The Elder Scrolls III - Morrowind

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

04 gru 2007, 21:30

Grałem z Tribunalem, ale wampirem można chyba być też w podstawowej wersji, nie?

Możliwe, że wykonałem jakieś questy z tego dodatku i dostałem przedmioty, które nie są na ogół dostępne w zwykłym Morrowindzie, dlatego mój save nie chce Ci się wgrać (gra nie odnajduje określonych przedmiotów).

Muszę lecieć, ale postaram się jak najszybciej pograć ponownie od tego save'u. Oby wszystkie nasze wątpliwości niedługo zostały rozwiane. ;)

Pozdrawiam, Hrabia Kmieciu :619: :616:


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

05 gru 2007, 14:50

hmmmm czy gothic 1 miał ładną grafike ?? nieesądze. Ja bardziej przywiązuje wage do grywalności. Ale i tak morrowind nieprzypadł mi go gustu.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

05 gru 2007, 19:25

ciuciu pisze:hmmmm czy gothic 1 miał ładną grafike ?? nieesądze.
Szczerze mówiąc... mi się bardzo podobała xD Niby prosta, jednak pełna detali i dopracowana. Ale rozumiem o co Ci chodzi 8-)
ciuciu pisze:Ja bardziej przywiązuje wage do grywalności.
I bardzo dobrze. Szkoda, że nie wszyscy tak robią... później się słyszy, że jakaś gra to porażka, bo nie ma next-gen'owej grafiki X_x
ciuciu pisze:Ale i tak morrowind nieprzypadł mi go gustu.
Hmmm, to może sprawdź Daggerfall (tyle, że teraz dostać tę grę to naprawdę hardkorowy wyczyn). Nawet Morrowind się chowa - Daggerfall ma "zaledwie" 6 bardzo zróżnicowanych zakończeń. No i nie ma takiego przytłaczającego klimatu jak Morrowind 8-)
Tutaj małe info: https://www.elderscrolls.phx.pl/index.ph ... Itemid=144


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

08 gru 2007, 16:10

ja tą grę KOCHAM zawsze jak zaczynałem grę szedłem do pobliskiego obozu wampirów i stawałem się jednym z nich wtedy łatwo pokonać tego ogra (?) w Czerwonej Górze, a jak się wyleczycie z wampiryzmu (nie mogą upłynąć 3 dni) to oddaje pierścień Lothara (?) ;) po prostu zaczynam grę na odwrót ;) a najlepsze jest to, że tak jak fable po ukończeniu głownych misji (jest tylko jedna - zabić tego ogra) jest peło innych misji

PS: a taka ciekawostka: ostatnio se szukałem drogi do Tel Vos i zauważyłem golasa w samych gaciach, który nie uciekał, mimo że byłem wampirem (przez tą grę kocham krew, mixer) ;)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 gru 2007, 13:22

Pamiętam, że 'golas' ;) zaczepił mnie przy jakimś drogowskazie (być może do Tel Vos) i poprosił o eskortę do miasta. Jednak nie pamiętam, czym zakończyła się tam misja.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 gru 2007, 15:11

Czyżby pułapką? :-P Bo taki motyw też jest. Biedny, bezbronny prosi o eskortę... która może być ostatnią w Twoim życiu 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 gru 2007, 15:13

Hm, on mówił, że okradli go, jak spał (?). Nawet ubrania nie zostawili.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 gru 2007, 15:20

Niee, to mówił Nordycki barbarzyńca o pewnej atrakcyjnej kobiecie, której nie zapłacił za usługi, więc sama sobie zapłaciła 8-) A ten zwyrol wkręca Ci, że to wielka ZŁA wiedźma i musisz mu pomóc ją zabić. I tutaj pojawia się wybór komu chcesz pomóc 8-)

