Ustawa Inwigilacyjna 2016

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

03 maja 2016, 02:43

ja bym na nich już nigdy nie zagłosował
(w wyborach jeszcze żadnych nie brałem udziału i to celowo oraz świadomie)

mnie i tak najbardziej drażni Ziobro - minister sprawiedliwości i prokurator generalny (efekt innej reformy)
jak dobrze pamiętam to sam kilka razy miał sprawy w prokuraturze


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lip 2016, 14:29

LOL! :diabeł: Jaki śliczny grajdołek antyPiSowców! A mnie tu nie było. Już jestem, już jestem, mordziaki moje! :rotfl:
:dokółeczka:
seebeek17 pisze:Kolejna Polska firma pada. Pada kolejna. Potem następna. Wszyscy niewygodni - wszystkich trzeba ujebać.

Nie dość, że Polska co raz bardziej (a właściwie ustrój) stacza się na komunistyczne dno, to jeszcze będą ją dowalać jakimiś debilnymi - inwigilacyjnymi ustawami.

Każda nasza aktywność w sieci będzie mogła być bez żadnej zgody monitorowana - to co przeglądamy, ściągamy, udostępniamy. Operator sieci będzie się musiał zgodzić na podanie wszystkich takich informacji, bo "to dla dobra bezpieczeństwa".
Zawsze wszystko co robię i mówię i gdzie to robię, jest z założeniem, że mogą się do mnie przyjebać. Czy realia są temu bliższe (jak teraz) czy dalsze (jak za zdradzieckiej Platformy), to jednak są. Jednak nie inwigilację kładę codziennie na stół do posiłku, nie z nią siadam przy tym stole, nie ją widzę za oknem itd. Dopóki nie angażują mnie w to osobiście, kij im w oko. Kiedy muszę rejestrować karty SIM czy będę musiał biegać, by złożyć cotygodniowy raport do urzędowo przyznanego mi spowiednika - da się z tym żyć. Za parę lat przyjdą wybory, przyjdą inni i to odkręcą...

O, nie! Co władza raz przykręciła, to już nie odkręci, nawet gdy będzie to inna władza. Chociaż... Nie. PiS emerytury, wiek szkolny, gimnazja i co tam jeszcze odkręca. Może więc nie będzie tak źle.
seebeek17 pisze:Jednocześnie współczuję wszystkim niedojebom mózgowym, które głosowały na PIS. Brawo wy.
Nie zdziwię się jak za parę lat ludzie się wkurwią i zrobią na ulicy taki jihad, że tym lewackim... ludziom dupą władza wyjdzie...
Ja głosowałem na PiS. Brawo ja. :faja:

