Facebook - wady i zalety

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Często korzystasz z Facebooka?

Owszem, korzystam z niego na co dzień
5
29%
Nieregularnie, zaglądam od czasu do czasu
9
53%
Nie mam na nim konta lub mnie w ogóle nie interesuje
3
18%
 
Liczba głosów: 17
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

02 mar 2015, 23:30

O czym ty, Blood, pierniczysz. Z peceta wchodziłem i nie jest to kwestia wolnego internetu, bo choć mam zaledwie 2 Mb/s, to jednak nic mi nie muli. Po prostu Cukierberg to Żyd żydowski izraelski i nic na to nie poradzi.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

03 mar 2015, 07:41

Na kompie i firefoxie (ale sprawdz też na innej) wszystko chodzi szybko,
możesz ew. wbić w opcje na fejs gdzieś tam schowana jest opcja szybkości ładowania.
Możesz też ale tylko trochę oczyścić prawy panel z reklamam i propozycji gierek - taki layout narzucono nam gdzieś w połowie 2014.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 paź 2015, 15:45

Czy Facebook musi wtryniać się wszędzie gdzie popadnie?
Jak wejdziesz na jakąś popularną stronkę, Filmweb, Onet czy inne znane i "lubiane" serwisy internetowe, to wszędzie wciska się te "Polub nas na Facebooku" i liczba twoich znajomych którzy już to "lubią". Po cholerę to komu?
Żydbuk chce kontrolować wszystko i wszystkich. To choroba zżerająca ludzkość. Propaguje narcyzm i uzależnia. Chyba zlikwiduję całkiem konto, choć i tak wchodziłem tam raz na tydzień na 10 minut ze względu na znajomych za granicą.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 paź 2015, 16:04

Mnie denerwuje fakt, że na wielu stronach komentarze da się pisać tylko z konta FB. Jakoś wolę ukrywać się pod nickiem, niż wszędzie podpisywać się imieniem i nazwiskiem.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 wrz 2016, 11:22

Yossarian pisze:Mnie denerwuje fakt, że na wielu stronach komentarze da się pisać tylko z konta FB. Jakoś wolę ukrywać się pod nickiem, niż wszędzie podpisywać się imieniem i nazwiskiem.
Fakt, jest to denerwujące.
Do tego grupki na Facebooku. Przecież to jest gorsze od forum, bo nie jesteś anonimowy, chyba że piszesz z trollkonta. Wszyscy wszystko o tobie wiedzą jak na tacy. I o to właśnie chodzi w tym szaleństwie. Inwigilacja i brak prywatności. Na własne życzenie.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 paź 2016, 01:49

Dzienis pisze:oglądałem film "The Social Network"
Film bardzo nudny, nie dałem rady.
seebeek17 pisze:Tak wgl. gdzieś już był taki temat, i nawet Tiquill go założył jak dobrze pamiętam.
Ciężko było znaleźć, ale jest: https://forum.postalsite.info/in ... vt3834.html
Yossarian pisze:Mnie denerwuje fakt, że na wielu stronach komentarze da się pisać tylko z konta FB
Śmieci wyrzucaj między śmieci. :faja:
Dzienis pisze:Do tego grupki na Facebooku. Przecież to jest gorsze od forum, bo nie jesteś anonimowy
Anonimowość można stracić znacznie łatwiej. Same grupy to bardzo dobry pomysł. Tylko niewygodnie zrobiony. Jak cały Facebook.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 paź 2016, 09:10

Mnie FB nie denerwuje, tylko ludzie którzy się tym jarają.
Brzydzi mnie zaglądanie w czyjeś prywatne życie.


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 sty 2017, 19:58

Tiquill pisze:Film bardzo nudny, nie dałem rady.
Według mnie całkiem niezły, choć raczej na jeden raz.
Rycho3D pisze:Mnie FB nie denerwuje, tylko ludzie którzy się tym jarają.
Brzydzi mnie zaglądanie w czyjeś prywatne życie.
Ciebie brzydzi, ale wielu innych jara - poczynając od popularności takich szmatławców jak VIVA czy Życie na gorąco (drukują to jeszcze? :): ), a na Pudelkach i tym podobnych kończąć. Zresztą ludzie sami chcą by inni podziwiali ich i wstawiają rozmaite zdjęcia z różnych okazji, często błahych. Próżność nigdy nie była tak łatwa do wyrażenia jak w dzisiejszych czasach.

Właśnie - co do tematu. Co spowodowało popularność Facebooka?
Wiele rzeczy:

1. Możliwość tworzenia swojego wizerunku w sieci, oczywiście ulepszonego w stosunku do realnego życia. Wstawianie swoich zdjęć celem otrzymywania pozytywnych komentarzy łechtających ego.
2. Możliwość podglądania życia innych, komentowania zdjęć, wydarzeń.
3. Duża mobilność serwisu, zresztą głównie mobilnością Facebook żyje, bo teraz ludzie przeglądają sieć głównie ze smartfonów.
4. Możliwość tworzenia różnych grup na FB zrzeszających ludzi w najróżniejszych celach - od głupich wydarzeń i żartów po komitety poparcia czy grupki pasjonatów.
5. Oczywiście bezpłatność serwisu i łatwy dostęp do niego, prosta obsługa jak dla upośledzonych.
6. Opcja lajkowania, szerowania, Facebook jest podpięty pod niemalże wszystkie strony, możemy polubić na nim niemal wszystko i wszędzie.
7. Brak reklam, tzn. niewielka ich ilość jest, ale brak bezpośrednich reklam które trzeba blokować AdBlockiem w innych serwisach.
8. Zapomniałbym o komunikatorze FB, prosty, darmowy, poręczny i przyjemny w obsłudze.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

15 lut 2017, 22:41

Dzienis pisze:8. Zapomniałbym o komunikatorze FB, prosty, darmowy, poręczny i przyjemny w obsłudze.
To jest moim zdaniem, jedna z największych zalet Facebooka.


ODPOWIEDZ