========MUST HAVE========
No więc, tutaj taka mała niespodzianka z mojej strony - moja aktualna kolekcja modów "must-have" do The Elder Scrolls III: Morrowind! Łącznie 137 modów, 3661MB danych, skompresowanych do 646MB! Dlatego zalecam zwolnienie na dyski 4,5GB w celu rozpakowania wszystkiego. Instalacja modów ogranicza się do przeniesienia interesujących nas plików do folderu Data Files w Morrowind. Wszystkie mody zostały przekonwertowane na wersję polską, a ich skrypty zrekompilowane (trochę mi to zajęło, ale warto było) z wersją 1.6.1820, dzięki czemu przy odpalaniu gry nie powinniście ujrzeć nawet cienia ostrzeżenia, jeśli macie Morrowind + Tribunal + Bloodmoon PL w wersji 1.6.1820 (czyli na przykład z TESIII: Morrowind - Złoate Edycja). Większość modów znikomo wpływa na trudność rozgrywki, a te które mogą ją w jakiś sposób ułatwić zrekompensowane są modami, które efektywnie ją utrudniają. Zatem jakby nie patrzeć trudność pozostała niezmieniona.
A tutaj link: Morrowind Must Have MODs by Lothar
Zatem ściągajćie i instalujcie!
Za jakiś czas dorzucę plik ReadMe z pełnym opisem wszystkich modów wraz z problemami jakie mogą one powodować w połączeniu z innymi modami.
Aktualnie nadmienię, że CompleteMorrowind-REPLACER nie za dobrze współpracuje z VibrantTrees, a wszystkie pliki z pre/su-fiksami MCA wymagają zainstalowanego i uruchomionego moda Morrowinc Comes Alive (MCA), który również jest w paczuszce. Zaś mody polepszające grafikę (Better Bodies, Visual Pack, Ultimate Textures, czy Changing Faces NPC replacer) mogą powodować spadek FPS na starszych kartach graficznych. Niestety nie mogę wam zagwarantować 100% stabilności gry. 8-)
Z czasem będę dorzucał coraz więcej modów, które są godne uwagi i robił update'y (tak jak z modami oficjalnymi, które - jak odkryłęm - również wywoływały ostrzeżenia od gry :-P)
No więc miłego grania w totalnie stuningowanego Morrowind'a 8-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 gru 2007, 23:04 przez Lothar, łącznie zmieniany 4 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

09 gru 2007, 18:47

no no gratulacje Lothar i dziekujemy 8-) naprawde swietna robota ;)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

09 gru 2007, 18:55

Świetna robota, Lothar, oby tak dalej. Kiedy już skończysz przykleimy Twój post do działu "Inne Gry" - niech wszyscy pobierają Twoje dzieło :)


Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

09 gru 2007, 18:57

Stary, wielki jesteś. Pobieram i modlę się, aby na mojej żylecie chodziło. Mam nadzieję, że mój Geforce 4 MX 440 podoła (jeśli nie, siekiera pójdzie w ruch 8-) ). Spodziewałem się linków do poszczególnych modów, a Ty dajesz wszystko ładnie poukładane i gotowe do instalacji. :spoko:
Ostatnio zmieniony 09 gru 2007, 19:04 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 gru 2007, 20:10

Czy trzeba się zarejestrować aby to ściągnać?
Jak to ściągnąć???
Ostatnio zmieniony 09 gru 2007, 20:11 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 gru 2007, 20:26

Klikasz na plik, następnie na dole przycisk Download i czekasz, aż 4shared.com zrobi skana antyvirem (trochę trwa) i pojawi się coś takiego:
Obrazek
i klikasz na Download File 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 gru 2007, 20:29

dzięki już ściągam szkoda że można maks. 3 a nie wszystkie! Czy wszystkie a to wszystkie mody wymagają dodatków czy tylko niektóre? bo ja nie mam dodatków. czy oplaca się więc ściągać?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 gru 2007, 20:38

Nie wszystkie, ale spora część. Ale Morrowind + Dodatki, wszystko PL razem z najnowszym patch'em (1.6.1820), nowe, oryginalne można kupić za 18,99 - 17,99 zł, w zależności od sklepu 8-)
https://wirtus.pl/shop/produkt.php?Kateg ... ktID=10037
Oficjalne nie wymagają dodatków 8-)
Ostatnio zmieniony 09 gru 2007, 20:38 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