A nie zdziwiłbyś się, gdyby PO nadal rządziła i zrobiłby się taki rozpiździel, bo nagle lemingi się obudziły i Platforma przestałaby się im podobać. Ale byłoby za późno na ratowanie kraju. Polska byłaby sterowana z Brukseli przez Donalda, Europa byłaby lewacko-liberalno-pedalską i podporządkowaną Rosji centralnie sterowaną z Brukseli i coraz bardziej wzburzoną zalewem imigrantów matematycznie rozsyłanych po wszystkich krajach krainą emerytów, gdzie młodzi nie widzą szans na przyszłość, a zmuszony opuszczeniem domu, bo nie masz pieniędzy na jego utrzymanie nawet nie zdołałbyś się wyminąć w drzwiach ze wprowadzającym się już do niego "czarnuchem" pompowanym przez unijne dotacje? Powiedz, przedojebie mózgowy, jaką widzisz inną alternatywę dla Polski, co?
Piroziom pisze:A inwigilacja...hehe, to przypuszczam że będzie trzeba wynająć jakąś wyspę jak Altacraz, bo w celach będzie po 5 więźniów :haha:
Błąd. Alcatraz będzie dla tych niewinnych. Celą będzie Polska cała. :D
EvilYeah pisze:może i PO nic nie zrobiło
ale PiS w kilka miesięcy rozj*bał więcej niz oni w 8 lat
Podaj choć jedno. JEDNO. 8-)
BakenS pisze:Ja nie wiem, czy ludzie kiedyś ściągnął klapki z oczu. Był PiS, było gówno, było PO, było gówno, ale i tak rodacy stwierdzili, że w Prawie i Sprawiedliwości nadzieja. Ja już dawno wyciągnąłem wnioski i wolę głosować na Kukiz'15 i dać szansę nowej sile politycznej, niż co 5 lat pozwalać zasiadać na stołku, niby innym partiom, a tym samym. Wymieniają się tylko i łupią nas z wszystkiego co dobre.
Może i ja zagłosuję następnym razem na Kukiza. Teraz nie zrobiłem tego z dwóch powodów:
1. Nie miałem dowodów, jacy będą, poza ich deklaracjami. Nic nie zrobili na tyle, bym widział w nich realną i pewną siłę sprawczą dla naprawy Polski.
2. Nie mieli szans w tych wyborach. Oddałem głos na tych, co szanse mieli. I na tych, którzy szanse dają też Polsce.
Slaanesh pisze:Obecnie emocje biorą górę nad rozumem, a zamiast rozmowy jest konkurs o to kto kogo bardziej "zaorze", z kogo zrobi się większą bekę.
I najłatwiej szczekać, nawet bez poszczucia. A tylko tak, no bo BO.
seebeek17 pisze:lub w przypadku rządu - "nie umieją rządzić", rozpieprzają kraj, starają się ujebywać i inwigilować obywateli, i ogólnie okradają państwo - tak z grubsza.
To samo. Przykład, podaj przykład. :roll:

Szkoda, że jesteście za młodzi by obciążyć was za błędy w poprzednich wyborach. Przez 8 lat rządziła PO, wcześniej hańbę przynosił nam Aleksander K., wcześniej niejaki Bolek, ostatnio żałosny Komorowski. A te lemingi, kurwa, głosują i głosują na nich! Za młodzi jesteście, wolni od odpowiedzialności za złe wybory poprzednie. Dlatego nie nazwę was szczekającym lemingami.
EvilYeah pisze:mnie i tak najbardziej drażni Ziobro
Mnie też. I wielu innych, czego dawałem tu wyraz. Ale Polska to kraj tak pojebanych ludzi (zauważcie, że nie piszę "tak pojebany kraj", wiecie dlaczego?), że lepszych od nich NIE MAMY. Można szczekać na wszystko dookoła albo - można wybrać jakiś racjonalny kompromis.

Który ma szansę dać szansę Polsce.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

13 lip 2016, 18:11

Tiquill pisze:Ja głosowałem na PiS. Brawo ja. :faja:
To nic osobistego. Byłem zdenerwowany. :)
Tiquill pisze:A nie zdziwiłbyś się, gdyby PO nadal rządziła i zrobiłby się taki rozpiździel, bo nagle lemingi się obudziły i Platforma przestałaby się im podobać. Ale byłoby za późno na ratowanie kraju. Polska byłaby sterowana z Brukseli przez Donalda, Europa byłaby lewacko-liberalno-pedalską i podporządkowaną Rosji centralnie sterowaną z Brukseli i coraz bardziej wzburzoną zalewem imigrantów matematycznie rozsyłanych po wszystkich krajach krainą emerytów, gdzie młodzi nie widzą szans na przyszłość, a zmuszony opuszczeniem domu, bo nie masz pieniędzy na jego utrzymanie nawet nie zdołałbyś się wyminąć w drzwiach ze wprowadzającym się już do niego "czarnuchem" pompowanym przez unijne dotacje? Powiedz, przedojebie mózgowy, jaką widzisz inną alternatywę dla Polski, co?
Skąd możesz być pewny, że absolutnie by tak było...? Jasnowidz?

