Jakie macie czy mieliście konsole?

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 paź 2014, 17:59

Nigdy nie zrozumiem współczesnych graczy dla których grafika to jedyny wyznacznik miodności gry
Dla mnie, jeżeli gra ma wciągającą fabułę, to grafika schodzi na dalszy plan (może jej nawet nie być - gra tekstowa)

No ale nie o tym jest temat


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

08 paź 2014, 18:08

Silver Dragon pisze:Nigdy nie zrozumiem współczesnych graczy dla których grafika to jedyny wyznacznik miodności gry
To więc ja gram na średnich 800x600 i nie płakam :P
Miodne jest GTAV wiadomo co ma - rozmaitość !

A teraz na temat
serio chce wam sie dokupywać pad (dla kolegi)
a potem ładować baterie godzinami ?


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

08 paź 2014, 21:24

Silver Dragon pisze:Nigdy nie zrozumiem współczesnych graczy dla których grafika to jedyny wyznacznik miodności gry
Jak w grze potrafi przykuć coś innego, niż grafika, to jasne.
Np. w Gothica 1 mogę lajtowo grać z pełną przyjemnością, bo ma fajną IMHO mechanikę. ;)
(oczywiście ustawienia max, bo minimum razi za bardzo w oczy xd ).
serio chce wam sie dokupywać pad
Nigdy nie lubiłem bezprzewodowych padów. xd
Głównie przez to, że trzeba co chwilę ładować.

W sumie... nie lubię większości rzeczy na BT czy coś podobnego. Myszy, klawiatur itd.


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

08 paź 2014, 22:54

Powiem tak. Niech gra ma wystarczającą grafikę jak na dzisiejsze czasy to i tak jest bardzo dobra.
Tylko niech fabuła będzie przekozacka, zawiła i wciągająca! :D
Nie rozumiem ludzi którzy mówią:
- Gra X jest słaba!
- Ale dlaczego?
- Ma słabą grafę....

Krew mnie zalewa jak to słyszę -.-


Wracając do tematu moja jedyna konsola to Playstation 1 :lol: :lol: :lol:
Grał ktoś? :)


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

09 paź 2014, 12:13

TheSiderPL pisze:Powiem tak. Niech gra ma wystarczającą grafikę jak na dzisiejsze czasy to i tak jest bardzo dobra.
Tylko niech fabuła będzie przekozacka, zawiła i wciągająca! :D
Fabuła to nie wszystko, dobry gameplay jest IMO nawet ważniejszy od fabuły. Popatrz na np. Shadow of the Colossus. Wszyscy zachwycają się fabułą tej gry, ale ona według mnie nie ma fabuły, ale podoba mi się bardzo gameplay i wykonanie lokacji, są po prostu prześliczne (i dobra - jak na tamte czasy - grafika bardzo dobrze to podkreśla).
Kolejnym dobrym przykładem jest Shadow of Rome - przeciętna fabuła luźno oparta na faktach historycznych, która w 90% jest w ogóle nieprawdziwa, ale za to jaki gameplay! Według mnie jest to jedna z najlepszych perełek na PS2!
TheSiderPL pisze:Krew mnie zalewa jak to słyszę -.-
Mnie też. Twórcy się rozleniwiają i odgrzewają gotowe kotlety. Zamiast być innowacyjnym wolą korzystać ze sprawdzonych sposobów, które po prostu po jakimś czasie stają się nudne i wtórne. Ile razy można wydawać Call of Duty czy Battlefielda, skoro i tak wszystko ostatecznie sprowadza się do multiplayera z identycznymi mechanizmami?
TheSiderPL pisze:Wracając do tematu moja jedyna konsola to Playstation 1 :lol: :lol: :lol:
Grał ktoś? :)
Ja.
Metal Gear Solid (mimo iż nie rozumiałem ani słowa), Legacy of Kain: Soul Reaver (ta ruska polonizacja), Driver 2 (kolejna ruska polonizacja, do dzisiaj mam pompę z niektórych tekstów), Spider-Man, Bugs Bunny: Lost in Time, Gekido, Syphon Filter, Medal of Honor... było tego dużo więcej, ale tylko te gry pamiętam.
Mój ojciec zbierał też płytki z demami. Dużo tego było, ale gdzieś niestety przepadło.
[youtube][/youtube]

