Samoloty - czy były potrzebne ludzkości?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

19 lut 2016, 22:59

Nazwa tematu trochę mylna, ale chodzi mi o postęp sam w sobie. Najpierw odkryliśmy kamień, potem ogień a potem stwierdziliśmy ze warto z kamienia wyrobić narzędzia. Przeszliśmy do osad. Minęły lata a potem zachciało nam się, o słodka udręko, wojen i rewolucji.
I dochodzimy do lat nowożytnych. 1 wojna światowa. Wzrost technologi militarnej prężnie rozwijanej jakoś od wojny stuletniej. I cała technologia opiera się na wojsku ( czyli wojnach i śmierci ludzi) jak i na podróżach w kosmos. Pytanie. Czy było nam to potrzebne? Czy nie lepiej by było jeszcze tkwić w jaskiniach?


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

20 lut 2016, 00:23

Postęp jest wliczony w straty żyć. Krem, którym myjesz włosy mógł być początkowo testowany na człowieku, który mógł po nim dostać wysypki i alergii skóry czy inne gówna przez które mógł cierpieć. Coś za coś.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

20 lut 2016, 17:37

Taka cena postępu rewolucyjnego ludzkości.
Ale spokojnie.
Niedługo będzie znowu "restart".


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 lut 2016, 20:19

Postęp to świetna sprawa do pewnego momentu. Moim zdaniem świat technologicznie śmiało mógł się zatrzymać na 2000 roku. Te wszystkie wynalazki 21 wieku w rzeczywistości tylko marnują nasz czas i ułatwiają i tak już wystarczająco łatwe życie sprawiając, że ludzie są coraz bardziej niezaradni.
Facebook, YouTube, te wszystkie smartfony, ajfony-srajfony to zwykłe ogłupiacze, pośrednio odpowiedzialne za m.in. upośledzenie komunikacyjne ludzi.
Podobnie samochody ze zbędną drogą psującą się elektroniką i masą durnych czujników czy coraz bardziej zatruwane jedzenie (GMO). To wszystko jest zbędne.

Nie ma co jednak przesadzać i w drugą stronę. Życie w jaskiniach wcale nie było takie fajne, do tego często było krótkie, a jak zachorowałeś to miałeś przerąbane.
Jak ktoś tego pragnie, to też żaden problem w dzisiejszych czasach, są grupy survivalu które bawią się w takie rzeczy, ewentualnie jakieś bractwa rycerskie czy rekonstrukcje osad, skanseny, itp.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2016, 20:22 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

25 lut 2016, 20:26

Dla mnie FB i wiele aplikacji to gówno i z większością tego co napisałeś się zgodzę.
Jednak telefon z Androidem się czasami przydaje ;)
np. Teraz jestem na forum na telefonie...


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

26 lut 2016, 03:36

Dzienis pisze:YouTube
A według mnie, YT to świetna rzecz. Da się tam znaleźć ciekawe vlogi i masę pomocnych tutoriali, bez których np. do dziś pewnie bym nie umiał salta do tyłu. :)


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

26 lut 2016, 07:44

seebeek17 pisze:
Dzienis pisze:YouTube
A według mnie, YT to świetna rzecz. Da się tam znaleźć ciekawe vlogi i masę pomocnych tutoriali, bez których np. do dziś pewnie bym nie umiał salta do tyłu. :)
Więc mówisz że nauczyłeś się salta przez YT?!
Ale ze mnie idiota czemu na to nie wpadłem...
Teraz pewnie bym umiał zrobić salto... :homerpalm:














Lub zrezygnował bym po kilkudziesięciu nie udanych
próbach więc jednak wychodzi ta to samo :bolek:


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

26 lut 2016, 11:57

Dzienis pisze:Facebook, YouTube, te wszystkie smartfony, ajfony-srajfony to zwykłe ogłupiacze, pośrednio odpowiedzialne za m.in. upośledzenie komunikacyjne ludzi.
Są dobre i złe strony. Ludzie łatwo uzależniają się od takich rzeczy jak siedzenie na Facebooku. W przypadku mojej kuzynki to wręcz przerażające kilka godzin dziennie. I rzeczywiście ogłupia ale są i dobre strony. Facebook znacznie ułatwia komunikację związaną z moimi studiami, szybki dostęp do znajomych w razie problemów.
seebeek17 pisze:A według mnie, YT to świetna rzecz. Da się tam znaleźć ciekawe vlogi i masę pomocnych tutoriali, bez których np. do dziś pewnie bym nie umiał salta do tyłu. :)
Świetna rzecz- to prawda, ale jak każda z której należy korzystać z głową.
BTW. znalazłem filmik o przekrętach fejsbuka. Swoją drogą bardzo ciekawy kanał, mnóstwo ciekawostek :)

[youtube][/youtube]


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 lut 2016, 18:10

seebeek17 pisze:A według mnie, YT to świetna rzecz. Da się tam znaleźć ciekawe vlogi i masę pomocnych tutoriali, bez których np. do dziś pewnie bym nie umiał salta do tyłu.
Ale też niesamowity pożeracz czasu, i to jest jego główna wada.
Są przydatne filmiki, ale większość to zwykły szajs którego znajomość można sobie darować.

Tęsknię trochę za czasami, w których trzeba było umawiać się ze znajomymi w jakieś miejsce ustnie, a w najlepszym razie z telefonu stacjonarnego.
Teraz nawet ciężko do dziewczyny zagadać, bo siedzą z nosem w tych telefonach non stop i tylko coś bąkają w odpowiedzi "yhyy", "nooo", "ahaaa", nie podnosząc wzroku znad ekraniku. To już zakrawa nieraz na upośledzenie umysłowe.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

26 lut 2016, 20:01

Piroziom pisze:Świetna rzecz- to prawda, ale jak każda z której należy korzystać z głową.
Otóż to. :ok:
BTW. znalazłem filmik o przekrętach fejsbuka. Swoją drogą bardzo ciekawy kanał, mnóstwo ciekawostek :)
Napisz mi tu albo na PW co to za kanał to sobie oblukam. Dałeś chyba jakiś filmik w poście ale mi flasha wywala i nie mogę zobaczyć.
Pan Szatan pisze:Więc mówisz że nauczyłeś się salta przez YT?!
Ale ze mnie idiota czemu na to nie wpadłem...
Teraz pewnie bym umiał zrobić salto...
Zajechało trochę sarkazmem... :P
Dzienis pisze:Teraz nawet ciężko do dziewczyny zagadać, bo siedzą z nosem w tych telefonach non stop i tylko coś bąkają w odpowiedzi "yhyy", "nooo", "ahaaa"
Zabierasz jej telefon, uciekasz 5 metrów dalej i robisz skulonego żółwia i mówisz, że nie oddasz bo się boisz. Jej mina bezcenna. XDD W sumie dobry patent na pranka. :D

Edit: chyba za dużo Ravgora na youtube... :lolface:
Ostatnio zmieniony 26 lut 2016, 20:02 przez seebeek17, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

26 lut 2016, 20:48

seebeek17 pisze:Napisz mi tu albo na PW co to za kanał to sobie oblukam. Dałeś chyba jakiś filmik w poście ale mi flasha wywala i nie mogę zobaczyć.
Nazwa filmiku: How Facebook is Stealing Billions of Views

Kanał YT: Kurzgesagt – In a Nutshell
Różne ciekawostki np. teorie spiskowe/ co by się stało gdyby moneta zmieniła się w czarną dziurę (obok Ciebie) etc.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2016, 20:48 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
ODPOWIEDZ