyna tak znana na świecie. Zaliczylibyśmy wszyscy wielką stratę. I z zaskoczeniem stwierdzam, że Polacy wygrali z polityką. Odruch serca zwyciężył. Brawo, Polacy!


Nigdy więcej polityki w WOŚP! :/


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

05 kwie 2018, 22:43

Tiquill pisze:Nigdy więcej polityki w WOŚP! :/
Zgadza się. Serducho najważniejsze :ok:


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