PlayStation 1 się rozwaliło (ojciec uwielbiał grzebać w tej konsoli i po jakimś czasie wejście od pada siadło i nie reagowało na żadne pady), więc parę lat byłem bez konsolki. Ale w 2002 roku dostałem komputer, więc było też całkiem fajnie. To uczucie gdy pierwszy raz używałem komputera jest bezcenne. To już nie wróci. Czułem się jak w NASA, jak w jakimś kosmosie, jakbym miał odkryć inny świat. I nawet internetu wtedy jeszcze nie miałem. Mistycyzm tego uczucia gasł w miarę, jak dowiadywałem się coraz więcej o komputerach i nie były dla mnie "magicznymi blaszanymi pudełkami", lecz zaczynałem rozumieć, co to jest płyta główna, procesor, socket, RAM, dysk twardy itd. Szkoda. Ta ignorancja była naprawdę fajna.

Później miałem PlayStation 2. O ludzie. Gran Turismo 3, Gran Turismo 4 (z 1000 godzin w to przegrałem!), MGS2 i 3 (RIP MGO1), Crash Bandicoot: Wrath of Cortex, Crash Twinsanity, Shadow of Rome (jedna z najlepszych gier na tę konsolę IMO), Devil May Cry 3, Soul Calibur 2 i 3, Fight Night Round 2 i 3 (2 IMO lepsza, szybsza i dynamiczniejsza), Driver: Parallel Lines... poddaję się, za dużo tych gier by je wymieniać.
[youtube][/youtube]

PS2, wraz ze wszystkimi grami, oddałem komuś w zamian za PS3 z pakietem kilku gier: Gran Turismo 5, CoD: Black Ops II, Battlefield 3 oraz Mortal Kombat. Jak nietrudno się domyślić, prawie wszystkie te gry posprzedawałem (zostawiłem sobie tylko Mortal Kombat, Gran Turismo 5 sprzedałem, bo zamknęli serwery w maju tego roku, a szkoda... granie w tę grę miało taki niepowtarzalny klimat, może nawet bardzo podobny do tego uczucia "kosmosu" przy pierwszym korzystaniu z komputera). Mortal Kombat oddałem bratu by miał w co grać (on bardziej lubi tę grę niż ja), a ja sobie kupiłem Metal Gear Solid 4 (6 lat po premierze!), Metal Gear Solid HD Collection (by móc powrócić do MGS2 i MGS3) oraz Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes. I tak oto zostałem z PS3 z samymi MGSami.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 12:30 przez Loc, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

24 kwie 2017, 19:38

Posiadam:
- PS3
- PSVITA
- PS2
- PSX
(Wielki fanboy PlayStation :D )
Myślę nad kupnem Retro Freak, który umożliwia odtwarzanie i emulowanie gier z kilku konsol. Mógłbym wtedy popykać w Pokemon Fire Red z GBA :)


Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

24 kwie 2017, 20:57

A ja za to mam:

- PS3
- Xboxa 360
- JXD (podróba ps vity z androidem xD)
- i jaką chińską zabawkę za 30 zł, ale nawet fajnie się gra xD

Jeszcze planuję kupić PS4 i Xboxa One i może tą PSVite


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 kwie 2017, 21:47

A ja nic nie mam, ino laptopy. xD

A tak na serio to naprawdę nigdy nie miałem konsoli, zawsze grałem na komputerze, miałem kiedyś co najwyżej taką "gierkę" w sensie takie urządzonko na baterie na którym można było grać w bardzo proste gry jak wąż, tetris czy wyścigi samochodzików, grafika to były takie pikselowe kwadraciki tylko, ale nie pamiętam jak ten dinks w ogóle się nazywał, później brat mi kupił w prezencie drugi mniejszy, ale za to wyposażony w radio tzw. "gierka z radiem". xD


