Jam jest znawca muzyki

Więcej niż dotychczas. Bez kompromisów. Działa na emocje. Ale musisz myśleć, bardziej.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

05 lut 2016, 23:37

Tiszer pisze:A kto klasyfikuję, że ktoś jest uczciwy?
Jest to jakoś odgórnie narzucone czy co?
Czy może działa to na zasadzie loży, wiesz, że grupa jakichś osób mówi, że są uczciwi i tak, a reszta to robaki i plebs?
Opinie są podzielone.

Muzyka niby wyższa to muzyka klasyczna i operowa, jazz, blues, rhytm&blues, może jeszcze klasyczny rock z lat 60tych i 70tych (choć niekoniecznie).

Muzyka rozrywkowa - pop, klasyczne disco i dance, większość rocka, ambitniejsza elektronika, metal.

Muzyka dla podludzi - rapsy/hip-hopy, disco-polo, większość techniawek, jakieś kurwa Beny Benassi, współczesna radiowa popelina typu Pitbull, itp.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

05 lut 2016, 23:45

Dzienis pisze:Muzyka niby wyższa to muzyka klasyczna i operowa, jazz, blues, rhytm&blues, może jeszcze klasyczny rock z lat 60tych i 70tych (choć niekoniecznie).

Muzyka rozrywkowa - pop, klasyczne disco i dance, większość rocka, ambitniejsza elektronika, metal.

Muzyka dla podludzi - rapsy/hip-hopy, disco-polo, większość techniawek, jakieś kurwa Beny Benassi, współczesna radiowa popelina typu Pitbull, itp.
Tak mówią ignoranci. ;)

W każdym gatunku czy to w rapie czy klasyce, czy nawet w disco polo znajdzie się jakaś perełka. I w niejednym rapsie będzie bardziej ambitny tekst, niż w innej gównianej operze czy popie..... hmm... chwila... przecież pop zawsze ma gówniane teksty.. hehehe


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 lut 2016, 00:09

seebeek17 pisze:Tak mówią ignoranci.
Huehuehue, dałeś się strollować. :P
seebeek17 pisze:I w niejednym rapsie będzie bardziej ambitny tekst, niż w innej gównianej operze czy popie..... hmm... chwila... przecież pop zawsze ma gówniane teksty.. hehehe
Po pierwsze - nie każdy pop ma gówniane teksty. Choćby taka ABBA - przecież to typowy pop, ale jednak o klasę lepszy niż większość radiowej sieki zwanej dumnie "popem".

Po drugie - tak na serio, jak dla mnie największą wadą rapu jest szczątkowa muzyka. Teksty jak teksty, raz lepsze, raz gorsze, ale większość rapsów ma proste (by nie rzec prostackie) bity, czyli leżą po prostu od strony stricte muzycznej. Tekstowo jedynie się ratują.
Jak dla mnie jedyne dające się słuchać rapsy to miksy z różnymi gatunkami, np. rapcore (Limp Bizkit, Kazik Na Żywo, itd.) czy eurodance (muzyka elektroniczna lat 90tych w której laska śpiewa, a facet rapuje).


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 lut 2016, 00:11

Dzienis pisze:eurodance (muzyka elektroniczna lat 90tych w której laska śpiewa, a facet rapuje).
Jak ja kocham ten gatunek :D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 lut 2016, 00:14

Yossarian pisze:Jak ja kocham ten gatunek
Ale że jest pewna różnica w eurodance i eurobeat, to ty wiedz. ;)


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 lut 2016, 00:18

Dzienis pisze:
Yossarian pisze:Jak ja kocham ten gatunek
Ale że jest pewna różnica w eurodance i eurobeat, to ty wiedz. ;)
>bądź fanem Initial D
>nie wiedz co to eurobeat
Dzienis, ja Cię proszę xD


Awatar użytkownika
Tiszer
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1144
Rejestracja: 30 lis 2008, 18:55

06 lut 2016, 00:20



Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 lut 2016, 00:20

Yossarian pisze:>bądź fanem Initial D
>nie wiedz co to eurobeat
Dzienis, ja Cię proszę
Sorry. :)

A czemu wykonawcy i wykonawczynie piosenek z Initial D mają takie śmieszne pseudonimy? Takie typowo amerykańskie, choć wiadomo, że to Japońce śpiewają? :D


