GeForce FX 5200 i radiator od GeForce4 MX 440: Leadtek WinFa

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
russek1987
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2007, 21:13

09 gru 2007, 18:56

Mam takie pytanko czy ww. radiator oczywiście z wiatraczkiem zdoła schłodzic FX czy raczej się spali karta graficzna. Bo standardowy radiator tak sie grzeje że tylko jajka smarzyć a tak po zatym to zmieniam komputer na nowszy i chciałem się zająć przeupkami tego strego.


pako
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 gru 2007, 19:40

russek1987 pisze:Mam takie pytanko czy ww. radiator oczywiście z wiatraczkiem zdoła schłodzic FX czy raczej się spali karta graficzna. Bo standardowy radiator tak sie grzeje że tylko jajka smarzyć a tak po zatym to zmieniam komputer na nowszy i chciałem się zająć przeupkami tego strego.
Radiator od WinFast'a ma dużo mniejszą powierzchnię oddawania ciepła, a FX5200 sam z siebie jest grzejnikiem konkretnym (zależy od wersji) :-P Tak więc wydaje mi się, że owe śmigło może sobie nie poradzić. Ale możesz to sprawdzić, karta nie powinna ulec uszkodzeniu. Po prostu nie włączaj niczego wymagającego, a jedynie zaciągnij program do mierzenia temperatury na karcie. Potem odpal... nie wiem, quake 2 czy coś i sprawdź, jak tam temperatura. A potem coś bardzo wymagającego. Jak nie przekroczy 80 stopni, to jest spoko 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
russek1987
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2007, 21:13

09 gru 2007, 20:10

Dzięki za szybką odpowiedź :lol: :D :lol:


pako
ODPOWIEDZ