[SPRZĘT] Szatan kupuje konsoleeee..

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

28 gru 2017, 15:52

Siema, ogólnie to jak wiecie #PCMasterRace ale... xD
postanowiłem się jednak przełamać i w planach mam kupić konsolę PlejStacjon 4.
Powód jest prosty, chciałbym ograć kilka tytułów, które nie są dostępne na PC takie jak np. The Last of Us, Heavy Rain, Uncharted czy mające ukazać się w 2018r. Days Gone...

No i ogólnie na padzie nie gra mi się źle, grywałem trochę u kumpla i wbrew pozorom na tym da się grać w FPS'y ( xD ) a gwałcenie WASD z czasem zaczyna się już nudzć, potrzebuję jakiejś odskoczni.

W sumie to nie zależy mi jakoś specjalnie na grafice 4k czy cuś więc nie widzę sensu kupywania wersji Pro, tak samo wersja slim, czy ona poza mniejszą obudową się czymś różni?
Możliwe, że o czymś nie wiem to właśnie dlatego zakładam ten temat.
Możecie mi doradzć jeśli się orientujecie bo ja to jestem ciemny jak mudżyn jeśli chodzi o konsole.

Polecajcie też jakieś inne ciekawe gierki nwm.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 16:27 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 3 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Mniszka
Seryjny zabójca
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2017, 22:14
Lokalizacja: Ciche Wzgórza

28 gru 2017, 17:46

:bolek:
Jakbym czytała swoje słowa. Ty czytasz ludziom w myślach i kradniesz im pomysły czy co? xD

W skrócie też chcę kupić Playstation 4, żeby pograć we wszystkie tytuły, które wymieniłeś.
Na PS3 zagrałam tylko w The Last Of Us i w więcej nie zdążyłam xD
Odnośnie czwórki to poluję głównie na dwa tytuły:
Uncharted 4
Days Gone

Co do różnic między wersjami Slim i Pro, to jest ich tylko kilka głównych.
Wersja Pro obsługuje 4K i można do niej dokupić te gogle VR.
Więc jeśli nie zależy Ci na 4K ani VR, to bierz Slim. :):


Meow.
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

28 gru 2017, 17:54

Mniszka pisze::bolek:
Jakbym czytała swoje słowa. Ty czytasz ludziom w myślach i kradniesz im pomysły czy co? xD
Jest możliwe, kilka razy nawet przyszłość przewidziałem.
Mniszka pisze:W skrócie też chcę kupić Playstation 4, żeby pograć we wszystkie tytuły, które wymieniłeś.
Czyli wychodzi na to, że mamy podobne gusta heheh :D
Mniszka pisze:Co do różnic między wersjami Slim i Pro, to jest ich tylko kilka głównych.
Wersja Pro obsługuje 4K i można do niej dokupić te gogle VR.
Więc jeśli nie zależy Ci na 4K ani VR, to bierz Slim. :):
Brzmi logicznie, tak pewnie zrobię ale jeszcze zobaczymy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

28 gru 2017, 18:25

Może nie znam się na konsolach bo #PCMasterRace, ale czy to nie było tak, że pierwsza wersja PS4 była tak chu*owa, że ledwo co ogarniała gry w 30fps 1080p, dlatego zrobili wersję Pro, na której można już w miarę pograć wygodnie i płynnie? :):

Na Twoim miejscu, poczekałbym i zebrał więcej kasy. Z tego co patrzę, to jakieś 200-300zł różnicy.

Osobiście w wersję Slim bym się nie pchał, bo to nawet brzmi wykastrowanie i odpychająco.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

28 gru 2017, 18:26

Za dużo ci nie doradzę, ale proponuję wpierw rozeznać się, czy będzie cię stać na gierki na tę konsolę. :P


I regret nothing
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

28 gru 2017, 18:49

Nie posiadam PS4, aczkolwiek wiele dobrego słyszy się o: Horizon Zero Dawn która jest exclusivem PS4.
Oprócz tego w ciemno brałbym Gran Turismo Sport, ponieważ gry studia odpowiedzialnego za nie, od zawsze były wyznacznikiem jakości, i wyciskały wszystkie soki z konsoli.

Techniczna gadanina

4K w PS4 Pro to pic na wodę fotomontaż, bo choć zdarzają się gry, które jest obsługują to nie jest to szeroko rozumowane 3840x2160, tylko niższa wartość a te działające w natywnym 4K można prawdopodobnie policzyć na palcach u rąk.
Sony trochę zjebało sprawę przy projektowaniu i konsola ma za mało VRAM-u w GPU by móc pociągnąć te same tytułu w 4K, które renderuje w 1080p
Gry na PS VR potrafią wyglądać jak kupa, i ulegają czasami uproszczeniom nie tylko graficznym.

To Cię interesuję bardziej xD
PS4 Pro ma tą przewagę, że jeśli gra ma jego wsparcie, możesz ustawić albo lepszą grafikę, albo stabilniejszy i teoretycznie framerate. Nawet jeżeli gra nie wspiera Pro, to wtedy jest opcja Boost Mode, dzięki czemu gry które mają spadki FPS, nie mają albo mają o wiele rzadsze spadki.
Lecz jeżeli różnica w cenie jest na tyle duża, by Pro Cię odstaraszało to lepiej kupić Slim z PS Plus na cały rok. Bazowo gry są tworzone z myślą o PS4, dlatego też twórca gry jest zobowiązany do tego by działała na nim poprawnie.

