Windows Vista

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

14 lis 2007, 16:29

Microsost niedawno wydał swój kolejny system: Windows Vista. Wielu twierdzi, że to beznadziejny system, a nie którzy twierdzą że jest genialny. Ci co mówią że jest beznadziejny najczęściej po prostu przeczytali jakiś negatywny artykuł w piśmie komputerowym i od tej chwili myślą że Vista jest beznadziejna. Osobiście posiadam owy system i jestem z niego BARDZO ZADOWOLONY! Nie tnie sie co chwile jak XP, jest kompatybilny ze wszystkimi programami, bardziej wydajny no i najmniej ważne: elegancko wygląda. Vista nigdy mi sie nie zacięła bez powodu (zawieszenia powodowały programy). Jeśli znajdzie sie jakiś błąd (na przykład zawiesi Ci sie kilka pprogramów na raz) Vista automatycznie go zneutralizuje. Łączenie z internetem jest teraz prostszy. Poprawiony IE 7, Galeria obrazów i fotografii, Windows Movie Maker 3, Kalendarz Windows, DVD Maker oraz Poczta - oto co otrzymujemy po zainstalowaniu sytemu. W nowym Windows znajdziesz Instant Search - szybkie wyszukiwanie (patent skopiowany z Mac OS X(Spootlight)), Sidebar - pasek boczny z gadżetami ułatwiającymi pracę(patent skopiowany z Mac OS X (Dashboard)). Cena edycji domowej nie jest wygórowana - jedynie 500 zł (no za tyle można już kupić Mac OS X Leopard). Lekką przesadą jest już cena najlepszej edycji - jakieś 800 zł. Niektórzy z was pewnie powiedzą że takie bajery was nie kręcą, ale po prostu mnie denerwuje jak ktoś ocenia system, którego nigdy na oczy nie widział (jeśli ktoś widział i mu sie nie podoba to ja to szanuje). Oczywiście są lepsze systemy - jak Linux czy najlepszy na świecie system - Mac OS X Tiger (nie ja to stwierdziłem). Dla mnie Vista rządzi!


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

14 lis 2007, 16:51

Po pierwsze nie stać mnie. Za wszystko związane z komputerem płacę sam (rodzice opłacają prąd i internet) cała reszta, czyli sprawy sprzętu, oprogramowania itd. są na mojej kieszeni.
Po drugie XP mi się sam z siebie nigdy nie wiesza. Sam z siebie nigdy nie odwala jakiś podejrzanych akcji. System działa mi nienagannie. Ale temat o Viście...
Trzecie: na moim sprzęcie Vista by nie ruszyła. A jeśliby ruszyła, to chodziłaby jak trabant pod górkę.
Dlatego wolę zostać przy swoim starym dobrym XP-ku. Choć nie jest to system bez wad, na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić na Viste i pewnie nigdy sobie na nią nie pozwolę. Jak XP będzie na tyle przestarzały, że będę zmuszony do zmiany systemu przesiądę się na Linuxa.


Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

14 lis 2007, 17:30

Moje zdanie na temat Visty i ogólnie systemów M$ jest powszechnie znane. ;p Mimo wszystko opiszę tu moje wrażenia z Visty.

1. Nadal nie ma przyzwoitego shella, M$ ukradło tyle patentów z innych OS-ów a tego jednego, najlepszego do tej pory jakoś nie dali.

2. Cena - dlaczego to gówno jest tak drogie?

3. Polityka M$ się nie zmieniła i dalej trzymają użytkownika z dala od tego, co się dzieje w systemie. Jako admin powinienem mieć możliwość wyciachania nawet jądra, o!

4. Aero - zżera mnóstwo zasobów, a w porównaniu z linuxowym berylem prezentuje się żałośnie.

5. Gdzie jest ssh, sendmail, samba itd. , itp.?

6. I w ogóle jak wielkim idiotą trzeba być, żeby wrzucić całą konfigurację systemu do jednej binarki?

7. NTFS - wolne to to i awaryjne, a o journalingu to nikt tam nie słyszał chyba.

8. DRM - to jakiś żart chyba

9. Zamknięty kod źródłowy całego systemu - po prostu szlag mnie trafia, kiedy po raz kolejny system się wykrzacza nie zwracając nawet kodu błędu i nie tworząc loga, w dodatku nie mogę sam naprawić błędu (zamknięty kod)

10. Bezpieczeństwo - w porównaniu z Unixami to śmiech na sali. Przykładowo, instaluję Viste u kolegi, konfiguruję połączenie z netem, 10 minut ściągnięcie firewalla i antywira, po skanowaniu od razu znalazło cały zestaw wirusów, spyware etc.