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

24 kwie 2017, 21:52

PSP Fat (w kolorze sperm white xD ) - grało się w gimbazie na przerwach w wrestling i ścigałki :)
PS2 Slim - miałem przerobioną, ale wymieniłem za oryginał + kilka gierek oryginalnych i 50zł dopłaty xD
PSX - kupione od kolegi za 20zł jakieś kilka lat temu :):


Awatar użytkownika
WeamY
Wnerwiony urzędas
Posty: 22
Rejestracja: 11 lip 2017, 02:18

11 lip 2017, 20:20

W swoim życiu miałem mnóstwo starych konsol, aktualnie gdzieś na strychu leży PS3, w szufladzie VITA a czasami ogrywam sobie stare gry na PS2, które nigdy nie wyszły na PC :)


Awatar użytkownika
Collina
Wnerwiony urzędas
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:22

29 lip 2017, 05:28

No to tak się wtrącę, miałam kiedyś Xbox-a 360 ale mi padł, pamiętam jak mi okropnie było szkoda, ale nikt nie dał mu szans, rozbebeszyli i zostawili...
Teraz mam PS3 już około rok, ale ten Xbox tak mi się zakorzenił, że kiedy ktoś mi mówi jakich przycisków do czego używać to ja nadal je mylę z tymi xboxowymi... Mało tego, jak mnie pytają co nacisnąć żeby zrobić coś to ja: no naciśnij B albo Y... Co śmieszne miejsca się zgadzają, tylko symbole już nie. :D
Także no... Może jakby nie to, że za bardzo się bałam, że kolejny mi wykorkuje na to samo to bym zamiast kupować PS3 kupiła kolejną 360? Kto wie. Ahh te czasy kiedy biegałam do sklepu po baterie do pada bo się wyczerpały w ważnym momencie... :)
Tylko tęsknię za dead rising i ninja gaiden bo na ps3 ich nie ma, kuurde :P


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

29 lip 2017, 10:20

Nie ma Ninja Gaiden na PS3? :bolek:
Dziwne, bo mój kolega z bloku obok ma jakiegoś :D

A Dead Rising to pewnie exclusive na XKloca :P

W sumie marzy mi się jeszcze kupić Oryginalnego Xboxa (czyli tą pierwszą wersję). Mimo że jestem pół-pecetowcem i pół-konsolowcem z czego większość konsol to PlayStacje, to tenże Xbox mi przypadł do gustu


Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

29 lip 2017, 12:44

A ja nigdy konsoli nie miałem :bolek: A jak już, to czasami grałem na X-Boxie 360 mojego kolegi. I boże, za Chiny nie ogarniałem sterowania w Rayman Legends (platformówka). Nawet nie umiałem biegać xD
Jedyne co, było moją "konsolką" to taki pseudo gameboy, no ale nie gameboy. Było dużo gier a ja ogarnąłem tylko węża i tetrisa. Gry w jakieś czołgi nie ciepiałem :):
Jak miałbym wybrać jakąś konsolę, to chyba PS4. Bo Uncharted. Bo Crash Bandicoot. Ale i tak ja zawszę pecetowcem (PC Master Race kurde :D).
Miałem jeszcze emulatory poków na fonie, ale nie czy zaliczyć to jako konsolę.


Awatar użytkownika
Collina
Wnerwiony urzędas
Posty: 21
Rejestracja: 06 sie 2016, 22:22

03 sie 2017, 15:20

ShaQ pisze:Nie ma Ninja Gaiden na PS3? :bolek:
Dziwne, bo mój kolega z bloku obok ma jakiegoś :D
Dwójki niestety nie ma... Musiałam nie doprecyzować, że chodzi akurat o tą część. Swoją drogą nawet na Xpudełku mi się potem ta gra zepsuła a szkoda, bo fajna była w niej zabawa nawet jeśli ktoś niezbyt siedzi w japońskim klimatach, a wtedy sama nie siedziałam za bardzo.


Awatar użytkownika
Koleś223
Miłośnik broni
Posty: 105
Rejestracja: 11 cze 2014, 18:49
Lokalizacja: Z Paradise City

04 sie 2017, 09:25

Ja posiadam ps3 i ps4 ogólnie to głównie jestem graczem konsolowym.


Tak jest mała jestem jaszczurczym królem!!!!
ODPOWIEDZ