Polityka RWS a przyszłość Postala

Ogólne rozmowy dotyczące całej serii Postal.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 kwie 2017, 18:14

Warto chyba o tym porozmawiać.

Jaka przyszłość czeka serię? Jak na swoje lata Postal ma się nadal całkiem nieźle, oczywiście dzięki Steamowi i jego społeczności, co przedłużyło jego żywot. Nawet youtuberzy go znów nagrywają. xD
Gówniana grafika nie przeszkadza na szczęście aż tak bardzo, a przestarzały silnik sprawia, że gra ma nadal śmiesznie niskie wymagania sprzętowe (czasem niektórzy mają aż za dobrego kompa na to :D ).
Historia i rozgrywka są uniwersalne, a gra nadal wśród wciąż odkrywających ją nowych graczy robi wrażenie. Różne są te wrażenia, ale jednak jakieś zawsze są. :P

I co dalej? RWS zarobił już co nieco szmalu na P2C, Paradise Lost, Redux, to może niech w końcu weźmie się za kolejną część? Mam nadzieję, że już zaczęli prace i kiedyś (oby prędzej niż później) ujrzymy Postala 4. Pytanie tylko czy będzie tak kiepski jak trójka czy raczej nawiąże do całkiem udanego Paradise Lost? Skłaniałbym się ku drugiej opcji. :) Na błędach ludzie się uczą.

W każdym razie nie można ciągle żebrać o kasę za P2C, PL i Reduxa, trzeba w końcu się wziąć i stworzyć coś nowego. Nowe miasto, nową historię, nowe postaci, nowe rozwiązania w grze. Końcówka PL jak najbardziej sprzyja rozpoczęciu wszystkiego od nowa. ;)

A co wy o tym myślicie? Jakie następne kroki podejmie RWS? Kiedy ujrzymy nowego Postala? W końcu to ma też duży wpływ na kondycję naszego forum.


I regret nothing
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

20 kwie 2017, 18:31

Na pewno nie dadzą praw do POSTALA 4 (o ile będzie) innym deweloperom. :D

Trzeba wiedzieć że nie warto dawać innym ludziom do zrobienia nowej części, bo oni mogą tą robotę spartolić i zamiast hype'u będzie hejt na serię.

Jest wiele przykładów które dokładnie obrazują to co teraz napisałem, m.in. taki Gothic - Pierwsze trzy części były robione przez Piranha Bytes (Akurat 3 coś im nie wyszła) a Arcania już przez jakieś inne niszowe studio.

Akurat są wyjątki i np. w przypadku Far Cry'a i Max Payne zmiana developerów nie wyszła na złe.

Z tego co słyszałem to obecnie pracują nad jakąś grą VR. Nie wiem o czym ona będzie, ale na pewno to nie będzie POSTAL.

Mam nadzieję że nie zostawią tej serii na pastwę losu. W końcu przez 20 lat budowali społeczność tej gry. Być może ukaże się nowa część, w której będzie nowa historia, miasto, postacie, silnik, rozgrywka, itd.
Ale kiedy się za to zabiorą? - Nie wiadomo.
Być może mogą już nad czymś nowym pracować, ale my o tym nie wiemy? :D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 kwie 2017, 18:41

ShaQ pisze:Być może mogą już nad czymś nowym pracować, ale my o tym nie wiemy?
Znając ich, pewnie już by się pochwalili by nakręcić hype. :/
ShaQ pisze:Trzeba wiedzieć że nie warto dawać innym ludziom do zrobienia nowej części, bo oni mogą tą robotę spartolić i zamiast hype'u będzie hejt na serię.
To prawda, nigdy więcej Akelli.
Tylko Vince i MikeJ mogą to robić. Oraz reszta tych bardziej utalentowanych pracowników RWS. :):
ShaQ pisze:Z tego co słyszałem to obecnie pracują nad jakąś grą VR. Nie wiem o czym ona będzie, ale na pewno to nie będzie POSTAL.
Cholera, mam nadzieję, że nie będą jej robić 100 lat, bo inaczej nowy Postal wyjdzie w 80te urodziny Vince'a. ;>


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

20 kwie 2017, 19:33

ShaQ pisze:Na pewno nie dadzą praw do POSTALA 4 (o ile będzie) innym deweloperom.
Nawet Bloodowi? Myślałem, że są mądrzejsi.
ShaQ pisze:Z tego co słyszałem to obecnie pracują nad jakąś grą VR. Nie wiem o czym ona będzie, ale na pewno to nie będzie POSTAL.
Postal w VR? Chcę.
ShaQ pisze:Mam nadzieję że nie zostawią tej serii na pastwę losu. W końcu przez 20 lat budowali społeczność tej gry. Być może ukaże się nowa część, w której będzie nowa historia, miasto, postacie, silnik, rozgrywka, itd.
Ale kiedy się za to zabiorą? - Nie wiadomo.
Być może mogą już nad czymś nowym pracować, ale my o tym nie wiemy?
Założę się, że Postal 4 będzie równie zajebisty co Half Life 3.
Dzienis pisze:To prawda, nigdy więcej Akelli.
Tylko Vince i MikeJ mogą to robić. Oraz reszta tych bardziej utalentowanych pracowników RWS.
"Tylko Vince i MikeJ mnie rozumieją" xD


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

24 kwie 2017, 14:32

Z tego co czytałem wiele razy czy to na Steamie czy na You Tube w komentarzach pod filmami RWS to obecnie planują jakąś nową serię, aktualnie chyba robią 2 gry - pierwsza jakaś gra multiplayerowa a druga jak pisał ShaQ to gra na VR. Zaś co RWS odpowiada na pytania o P4? Myślę, że mają go w planach po skonczeniu tych 2 gier, "Never say never" tak odpowiedziało RWS pod penym komentarzem na YT, na Steamie czytałem to była odpowiedź że robia teraz nową grę (niezwiązaną z serią postal) ale w przyszłości całkiem możliwy jest POSTAL 4. To tyle ode mnie :D


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

24 kwie 2017, 15:34

Pan Szatan pisze:"Never say never" tak odpowiedziało RWS pod penym komentarzem na YT, na Steamie czytałem to była odpowiedź że robia teraz nową grę (niezwiązaną z serią postal) ale w przyszłości całkiem możliwy jest POSTAL 4. To tyle ode mnie
Zarzucenie takiej serii byłoby mega słabe i kompromitujące.
Oni po prostu muszą zrobić czwórkę. Kiedyś.


I regret nothing
ODPOWIEDZ