No, zjechałem Viste od góry do dołu, ale dla mnie ten system to jakaś komedia. Nie zainstaluję tego choćby mi dopłacili.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

14 lis 2007, 17:36

hmmm vista jest dobra choc ma wiele niedociagniec. jednak jestem pewny ze aktualizacje to naprawia. podobnie bylo z XP ze mial wiele wad a co jest teraz?? narazie Vista nie dostaje ode mnie pozytywa (moj kumpel go uzywa i nie jest zadowolony) ale czas pokaze czy bedzie godna zainstalowania na moim kompie :D


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

14 lis 2007, 17:38

No ja sobie zablokowałem aktualizajce bo miałem z nimi dużo problemów (system nie startował).


Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

14 lis 2007, 17:49

Mówta cho chceta, ja i tak pozostanę przy moim Debianie i FreeBSD. ;p


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

14 lis 2007, 17:55

No na moim Macu mam zaimpletowany Mac OS X Tiger (system z rodziny Unix) i nie zamierzam instalować na nim Windows bo po prostu nie chce sobie rozwalić takiego sprzętu. A na PC-ecie mam Windowsa, bo po prostu Mac OS nie obsługuje plików windowso-podobnych.


Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

14 lis 2007, 18:09

Kernel Mac OS jest oparty o rozwiązania wykorzystywane we FreeBSD i NetBSD i między innymi dlatego lubię ten system. ;p Ale ja osobiście lubię te bardzo surowe systemy, żadnych graficznych konfiguratorów, wszystko robię sam, na plikach konfiguracyjnych i skryptach. FreeBSD zainstalowałem dwa lata temu i ani razu nie miałem większego problemu z nim, uptime-y mam nawet po dwa tygodnie, i wtedy ja go restartuję, albo brak prądu. ;p


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

14 lis 2007, 18:13

Mixer pisze:podobnie bylo z XP ze mial wiele wad a co jest teraz??
Dokładnie. Ludzie nie przesiedli się od razu z Windowsa 98 na XP, a po 3 latach już ten drugi królował. Tak będzie też z Vistą.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ma57
Seryjny zabójca
Posty: 414
Rejestracja: 01 lip 2007, 13:07
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

17 lis 2007, 16:29

a mój kolega miał Vistę i nie był z niej zadowolony wszystko mu się cieło i potem ją odinstalował i znowu używa XP jak ja


Obrazek Kenny
Obrazek
Cartman
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

17 lis 2007, 17:06

Ja jestem z niej bardzo zadowolonyy. Może twój kolega wybrał sobie za dobrą wersję na jego komputer i dlatego mu się cięła. Ja na XP nigdy nie wrócę, a pozatym Vista to mój ostatnis zakupiony system na PC.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lis 2007, 12:23

MSH pisze:a pozatym Vista to mój ostatnis zakupiony system na PC
Tak się składa, że XP to znowu mój ostatni zakupiony system. :D Może i kiedyś osiągnie Vista popularność taką jak XP - ale wyłącznie pośród najmniej wymagających użytkowników komputerów.

Że to owczy pęd, i każdy psioczy na Vistę, bo taka moda? No, z tym zgodzić się nie mogę, ktokolwiek by to powiedział. Nie wymagam zaraz od swego systemu konfiguracji kernela itp. XP jest moim jedynyn i ostatnim systemem z rodziny Windows. Tak było i będzie. Z jednego powodu: Nie po to zęby zjadłem na jego uczłowieczeniu (bo XP to małpa straszna) aby teraz ponownie przeżywać tą traumę z Vistą. To co ona mi oferuje - jest mi niepotrzebnym balastem który musiałbym wyłączyć... Tracąc masę nerwów. Ech, już się zdenerwowałem. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

19 lis 2007, 13:50

...zobaczycie, za 2 lata wszyscy będziemy mieć Vistę! :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

19 lis 2007, 14:26

Kmieciu pisze:...zobaczycie, za 2 lata wszyscy będziemy mieć Vistę! :D
Wszyscy? Tia, chyba głęboko w tyle. :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

19 lis 2007, 14:38

Założę się, że tak samo mówiłeś mając Win 98 ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