[STEAM] Unturned Free to Play

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

05 paź 2015, 20:24

Unturned to blokowata darmowa gra wzorowana na DayZ. Pełno broni, spora ilość przedmiotów które można używać na różne sposoby, można wypić, wycraftować coś z nich przykładowo deski, zbudować domek...taki DayZ Minecraft z większą ilością kształtów niż same kwadraty (ktorych jest niewiele w sumie)

Zacząłem grać jakiś czas temu na steamie, bo była za darmo...i była też na Linuxa i od razu mi się spodobała. Aktualnie mamy dwa serwery, ich adresy tutaj: https://ipotato.pl i często mamy cały serwer zapełniony stałymi jak i nowymi graczami. Dlaczego tylko 17 graczy na obu (zsynchronizowanych) serwerach? Serwer jest tragicznie zoptymalizowany, korzysta z 1 rdzenia i na i7 nie uciągnie więcej niż 20 graczy (a i7 nie mamy na serwerze a jedynie w domowym kompie na ktorym testowaliśmy) z pingiem poniżej 300, więc poradziliśmy sobie dwoma serwerami (jak tylko ruszy aktualizacja serwerów to zwiększymy limit do tylu ile fabryka da ;) )

Pomimo tego gra jest grywalna, oczywiście najlepiej ze znajomym bądź nawet większą grupką. Jest czat głosowy w grze. na naszym serwerze również teamspeak (ipotato.pl) więc jest w czym wybierać, kto grał w DayZ mniej więcej wie czego się spodziewac, jednak to nie jest kopia 1:1 a wzorowana produkcja :P
Jeśli nadal nie wiecie czego sie spodziewać, to jest randomowy gameplay znaleziony na youtube:


W grze prócz budowania domków od drewna po stal, możemy również budować niektóre rzeczy na pojazdach i tak oto powstał pojazd (notabene przypominający od frontu Hummve nieco) którym chciałem się pochwalić. Bestia ta, nie mająca aktualnie nazwy (jakieś pomysly?) powstała na podwoziu z Unturnetowego APC (krzyżówka M111 z BRDM'em bodajże)


Przód:
Obrazek

Niezabezpieczony aktualnie tył ze mną przy wejściu.
Obrazek

no i ja przy aucie :D
Obrazek
[img][/img

Pojazd jak na grę jest naprawdę ciężko opancerzony, przebicie się przez jedną warstwę to kilkanaście magazynków z pistoletu maszynowego a zdobycie RPG raczej graniczy z cudem na aktualnej mapie, lub nie będzie sie opłacało strzelać tym do pojazdu no chyba że w "wirze walki". Pojazd również ma zamontowane kilka lamp dla lepszego oświetlenia, planujemy dodać kilka na boki. Jest również obwieszony drutem kolczastym aby każdy nieautoryzowany kontakt zakończył się...jak najszybciej.

Niestety można jechać jedynie wewnątrz, czyli zapewnia transport 4 graczom oraz kierowcy. Opancerzenie sprawia że można (pomimo niedużej prędkości) przetransportować, np grupę ze wsparciem prosto w ogień walki (zdarzają się niezłe starcia przy większych grupach czy klanach) bez utraty pojazdu co jest ciężkie przy innych nieopancerzonych lub mniejszych pojazdach. To tyle, opcji w tej grze jest dużo, update wychodzą dosyć często, ostatni był dzisiaj rano bodajże, wcześniej w Piątek więc "prace trwają" bo nie zapominajmy że to ciągle Free to play alpha.
To tyle, zapraszam do pobierania, grania na naszym jak i innych serwerach oraz oceniania naszego APC :P
Ostatnio zmieniony 05 paź 2015, 20:37 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Komar
Administrator
Administrator
Posty: 907
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:01
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

05 paź 2015, 21:59

cóż jak będę miał czas to wejdę na wasz serwer tyle że z pingiem 40000 :D.
Hmm jak wy go kur** zbudowaliście?? :bolek: Niezły pomysł.

gram już w to od chyba roku i śmiem twierdzić że jest lepsza niż DayZ ( w którego grałem chyba z 2 lata i nadal jest w becie :D ) i z srajkraftem nie ma nic na nic wspólnego.Kwadratowo-owalne postacie jest chyba najłatwiej zrobić więc nie ma co się dziwić że jest taka jak jest.

Gra jest lekko jest lekko nie dopracowana np. pancerne krawężniki które wyrzucają pojazd w przestrzeń kosmiczną ( miałem tak już z chyba 15 razy z 7 czego podczas ucieczki przed uzbrojonymi po zęby graczami wyposażonymi w MOAB'y i Rangersy*
( High tech).


* rangers to takie AK-47

PS: Ryuq ty przy tym aucie jak sam Fisher xD.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2015, 22:01 przez Komar, łącznie zmieniany 1 raz.


Слава монолітна :mgun2:
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

05 paź 2015, 22:31

Fakt, krawężniki potrafią wyrzucić APC, moze nie az na 15 metrów (Unturned 2.0 i 5 spinów traktorem o krawężniki pod rząd rlz) ale juz trochu poprawili. jednak nadal w miescie lepiej jezdzic po ulicy, no chyba ze kogos rozjechac. Mamy jeszcze w produkcji pojazd ze "skrzydłami" z drutu kolczastego, który wjeżdża do miasta i zdejmuje bądź rani ludzi, na tym samym poziomie w zasięgu drutu kolczastego ktory trzyma sie auta i przenika przez ściany xD Death from nowhere. Jednak jest w fazie testu wiec nie pokazuje go. Jak tylko wyjedziemy Panzerhammerem (taka nazwa beta tego wielkiego bydła wyżej) to pewnie wrzucimy jakiegoś gameplaya z jazdy tym pieronem i ew masakrowania ludzi. Ale dopóki nie poprawią budowania baz (teraz psuja sie jak zapałki nawet stalowe...) to nie oplaca sie nawet garaza stawiać bo zaraz ci pojazd ukradną. Mamy na to sposób ale jest problematyczny i diabeeeeeeeeeeeeeeelnie kosztowny. No ale, czekamy na aktualizacje dla serwerów może coś sie zmieni. A ten noktowizor to nowy noktowizor wojskowy, ma taki śmieszny Sam Fisherowaty kształt, nie wiem czemu xD


Awatar użytkownika
Komar
Administrator
Administrator
Posty: 907
Rejestracja: 08 gru 2014, 11:01
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

07 paź 2015, 09:23

Widocznie postacie które kierujemy mają 3 oko po założenia noktowizora :D


Слава монолітна :mgun2:
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

11 lis 2015, 17:04

Grałem w tą grę wydawała się świetna ale później mi się znudziła jak znajomy z którym grałem na servie przestał grać :/


I'm fucking insane in the brain. :axe:
ODPOWIEDZ