Two Worlds

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

23 paź 2007, 20:03

Two Worlds to gra ktora tak bardzo mnie przyciaga do monitora jak sam postal :D

Two Worlds Royal Edition można kupic po bardzo przystepnej cenie 79zl (ja tak kupilem)

Znajduje sie w niej mapa gry , karty do gry, no i gra Two Worlds. Jak na Royal Edition to mało ale cena jest ok.

teraz cos o fabule ( opisuje wlasnymi slowami) :

Na poczatku mamy intro jak bohater razem ze swoja siostra ucieka. Ucieka niewiadomo przedkim. W koncu zatrzymuje sie myslac ze zgubil scigajacych. Zobaczyl ze jego siostra jest ranna i zostawil ja przed drzewem informujac ze idzie znalesc jedzenie. Gdy wraca z poszukiwan zauwaza ze jegoi siostry niema! Gre zaczynamy wykonujac zlecenie (quest).


Gra bardzo przypomina Gothica 3. Jest pełna bogow ale wciaga jak cholera! Gra ma przepiekna grafike ktory wykorzystuje pixel shader 2.0 (cieniowanie) Świat jest bardzo wielki wymagania tez niesa zbyt duze. Wymaganie minimalne= 512 ram karta 128 i procek 2.4. Ja mam 2gb ram karte 256 pixel shader 3 i procek dwurdzeniowy 4.6 i na maksymalnych detalach gra ma 11 klatek! To malo ale wystarczy ze zmniejsze rozdzielczosc i HDR i mozna sie cieszyc 30 klatkami! W grze jest pełno questow i preroznych potworow od zwyklych wilkow po Orki i smoki . Gra ma ograniczenia wiekowe 16+ mysle ze to PEGI wlasciwie wygurowalo wiek. Pozatym w ta gra to MMO ( Masive Multiplayer online) czyli tak jak World of warcraft. Gra jest w polskiej wersji jezykowej. W two worlds jest pełna swoboda. Chodzimy gdzie chcemy zarabuiamy jak chcemy kupujemy co chcemy poprostu istny raj. Czy mówiłem już że tę gre robili POLACY??!!

Moja ocena : 8+/10

Plusy:
-Przepiekna grafika
-WIele zadan
-wciaga!
-wielki zroznicowany swiat
-bogactwo ekwipunku

Minusy:
Widoczny brak szlifu i bugi
-problemy ze zbalansowaniem poziomu trudnosci
-sztampowa fabula i wiekszosc questow
-bardzo kiepscy lektorzy i wersja polska (kinowa)


Co sadzicie o tej grze?
Ostatnio zmieniony 23 paź 2007, 20:07 przez ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 paź 2007, 20:12

Czytałem recenzję (a może zapowiedź?) w CD-A. Nie powiem, zaciekawiły mnie Dwa Światy. Fakt, iż tę grę tworzą Polacy działa tylko na plus.
Niestety, wymagania za duże. Odpaliłbym Two Worlds na minimalnych detalach, ale co to za sens z rozgrywki? Na pewno po świętach (ciekawe czemu akurat wtedy?) ;) uaktualnię nieco kompa. Nowy procek i może skrót do gry polskiej produkcji zagości na moim pulpicie ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 paź 2007, 20:16

Zaciągnij Service Release 1.5, podobno różnica jest piorunująca (w końcu te 1,07GB nie może iść na marne) 8-)
Grałem jak na razie tylko w demko, ale już mi się spodobało... tylko pytanie - czy dopisek "Zestaw 202" przy zbroi ma sugerować, że w grze jest ponad 200 różnych zestawów armora, różniących się statami i wyglądem? :zdziw:
Na początku w demku zdeka nie pasowały mi teksty głównego bohatera - jak jakiś kozak z dyskoteki :P Ale później się uspokoił xD Ciekawostką w grze jest walka na koniu (bez skojarzeń).
Polski, dopracowany (po 1,07GB patch'u) i mocny konkurent dla Gothic III i Oblivion'a. Gierka ma cudną graficzkę, fajną, klimatyczną muzykę, ciekawą fabułę, jest bardzo grywalna, wciągająca (demko przeszedłem 7 razy), niliniowa... czego chcieć więcej? 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

23 paź 2007, 20:16

jak chcesz Kmieciu to skrot wysle ci emailem :D


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

23 paź 2007, 20:22

Pochwalę się kumplom, że mam Two Worlds, a jak odpalę gierkę ze skrótu to powiem, że "coś jest nie tak" :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

