Film w PL

Rozmowy dotyczące filmu, gdy jeszcze był w produkcji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lis 2007, 13:59

Kmieciu pisze:
Tiquill pisze:Uważam się za oczytanego, ale nie lubię czytać napisów. A po cholerę taki wynalazek? To wiocha, tania i niewygodna. Won! Wszystko na co patrzę, chcę patrzeć na akcję, a nie gonić za literami.
Ja po 10 minutach filmu odruchowo "patrzę" na napisy i nie muszę wybierać między akcją a napisami. ;)
Ja nigdy takiego nawyku nie nabrałem - niechęć do napisów jest silniejsza. ;)
Mixer pisze:hmmm do filmow akcji horrorow itd(czyli takich w ktorych dzieje sie akcja) wole wole napisy a do pozostalych lektora :D
O w mordę! Tam gdzie się wiele i szybko dzieje to wolisz napisy? A gdzie spokojnie to lektora?? :drapanie: Ależ ten świat dziwny... :diabel:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

19 lis 2007, 14:02

Ja napisów nie lubię, nienawidzę czytac liter w najgorętszych momentach filmu. Napisy sprawdzają się tylko w kinie, na dużym ekranie. Dubbing często wychodzi ścierwiasto, i nic pan nie poradzisz. A lektor to idealne rozwiązanie. Słyszysz oryginalne głosy aktorów a głos lektora tłumaczy kwestie nie zagłuszając żadnych efektów. Dla Postal Film lektor moim zdaniem byłby idealnym rozwiązaniem.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

19 lis 2007, 14:04

Tiquill pisze:O w mordę! Tam gdzie się wiele i szybko dzieje to wolisz napisy? A gdzie spokojnie to lektora??
a wlasnie wole napisy gdyz lektor psuje caly dzwiek :/ poruwnaj jakis film gdzie dzieje sie duzo akcji. i wtedy zobaczysz ze dzwiek jest lepszy gdy sa napisy ;)
kazik pisze:Słyszysz oryginalne głosy aktorów a głos lektora tłumaczy kwestie nie zagłuszając żadnych efektów.
i tu sie z toba nie zgodze bo zaglusza efekty tym bardziej jak posiadasz np kino domowe
Ostatnio zmieniony 19 lis 2007, 14:06 przez Mixer, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

19 lis 2007, 14:16

Rozumiem o co Ci chodzi. Lektor jest najczęściej w systemie 2.1 i dlatego na kinie domowym brzmi gorzej niż oryginalny dźwięk 5.1 albo lepszy. Jednak jestem gotów dla wygody oglądania to poświęcić.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lis 2007, 14:23

Mixer pisze:
Tiquill pisze:O w mordę! Tam gdzie się wiele i szybko dzieje to wolisz napisy? A gdzie spokojnie to lektora??
a wlasnie wole napisy gdyz lektor psuje caly dzwiek :/ poruwnaj jakis film gdzie dzieje sie duzo akcji. i wtedy zobaczysz ze dzwiek jest lepszy gdy sa napisy ;)
Takie porównania przeprowadzałem i niewychodziły na niekorzyść lektora. Lektor przeszkadza mi tylko w jednym aspekcie: gdy zagłusza muzykę, lub co gorsza, tłumaczy spiewaną piosenkę. Za taki wynalazek gotów byłbym łeb uciąć spolszczaczom - jak piosenka, to tylko litery. Poza tym: lektor rządzi!
Mixer pisze:
kazik pisze:Słyszysz oryginalne głosy aktorów a głos lektora tłumaczy kwestie nie zagłuszając żadnych efektów.
i tu sie z toba nie zgodze bo zaglusza efekty tym bardziej jak posiadasz np kino domowe
Zazwyczaj odbieram głos lektora podświadomie, wcale go nie dostrzegając. Więc takie zagłuszanie u mnie nie istnieje.
kazik pisze:Dla Postal Film lektor moim zdaniem byłby idealnym rozwiązaniem.
A gdyby to jeszcze był to aktor dający nam głos Kolesia PL! Marzenie! Mmm...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

19 lis 2007, 14:40

Tiquill pisze:A gdyby to jeszcze był to aktor dający nam głos Kolesia PL! Marzenie! Mmm...
Za polskiego Kolesia w filmie dałbym się pokroić... :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lis 2007, 15:02

Kmieciu pisze:
Tiquill pisze:A gdyby to jeszcze był to aktor dający nam głos Kolesia PL! Marzenie! Mmm...
Za polskiego Kolesia w filmie dałbym się pokroić... :D
Proszę bardzo! To jak on będzie, to ja szykuję nożyki. Zamówienie przyjęte. :axe:

P.S. Sam też bym się pochlastał... :diabel:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

19 lis 2007, 15:32

Tiquill pisze:
Kmieciu pisze:
Tiquill pisze:A gdyby to jeszcze był to aktor dający nam głos Kolesia PL! Marzenie! Mmm...
Za polskiego Kolesia w filmie dałbym się pokroić... :D
Proszę bardzo! To jak on będzie, to ja szykuję nożyki. Zamówienie przyjęte. :axe:

P.S. Sam też bym się pochlastał... :diabel:
OK :D :baty:


Obrazek
Zablokowany