Poza tym ja nie widzę tylko wyboru, pomiędzy PISem a PO. Dla mnie oboje są siebie warci. Kwestia tylko "mniejszego zła".
Tiquill pisze:To samo. Przykład, podaj przykład.
Gdy następnym razem odwiedzę ten temat, gdy ktoś bump'nie.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

13 lip 2016, 18:25

Tiquill pisze: gdzie młodzi nie widzą szans na przyszłość, a zmuszony opuszczeniem domu, bo nie masz pieniędzy na jego utrzymanie nawet nie zdołałbyś się wyminąć w drzwiach ze wprowadzającym się już do niego "czarnuchem" pompowanym przez unijne dotacje?
Największa fala emigracji zarobkowej miała miejsce podczas pierwszego rządu PiSu (2005-2007).
Teraz ludzie nadal wyjeżdżają. Pensje w Polsce nieco urosły tylko dlatego, że serio w niektórych branżach brakuje rąk do pracy, bo wszyscy wyjechali.
I nie wprowadzającym się czarnuchem bym się przejmował, tylko prędzej Ukraińcem.
Tiquill pisze:Mnie też. I wielu innych, czego dawałem tu wyraz. Ale Polska to kraj tak pojebanych ludzi (zauważcie, że nie piszę "tak pojebany kraj", wiecie dlaczego?), że lepszych od nich NIE MAMY. Można szczekać na wszystko dookoła albo - można wybrać jakiś racjonalny kompromis.

Który ma szansę dać szansę Polsce.
PiS musiało wygrać te wybory. Platforma była zbyt skompromitowana i niewiarygodna, Kukiz jeszcze zbyt słaby, Nowoczesna zbyt... nowobogacka? PSL i LSD (sic!) to cienie samych siebie z dawnych lat, stare knury przy korycie. Korwin, Braun, Stonoga zbyt krawędziowi z kiepską retoryką.
Jeśli PiS spełni choć większą część swych populistycznych postulatów to oczywiście następne wybory też wygra (chyba że dojdzie do jakiś wewnętrznych rozłamów, wystarczy że Jarosław zachoruje czy coś w tym rodzaju).

Osobiście nie lubię PiSu, ale lepszej alternatywy obecnie niestety nie ma. Mam na myśli poważną alternatywę mającą jakiekolwiek szanse w wyborach.

Kij z tym. Ja swoją przyszłość mimo wszystko nadal wiążę z Polską.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lip 2016, 18:31

seebeek17 pisze:To nic osobistego. Byłem zdenerwowany. :)
Publiczne wypowiedzi muszą być ostrożne. Ile ja się wyedytuję, zanim wyślę. ;)
seebeek17 pisze:Skąd możesz być pewny, że absolutnie by tak było...? Jasnowidz?
Kojarzenie faktów. I wybór najmniej korzystnego wyniku. Co nie znaczy, że najmniej prawdopodobnego.
seebeek17 pisze:Poza tym ja nie widzę tylko wyboru, pomiędzy PISem a PO. Dla mnie oboje są siebie warci. Kwestia tylko "mniejszego zła".
A masz coś w zamian? No bo wybrać coś trzeba. Tylko idioci albo skrajnie zwątpieni/załamani siedzią w domu.
Dzienis pisze:I nie wprowadzającym się czarnuchem bym się przejmował, tylko prędzej Ukraińcem.
Ukrainiec i tak przyjdzie, niezależnie jaka opcja będzie rządziła. A imigranci z południa - PO mogłoby się ugiąć w imię własnych interesów i zgodzić na relokacje tychże. Ze strony PiS takie ryzyko nie istnieje.
Dzienis pisze:Korwin, Braun, Stonoga zbyt krawędziowi z kiepską retoryką.
Polityczne gupiki. Ładnie mówią, gówno robią.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 18:42 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

13 lip 2016, 18:44

seebeek17 pisze:Poza tym ja nie widzę tylko wyboru, pomiędzy PISem a PO. Dla mnie oboje są siebie warci. Kwestia tylko "mniejszego zła".
Dokładnie

Jak rządziło PO, PiS był zawsze in minus na wszystko co robiła ekipa rządząca, teraz jest odwrotnie z tą różnicą, że PiS rządzi samotnie. Mogą wyczyniać co im się podobaq a opozycja nie ma żadnego wpływu
Dzienis pisze:Jeśli PiS spełni choć większą część swych populistycznych postulatów to oczywiście następne wybory też wygra (chyba że dojdzie do jakiś wewnętrznych rozłamów, wystarczy że Jarosław zachoruje czy coś w tym rodzaju).

