Problem z robieniem screenów [Win 8]

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

20 paź 2015, 22:56

Mam wyjątkowo wkurwiający problem z robieniem screenów w Windows 8
Mimo iż Postal 2 jest uruchomiony w pełnym oknie, to screen wygląda tak:

Obrazek

Jeszcze dziwniejsze że menu nie miałem w ogóle włączone, a na screenie wygląda zupełnie inaczej. Posiedziałem i na forach i pogrzebałem w ustawieniach systemowych i nic.

Tak bardzo kocham win 8 że najchętniej otworzyłbym okno i wypie...., niech sobie frunie jak wolny ptak. Ale spróbuję się opanować, może w końcu znajdzie się jakieś rozwiązanie ;)
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 23:02 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 paź 2015, 23:15

Piroziom pisze: Tak bardzo kocham win 8 że najchętniej otworzyłbym okno i wypie...., niech sobie frunie jak wolny ptak. Ale spróbuję się opanować, może w końcu znajdzie się jakieś rozwiązanie ;)
Też miałem Win8 na nowym lapku. Kupiłem starego lapa z Win Xp i mam spokój, a tamten z Win8 gnije w szafie. ;)

Co do twojego problemu - może to wina gry? Jaka to wersja Postala i czy chodziła na innych systemach bez problemów? Może usuń i zainstaluj jeszcze raz. Zmień może klawisz od robienia screenów, może to coś pomoże (choć nie musi, ale ja mam np. robienie screenów pod F).


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

20 paź 2015, 23:23

Ogarnij jakiś program do robienia skrinów z gry. Catcher, Fraps…


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 paź 2015, 01:56

Mam Win 7, ale to raczej nie ma znaczenia, bo na XP było to samo, jak pamiętam. Niestandardowa rozdzielczość okna gry. Kiedy w PostEd zrobię skrina, a jego okna są poprzestawiane, to wychodzi mi obraz czarno-biały z poprzesuwaną grafiką, takie pasy. To samo z grą. Postal 2 nie jest na ekrany panoramiczne, za stary na to. Ma ustawione tylko swoje rozdzielczości, które zna. I tylko te dobrze się skrinują. Bo, pomimo fullscreen, to gra nadal jest w rozdzielczości bez panoramy, a tylko Windows poszerza to do panoramy. Wygląda to szpetnie, ale skriny są ok. Kiedy zaś w INI zmienię sobie na rozdzielczość panoramiczną, to skriny mam właśnie uszkodzone tak jak pisałem wyżej. Jak to się ma do twojego problemu?

Rozdzielczość widzę masz niestandardową, panoramiczną. Obraz z gry zaś jest niepanoramiczny. Być może Win8 nie dopuszcza do uszkodzenia screenshota w taki sposób jak u mnie. Niby jest to plus. Ale masz za to dwa inne mankamenty.

W moim przypadku radzę sobie tak, że gdy gram dla siebie, to ustawiam panoramiczną rozdzielczość. A gdy gram "dla skrinów" to zgodną z P2. Czy ciebie to zadowoli? Nie wiem. ;)
Załączniki
Shot00257.jpg
Shot00257.jpg (56.32 KiB) Przejrzano 3299 razy
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

21 paź 2015, 14:21

Według mnie problemem może być inna rozdzielczość pulpitu i gry. Jak ustawisz w grze taką samą jak masz na pulpicie, to może zadziałać, ale nwm. Nie bratałem się z Win8 i nie wiem jakie humorki on ma. ;)


Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

21 paź 2015, 16:30

Ja gram w Postala na roździałce panoramicznej (1920x1080) i jak robię screena to wszystko wygląda normalne. Może to nie wina gry, a sprzętu albo systemu operacyjnego?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 paź 2015, 18:13

Dev4ever pisze:Ja gram w Postala na roździałce panoramicznej (1920x1080) i jak robię screena to wszystko wygląda normalne
A jaka wersja gry? Bo jak z patchem na panoramiczny widok, to się nie dziwię, że masz dobrze.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

22 paź 2015, 18:52

ja jednak zgadzam się, że dobry program do robienia screenów może coś pomóc
może jakiś program służący tylko do robienia screenów?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 paź 2015, 19:16

Dev4ever pisze:Ja gram w Postala na roździałce panoramicznej (1920x1080) i jak robię screena to wszystko wygląda normalne. Może to nie wina gry, a sprzętu albo systemu operacyjnego?
+1 Bez żadnych patch'ów
Obstawiam że to wina karty graficznej


8=======D
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

22 paź 2015, 21:15

Pangia pisze:Ogarnij jakiś program do robienia skrinów z gry. Catcher, Fraps…
Mam już MSI Afterburner- robi i screeny i nagrywa filmiki a zużywa niewiele, choć video to i tak na tym laptopie to jest po prostu dno. Ale nieraz zapominam włączyć a nieraz trafia się okazja do screena.
seebeek17 pisze:Według mnie problemem może być inna rozdzielczość pulpitu i gry. Jak ustawisz w grze taką samą jak masz na pulpicie, to może zadziałać, ale nwm. Nie bratałem się z Win8 i nie wiem jakie humorki on ma. ;)
Humory ma i to nieraz dość duże, wywalił mi GPFa, kiedy próbowałem odpalić P2 STP ze zgodnością z systemem Win XP. A co do screenów- przy odpowiedniej rozdzielczości jest pełny ekran, ale menu o dziwo nadal nie znika :|
Dev4ever pisze: Może to nie wina gry, a sprzętu albo systemu operacyjnego?
Albo i ustawień systemowych.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

22 paź 2015, 21:27

Tiquill pisze:A jaka wersja gry? Bo jak z patchem na panoramiczny widok, to się nie dziwię, że masz dobrze.
U mnie zdjęcia wyglądają normalnie z Patchem jak i bez patcha ;)


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

22 paź 2015, 21:28

Piroziom pisze:Mam już MSI Afterburner- robi i screeny i nagrywa filmiki a zużywa niewiele, choć video to i tak na tym laptopie to jest po prostu dno. Ale nieraz zapominam włączyć a nieraz trafia się okazja do screena.
Wrzuć go do autostartu, powinna gdzieś być w ustawieniach taka opcja.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 paź 2015, 21:49

Dev4ever pisze:U mnie zdjęcia wyglądają normalnie z Patchem jak i bez patcha ;)
Ach ta... No to mam pecha. I to pewno karta graficzna...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