Znęcanie się nad zwierzętami u dzieci

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

21 kwie 2015, 19:45

Jakiś czas temu widziałem szokujący film jak to gównażeria bawiła się z małym pieskiem. Potem oblali go benzyną, podpalili i patrzyli jak zdycha płonąc żywcem. Przy okazji mając niezły ubaw.


Piro is back ;>
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

21 kwie 2015, 19:57

Dzienis pisze:Aha, czyli jak masz w mieszkaniu/pokoju pełno komarów i much to żadnych nie zabijasz?
Jeśli już bawić się w takie argumenty, to równie dobrze można powiedzieć, że nie powinno się zabijać świń, krów czy drobiu, bo co te zwierzątka winne, że zły człowiek chce je zjeść. Stąd już prosta droga do zostania ekopojebanym obrońcą zwierząt czy innym dżinistą.
Problemem jest bezpodstawne znęcanie się nad zwierzętami, a nie ich zabijanie dla zaspokojenia własnych potrzeb bytowych. Zwierzęta przecież też zabijają się wzajemnie i nie jest to problem.
Chodziło mi o Twoje stwierdzenie, że są "winne", a ja wytłumaczyłem dlaczego nie powinno się ich tak określać ;) Wiadomo, że zabijam, bo występuje między nimi a ludźmi konflikt interesów, z którego ktoś albo wyjdzie martwy, albo uboższy o odrobinkę krwi.


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

24 kwie 2015, 19:00

moim zdaniem dzieci powinno sie uczyć szanować wszelkie życie

a tak nie na serio:
zacznie się od zabijania żab czy robaków, a potem jak dorośnie pójdzie zaj*bać lichwiarkę i jej siostrę
(Zbrodnia i kara)
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 19:00 przez EvilYeah, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

24 kwie 2015, 23:29

Rycho3D pisze:Jeśli coś jest zbyt głupie by żyć, to można to zabić.
Muchy
Cziko pisze:Macie jakieś inne pomysły?
Ja po części podzielam zdanie Rycha, ale np. takie mrówki nie są głupie a nie mam żadnych zahamowań przed rozwaleniem im mrowiska czy przypaleniem zapałką.
Wolę tak:
"Jeśli coś jest zbyt kłopotliwe albo głupie by żyć, to można to zabić."
Kiedyś jak byłem mały to zdarzyło mi się kota pomęczyć trochę, bo potem tak się fajnie przytulał ze strachu. xD
Ale już się ogarnąłem i tak nie robię, a kot sam przychodzi. :)
Tardis pisze:a jak ktoś tak robił to dostawał ode mnie w mordę.
Kto widział filmik na necie jak podpalali małe, ledwo narodzone psiaki, albo kota? Jeszcze się z tego bezczelnie śmiali. Jak to widziałem to zrobiło mi się smutno i jednocześnie się wkurwiłem. Takich to bez żadnej empatii polać tak samo tą benzyną i podpalić, i bym jeszcze ich olał ciepłym moczem za to co zrobili.
To samo jak bym widział, że ktoś idąc ulicą bez powodu kopnie kota albo psa.
Takiemu to od razu kalanami na ryj i butować gnoja.
Piroziom pisze:Jakiś czas temu widziałem szokujący film jak to gównażeria bawiła się z małym pieskiem. Potem oblali go benzyną, podpalili i patrzyli jak zdycha płonąc żywcem. Przy okazji mając niezły ubaw.
To chyba nawet ten filmik.
Dzienis pisze:Nie my daliśmy życie tej istocie, więc nie my powinniśmy je odbierać.
To ten ktoś był ślepy, że dał np. życie głupim, wkurwiającym muchom? xD
Pangia pisze:Raz tylko kucnąłem nad biedronką i pierdnąłem; później wyglądała, jakby ją ciśnienie zmiażdżyło.
hahahahahahahahahah
ninja666 pisze:Prawie codziennie dostawałem od kogoś wpierdol.
Potem się człowiek przez to wyrabia i to potem on daje wpierdol tamtym. ;)
Cziko pisze:ślimaki
Ja tam nic do nich nie mam. Nawet nie lubię ich zabijać. Tylko jak nie chcą wyjść z muszli to lądują pod butem.
Yossarian pisze:Chodziło mi o Twoje stwierdzenie, że są "winne"
Co do świń itp. "Zjedz albo zgiń z głodu"
co do ludzi:
Yossarian pisze:ktoś albo wyjdzie martwy, albo uboższy o odrobinkę krwi.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 kwie 2015, 18:01

seebeek17 pisze:To ten ktoś był ślepy, że dał np. życie głupim, wkurwiającym muchom? xD
Każde stworzenie jest do czegoś potrzebne, nawet muchy jedzą gówno i inne odpady i dzięki temu oczyszczają środowisko.
Kwestionować można jedynie istnienie niektórych pasożytów, wirusów i bakterii, bo część z nich rzeczywiście nie jest do niczego potrzebna, a jedynie szkodzi.
Ale z tym to już pretensje do Stwórcy. :D


I regret nothing
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

29 sty 2016, 15:13

Dzienis pisze:Kwestionować można jedynie istnienie niektórych pasożytów, wirusów i bakterii, bo część z nich rzeczywiście nie jest do niczego potrzebna, a jedynie szkodzi.
Ale z tym to już pretensje do Stwórcy. :D
Są potrzebne, bo bez nich ludzie (i wszystkie inne organizmy) by wytwarzali w sobie choroby autoimmunologiczne i alergie. Potwierdzone info.

Gdyby nie było pasożytów, to i nas by nie było. Ponieważ pasożyty są i my też jesteśmy, to znaczy, że jednak na coś się przydają.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 15:14 przez Loc, łącznie zmieniany 2 razy.


ODPOWIEDZ