Podwójne uruchamianie gry

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 gru 2017, 13:28

Od jakiegoś czasu jak odpalam Postala bezpośrednio przez .exe to gdy nie mam włączonego internetu, to muszę odpalać go 2 razy (dopiero za drugim się włącza. Za pierwszym tylko odpala Postal2.exe i Shell32.exe w procesach). Jak mam połączenie z netem, to spokojnie za pierwszym się uruchamia.

Ogólnie bym to olał, gdyby nie to, że jak wyłączę grę, to kopia procesu Postal2.exe i tego Shell32.exe zostaje w procesach i odpala się z opóźnieniem (po kilku minutach), i jak coś robię innego to nagle włącza się kochany Psotal 2.

Jednak nie zawsze, ale jakoś tak w 3/4 zazwyczaj muszę go uruchamiać z włączonym internetem (bo zapominam usunąć kopię procesu w menadżerze zadań xd ).

Mam P2 Complete, ale z tego co pamiętam, ze starym STP też tak się chyba działo.

Jak odpalę przez launcher Steam to wszystko jest okej (bo mam włączonego neta :D )

Wie ktoś jak to naprawić? Bo czasami to potrafi zdenerwować człowieka, jak np. coś piszesz bez patrzenia na monitor, a tu zdziw, że nic nie napisałeś bo w tle chodził Psotal 2. :mgun2:


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 gru 2017, 16:14

U mnie też jest taki problem z P2 Complete, tzn. bardzo długo czekam na ten ekran z ostrzeżeniem (kilka minut) i dopiero potem grę odpalam.
To samo mam z Morrowindem na innym lapku oraz z San Andreas.
Jednakże nic z tym nie robię, po prostu w oczekiwaniu na start zajmuję się chwilowo czymś innym i tyle. :P
Ale również podpinam się do pytania, bo jestem ciekaw czemu tak się dzieje. :)

PS: Aha, w StP, AWP, AVPC, ED i Paradise Lost nigdy tak nie miałem. Tylko w Complete i w innych grach niezwiązanych z Postalem.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 16:15 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

30 gru 2017, 22:17

Też kiedyś miewałem podobne problemy. Po sformatowaniu dysku i instalacji na nowo psotala craplete problem zniknął. Spróbujcie pierw zreinstalować grę, powinno pomóc :)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sty 2018, 00:39

Miałem tak na wszystkich wersjach P2
Warunek był jeden, działo się tak gdy wcześniej uruchamiałem edytor.


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sty 2018, 01:58

seebeek17 pisze: Jak mam połączenie z netem, to spokojnie za pierwszym się uruchamia.
To jest objaw działania najbardziej skur***alskiej rzeczy na Windows 7 i chyba w górę. Miałem tak samo. Eksplorator Gier Misrajsoftu, coś najgorszego z możliwych rzeczy jakie ma Windows. :/ :uzi:

Pomogło coś takiego: gameux.dll - go to helll!!!


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

01 sty 2018, 17:57

Spotkałem się z tym problemem raz maksymalnie, wtedy zdziwiłem się dlaczego w tle pracuje Postal 2.
Nie mogę twojego przypadku z moim powiązać, dlatego że wtedy miałem dostęp do internetu, a przyczyna tego mogła być zupełnie inna.
Windowsowi i grze mogło coś się powalić i spróbował odpalić grę na grafie Intela, na której jest to niemożliwe, bo głównym GPU jest Radeon.
Mam dziką konfigurację dwóch monitorów, główny do Radeona, drugi do Intela xD
Odetnę sobie neta, wyłącze Steama na wszelki wypadek i sprawdzę, ale nie wydaje mi się, by na Win 10 problem ten występował.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 mar 2018, 01:25

seebeek17, i jak tam. Rada pomogła na stałe?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

07 mar 2018, 17:34

Jeśli dobrze pamiętam, to mniej więcej od tamtego czasu, problem z podwójnym uruchamianiem ustąpił. Czyli wychodzi na to, że pomogło. Z tym, że od sporego czasu nie odpalałem gry "ręcznie", jedynie okazjonalnie z launchera Steam. Mimo to i tak dzięki. :)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 mar 2018, 21:55

No to się cieszę. Jakby były problemy, pisz. I piszcie. Chcę wiedzieć. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