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 lut 2016, 00:27

Dzienis pisze:
Yossarian pisze:>bądź fanem Initial D
>nie wiedz co to eurobeat
Dzienis, ja Cię proszę
Sorry. :)

A czemu wykonawcy i wykonawczynie piosenek z Initial D mają takie śmieszne pseudonimy? Takie typowo amerykańskie, choć wiadomo, że to Japońce śpiewają? :D
Japońce? Z tego co słyszałem, to eurobeat wykonują muzycy spoza Japonii specjalnie na rynek japoński xD


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 lut 2016, 00:34

Yossarian pisze:Japońce? Z tego co słyszałem, to eurobeat wykonują muzycy spoza Japonii specjalnie na rynek japoński
A to nie wiedziałem, dzięki za info. Ale niektóre utwory są po japońsku (albo częściowo po japońsku a częściowo po angielsku).


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

06 lut 2016, 00:37

Dzienis pisze:A to nie wiedziałem, dzięki za info. Ale niektóre utwory są po japońsku (albo częściowo po japońsku a częściowo po angielsku).
Np. M.O.V.E. ma coś takiego (w sumie nie wiem, czy kwalifikuje się to do eurobeatu) ;)
[youtube][/youtube]


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

06 lut 2016, 02:03

Tiszer pisze:Czy może działa to na zasadzie loży, wiesz, że grupa jakichś osób mówi, że są uczciwi i tak, a reszta to robaki i plebs?
Wielka Izba Kosmicznych Lordów z Lordem Gorlojem na czele przewodzi Galaktyką i podejmuje ważne decyzje dotyczące losu Ziemii. Ma tez ostateczne słowo w kwestiach sztuki.
Dzienis pisze:Muzyka dla podludzi - rapsy/hip-hopy, disco-polo, większość techniawek, jakieś kurwa Beny Benassi, współczesna radiowa popelina typu Pitbull, itp.
No, przynajmniej w ostatnim punkcie masz rację.
seebeek17 pisze:I w niejednym rapsie będzie bardziej ambitny tekst, niż w innej gównianej operze
Kto słucha muzyki dla tekstu? xDDD
Dzienis pisze:jak dla mnie największą wadą rapu jest szczątkowa muzyka. Teksty jak teksty, raz lepsze, raz gorsze, ale większość rapsów ma proste (by nie rzec prostackie) bity, czyli leżą po prostu od strony stricte muzycznej
Quoted for truth. Większość rapu to straszna marność, bo bity to 7 sekundowe loopy powtarzające się przez cały utwór. Oczywiście są wyjątki od tej reguły i mocne propsy dla nich. PS: Murzynów powinno się zabić za wymyślenie rapu, ale też ocalić, bo wymyślili jazz. Niech sobie będą. :D:D
Dzienis pisze:Jak dla mnie jedyne dające się słuchać rapsy to miksy z różnymi gatunkami, np. rapcore (Limp Bizkit, Kazik Na Żywo, itd.) czy eurodance (muzyka elektroniczna lat 90tych w której laska śpiewa, a facet rapuje).
Takie same scaty jak czysty rap, ale Initial D guilty pleasure motzno.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 lut 2016, 10:51

Mr Minio pisze:ale też ocalić, bo wymyślili jazz
I blues oraz rhytm&blues.
Większość muzyki rozrywkowej (zdecydowana większość) pochodzi od Murzynów.
Gdyby nie niewolnictwo i ich nieszczęście, to kto wie jak potoczyłyby się muzyczne losy świata? :D
Mr Minio pisze:Kto słucha muzyki dla tekstu? xDDD
No są takie zespoły i wykonawcy których słucha się głównie dla tekstów, np. wspomniany już Kazik, Dżem, zespoły typu Hey, Coma (xD) czy bardowie jak Kaczmarski.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

06 lut 2016, 15:08

Jedynie Kaczmarski uczciwy z wymienionych przez ciebie. Rhytm&Bluesa nie znam zbytnio klasycznego, ale ten współczesny straszna słabizna. Bluesa bardzo lubię.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

06 lut 2016, 15:23

Mr Minio pisze:Ziemii
Ziemi, ty alfabeto ty.


ODPOWIEDZ