28 sty 2008, 03:38

Kupiłem sobie Two Worlds (razem w UT3 :-P) żeby mieć w co pykać przez święta... i tak grałem i grałem... i grałem... i gram dalej xD A gra jak mnie na początku wciągnęła, tak teraz wciąga coraz bardziej z każdą sekundą, którą z nią spędzam. Two Worlds po prostu żyje własnym życiem. Wręcz można mieć wyrzuty sumienia, kiedy chcemy odwiedzić pewną wioskę i zastajemy ją w płomieniach. Szukając informacji, co się stało, dowiadujemy się, że to nasza wina... miodzio :diabel: Nie wiem, dlaczego ludzie czepiają się fabuły - jest zagmatwana, interesująca, wciągająca... po prostu mistrzostwo 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

01 lut 2008, 18:23

Lothar pisze:jest zagmatwana, interesująca, wciągająca... po prostu mistrzostwo
Ale konkurencja nieśpi ;)


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

01 lut 2008, 18:40

Widziałem beta testy tej gierki :D:D
Nawet fajne, jak ciuciu mówił bardzo przypomina Gothic'a3


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

08 mar 2008, 19:36

Nadchodzi dodatek do two worlds o pod tytule The Tempation!


Jak podaje CD-Action
w Two Worlds: The Temptation, najciekawszych rozwiązań możemy spodziewać się w MP. W grze każdy kto założy konto w sieci, otrzyma własną osadę wraz z przylegającymi do niej włościami i postaciami sterowanymi przez komputer. O ziemię i zamieszkującą ją poddanych trzeba będzie dbać wykonując questy, ktore będą generowane losowo. Może się też zdarzyć, że wieśniacy zaczną powątpiewać we władcę, a wtedy trzeba będzie im udowodnić, że należy się nam tron np. zdobyć odpowiedni lvl. Oczywiście do własnej krainy będzie można zaprosić przyjaciół, wspólnie z nimi wykonywać questy. Ponoć, będzie można również wynajmować innym graczy do rozwiązania trapiących nas problemów.

Sporo czeka nas także nowości w trybie SP. Poznamy dalsze losy bohatera i jego siostry, będziemy starali się uwolnić dziewczynę spod działania klątwy, a przy okazji powstrzymać Skazę, która niszczy powoli Antaloor i zamienia zwierzęta w zabójcze bestie. Poza udoskonaloną grafiką zmieni się także rozgrywka np. przedmioty będziemy mogli scalać dopóki nie osiągną 20 poziomu, później trzeba będzie wybrać jedną klasę sprzętu i tylko ją będzie można rozwijać (np.miecze, tarcze itd.).

Zmieni się także sposób atakowania w TW: TT pojedyńcze kliknięcie myszki to słabszy atak, natomiast przytrzymanie przycisku to mocniejsze uderzenie.
Inne nowinki to wprowadzenie do gry modelu fizyki, który obejmuje wszystkie przedmioty znajdujące się w wirtualnym świecie w tym także drabiny. W TW: TT będzie można je podnosić i przestawić w inne miejsce.
Nowością będzie również możliwość samodzielnego żeglowania po morzach otaczających Antaloor, a dodatkowo w grze pojawi sie 14 nowych rodzajów potworów i zwierzaków.

Na dodatek musimy poczekać do września 2008r.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2008, 19:36 przez ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

19 wrz 2008, 16:03

Gram w tą grę i jest wypasista!
Gram głównie w multi i mam już 105 lvl.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
micha
Wstydliwy morderca
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2008, 10:21

15 lis 2008, 11:21

Wogole nie znałem tej gry jak poczytałem o dodatku w CDA to mnie przyciągneło :)


Awatar użytkownika
daaanielll
Wnerwiony urzędas
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2009, 12:43
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Kontakt:

25 sty 2009, 21:39

W aktualnym numerze CD-A jest pełna wersja podstawki Two Worlds.


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

26 sty 2009, 21:09

Właśnie dziś kupiłem CD-A i od razu zainstalowałem Two Worlds. Wg. mnie gra jest po prostu świetna. Co do bugów narazie odkryłem tylko że czasem jak się próbujemy uleczyć czarem to nie zabiera nam many, ale także nie leczy nie wiem od czego to zależy ale wkurza chociaż gra pomimo wad strasznie wciąga polecam ! :mgun:


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

26 sty 2009, 21:40

Jeżeli Two Worlds to tylko w multi...


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

26 sty 2009, 21:44

No właśnie z tym MP gdzie jest z tym zakładka (ja nie mam żadnych mulitiplayer i sieć <lol>) jakieś wskazówki ? (ostatnio mam ze wszystkim problemy... xD)


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
ODPOWIEDZ