Osobiście nie lubię PiSu, ale lepszej alternatywy obecnie niestety nie ma. Mam na myśli poważną alternatywę mającą jakiekolwiek szanse w wyborach.
Ja uważam, że gdyby Wielce Szanowny Przywódca Kaczor Bliźniak oraz jego wielokrotnie błogosławiony Święty Antoni Smoleński odeszli w cień, PiS by naprawdę sporo zyskał


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

13 lip 2016, 18:54

Silver Dragon pisze:Ja uważam, że gdyby Wielce Szanowny Przywódca Kaczor Bliźniak oraz jego wielokrotnie błogosławiony Święty Antoni Smoleński odeszli w cień, PiS by naprawdę sporo zyskał
Antoni Smoleński ma ogromne poparcie wśród polskiego proletariatu 65+, poza tym pamięć o Lechu i jego bohaterskiej (?) śmierci musi wciąż być żywa, gdyż jest to ważny element podtrzymujący wysokie notowania PiSu.
A Kaczora nie ma kto zastąpić. Raczej ciężko byłoby o kogoś równie charakterystycznego i charyzmatycznego w tej partii. No bo kto? Szydło? Ziobro? Błaszczak ( xD )?
Tiquill pisze:Polityczne gupiki. Ładnie mówią, gówno robią.
Nie powiedziałbym, że ładnie mówią, mam na myśli właśnie sposób wypowiadania się. ;)
Tiquill pisze:A imigranci z południa - PO mogłoby się ugiąć w imię własnych interesów i zgodzić na relokacje tychże. Ze strony PiS takie ryzyko nie istnieje.
Imigranci z południa i tak wybiorą Niemcy/Skandynawię/Francję/GB. Na co im się osiedlać w dziadowskiej Polsce?


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lip 2016, 23:59

Silver Dragon pisze:Ja uważam, że gdyby Wielce Szanowny Przywódca Kaczor Bliźniak oraz jego wielokrotnie błogosławiony Święty Antoni Smoleński odeszli w cień, PiS by naprawdę sporo zyskał
Znajdź mi silnego przywódcę ładnego i cacy.

Dzienis pisze:Nie powiedziałbym, że ładnie mówią, mam na myśli właśnie sposób wypowiadania się. ;)
Ładnie, czyli bo znajdują posłuch. Krótkotrwały i/lub niszowy, ale.
Dzienis pisze:Imigranci z południa i tak wybiorą Niemcy/Skandynawię/Francję/GB. Na co im się osiedlać w dziadowskiej Polsce?
Jak ich siłą Bruksela do nas przywiezie, to już tak bezpiecznie tego nie powiesz.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 lip 2016, 19:38

Tiquill pisze:Jak ich siłą Bruksela do nas przywiezie, to już tak bezpiecznie tego nie powiesz.
Na siłę nic nie zrobią. Już osiedlali jakąś rodzinę uchodźców gdzieś w Polsce, a oni i tak po paru dniach uciekli do Niemiec.
Zresztą coś ostatnio ciszej się o nich zrobiło. Może z wyjątkiem tego, że Niemcy w przyszłym roku mają ponoć wprowadzić podatek od uchodźców. :roll:
Wzrośnie płaca minimalna, ale dojebią podatek i netto wyjdzie pewnie jeszcze mniej niż dzisiaj. :facepalm:
Tiquill pisze:Znajdź mi silnego przywódcę ładnego i cacy.
W Polsce nie ma takiego.
Tiquill pisze:Ładnie, czyli bo znajdują posłuch. Krótkotrwały i/lub niszowy, ale.
No jeśli o to chodziło, to masz rację. Przynajmniej są oryginalni. :D


I regret nothing
ODPOWIEDZ