Zajrzyj na ten kanał YT: https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry znajdziesz na nim, analizy gier na PS4, w tym Frame-Rate Testy, itp. co może Ci ułatwić znalezienie odpowiedzi na pytanie czy warto dopłacać do Pro.

EDIT
Dzienis pisze:Za dużo ci nie doradzę, ale proponuję wpierw rozeznać się, czy będzie cię stać na gierki na tę konsolę. :P
Aktualnie ceny gier na PC, zmierzają w kierunku cen gier na konsole, dlatego też z upływem czasu ten argument niestety przestanie mieć moc, w przypadku nowych produkcji AAA.
seebeek17 pisze:Może nie znam się na konsolach bo #PCMasterRace, ale czy to nie było tak, że pierwsza wersja PS4 była tak chu*owa, że ledwo co ogarniała gry w 30fps 1080p, dlatego zrobili wersję Pro, na której można już w miarę pograć wygodnie i płynnie? :):
Nie, to nie było tak. Po prostu moc PS4 od początku była za mała i szybko wykorzystano pełen potencjał jej możliwości, dlatego wprowadzono wersję Pro. Po za od samego początku wiele gier działało na niej w 1080p@60FPS tylko leniwe chuje takie jak Ubisoft, nigdy nie celowały na nich w 60FPS, stąd też pojawiło się przekonanie, że gry na konsole działają zawsze w 30FPS i 1080p a na Xbox One w 900p xDDDDDDDDDDDD
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 18:54 przez Radzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

28 gru 2017, 19:06

seebeek17 pisze:Może nie znam się na konsolach bo #PCMasterRace, ale czy to nie było tak, że pierwsza wersja PS4 była tak chu*owa, że ledwo co ogarniała gry w 30fps 1080p, dlatego zrobili wersję Pro, na której można już w miarę pograć wygodnie i płynnie? :):
A tam panie pierdolisz pan XDDDDDD
seebeek17 pisze:Osobiście w wersję Slim bym się nie pchał, bo to nawet brzmi wykastrowanie i odpychająco.
Z tego co czytałem to różnicy w wydajności praktycznie nie ma, jedyne różnice to że zmniejszono rozmiar konsoli, zastąpiono dotykowe przyciski zwyklymi i to że zużywa mniej energii. W sumie to mi obojętnie czy zwykłe PS4 czy Slim, chcę tylko zagrać w te kilka gier, dla fabuły, dla rozgrywki a nie dla 4k ultra hd huje muje 69FPS ale jeszcze zapoznam się trochę w temacie, napewno.

Chociaż jak tak myślę i już widzę jak matka się drze widząc rachunki za prąd to lepiej tego slim brać bo nowszy, ładniejszy i mniej zużywa xD
Radzik pisze:Nie posiadam PS4, aczkolwiek wiele dobrego słyszy się o: Horizon Zero Dawn która jest exclusivem PS4.
Oprócz tego w ciemno brałbym Gran Turismo Sport, ponieważ gry studia odpowiedzialnego za nie, od zawsze były wyznacznikiem jakości, i wyciskały wszystkie soki z konsoli.
Słyszałem, słyszałem... kojarzę obie gry ale zagłębiać się nie zagłębiałem.
4K w PS4 Pro to pic na wodę fotomontaż, bo choć zdarzają się gry, które jest obsługują to nie jest to szeroko rozumowane 3840x2160, tylko niższa wartość a te działające w natywnym 4K można prawdopodobnie policzyć na palcach u rąk.
Sony trochę zjebało sprawę przy projektowaniu i konsola ma za mało VRAM-u w GPU by móc pociągnąć te same tytułu w 4K, które renderuje w 1080p
Gry na PS VR potrafią wyglądać jak kupa, i ulegają czasami uproszczeniom nie tylko graficznym.
Czyli jednym słowem, yebatz te pro.

Dzięki Radzik z tak rozbudowaną opinię, kanał yt i te gry obadam, dzięki ;)
seebeek17 pisze:Może nie znam się na konsolach bo #PCMasterRace, ale czy to nie było tak, że pierwsza wersja PS4 była tak chu*owa, że ledwo co ogarniała gry w 30fps 1080p, dlatego zrobili wersję Pro, na której można już w miarę pograć wygodnie i płynnie? :):
Nie, to nie było tak. Po prostu moc PS4 od początku była za mała i szybko wykorzystano pełen potencjał jej możliwości, dlatego wprowadzono wersję Pro. Po za od samego początku wiele gier działało na niej w 1080p@60FPS tylko leniwe chuje takie jak Ubisoft, nigdy nie celowały na nich w 60FPS, stąd też pojawiło się przekonanie, że gry na konsole działają zawsze w 30FPS i 1080p a na Xbox One w 900p xDDDDDDDDDDDD[/quote]
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 19:11 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 2 razy.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
ODPOWIEDZ