jakiego programu używasz do słuchania muziki??

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

24 wrz 2007, 22:04

amaroK, ew. XMMS + siedmioletnie głośniki 2.1 Media Tech. Dźwięk nie jest zły, ale są już w naprawdę fatalnym stanie, trzeba się sporo napocić, żeby działał więcej niż jeden speaker. Czasami, kiedy się wkurzę to podłączam swoje słuchawki od mp3. :lol:


Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

24 wrz 2007, 23:38

Ja używam Winampa. Uważam, że jest dobry. Fakt, uruchamia się pół dnia, zajmuje olbrzymie połacie pamięci, a jednak mimo to jest jednym z najpopularniejszych playerów. A tak a'propos tego, że Winamp nie obsługuje DVD pragnę przypomnieć, że kiedyś w ogóle nie odtwarzał filmów, so można się spodziewać, że niedługo Nullsoft weźmie się również za DVD.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

25 wrz 2007, 02:25

Winamp , Media player , Lava Player


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

25 wrz 2007, 15:05

Używałem Jetaudio, ale ostatnio przerzuciłem się na Winampa. Jetaudio łapał u mnie zawiechy i często piosenki mi przeskakiwały o parę sekund. W Winampie takiego problemu już nie mam 8-)


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

25 wrz 2007, 15:24

Z Winampa mam tylko część do odtwarzania muzy. Wchodzi mi w ułamek sekundy (ma się dwurdzeniówkę). Do filmów mam All Playera i czasami korzystam z WMP


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 wrz 2007, 22:56

JetAudio, wbrew nazwie, używam tylko do filmów. Nie chcę, by filmy ładowały się do historii Winampa, dlatego tylko do wideo używam alternatywnego. Często w Winampie odsłuchuję z historii ostatnie odtwarzane kawałki i gdy nagle wyskoczy film - tylko to denerwuje, stąd JetAudio. Ale do muzy? Podobnie jak ALLPlayer ma fatalne zarządzanie playlistą - po prostu dno i zawodzenie narodu. Przykład: wczytam w JA swoją playlistę - a ten debil sortuje kolejność po swojemu, niszcząc moją żmudnie ustawioną kolejność. :/

Najważniejszą zaletą Winampa jest dla mnie rozbudowane zarządzanie zasobami. Żaden inny player nie ma tylu i tak wygodnych funkcji. Biblioteka, Edytor Playlisty, Skok do pliku, Dynamic Library - to dla mnie miód. A że już na starcie zżera mi 45 MB pamięci? Cóż, to tylko moja zasługa (ilość wtyczek, obszerna historia i biblioteka) i mi to pasuje. Lecz nie stoi nic na przeszkodzie, aby z jego opcji odinstalować niepotrzebne dodatki i zrobić sobie z niego przyjemnego lajtka. ;)

A piszę tylko o wersji 5.xx. Dwójka to dla mnie bida i szpetota, której nigdy nie lubiłem. Dopiero Piątka to jest właśnie TO.

Acha! Siłą Winampa jest też multum wtyczek do niego. Jaki inny ma tyle? A wypróbowałem każdego niemal playera. Jakością dźwięku wyższy jest tylko foobar 2000 (czego nie trzeba tłumaczyć), a funkcjonalnością najbliżej ma Media Monkey. Na jakość muzy jest jednak rada: plug Enhancer. Stara ale niezastąpiona wtyka, która robi naprawdę cuda z dźwiękiem i pozwala wytrzymać nawet bardzo skopane jakościowo kawałki.

No i te "brakujące" formaty, jakich niby nie ma Winamp. :lol: Ludzie! Ja Winampem odtwarzam wszystko: DVD, real, quicktime a nawet obsługuję kartę TV. Trzeba tylko mieć wtyki odpowiednie. :P Bo Winamp wtykami silny.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 wrz 2007, 00:09

eddie pisze:Z Winampa mam tylko część do odtwarzania muzy. Wchodzi mi w ułamek sekundy (ma się dwurdzeniówkę).
Pomińmy fakt, że kod WinAmp'a nie jest zoptymalizowany pod procesory dwurdzeniowe 8-)

Mi osobiście WinAmp nie muli kompa. Powyłączałem wszystko, co nie jest mi w nim przydatne i chodzi bardzo ładnie (jeśli już muszę go używać) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2007, 00:41

Żeby było widać, o czym mówię... Moja maszynka. Większość to zarządzanie i wyszukiwanie, odtwarzanie to wąski pasek.
Obrazek


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 wrz 2007, 01:26

Tiquill pisze:Żeby było widać, o czym mówię... Moja maszynka. Większość to zarządzanie i wyszukiwanie, odtwarzanie to wąski pasek.
[url=https://img294.imageshack.us/img294/9647/winampmjprzymionewx4.th.png]Obrazek[/URL]
Eeeeee... że tak spytam - łodafak? 8-) Masz to wszystko otwarte, jak słuchasz muzyki? Jeszcze z tyłu się Enchancer chowa... przestaję się dziwić, że niektórzy narzekają na zamulanie kompa przez WinAmp'a :P


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2007, 01:34

JumpToFile i Dynamic Library najczęściej schowane. Wyłożyłem na wierzch, aby wskazać możliwości. A jak wcześniej napisałem, na zasobach mi nie zależy - Winamp i wygoda zarządzania muzą jest ważniejsza. :P

Choć można i bardzo, bardzo lite. Ale to jest poza moim zainteresowaniem. Jak muza - to nie ma że boli. :D


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
DiamondSoul
Miłośnik broni
Posty: 113
Rejestracja: 24 mar 2007, 10:42
Lokalizacja: Bęęędzin

20 paź 2007, 13:58

Ja używam Samsung Music Studio (+jakieś głośniki firmy Creative) ; )


cienka linia
między kłamstwem
a prawdą
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

20 paź 2007, 22:21

Ostatnio wyszła wersja 5.5 Winampa. To jest dopiero kombajn! Jestem pełen podziwu, gdy patrzę, jak ten program się zmienił od czasów dwójki. Jest tak rozbudowany, że poustawianie preferencji zajęło mi z pół godziny. To jeden z najlepszych odtwarzaczy i co ważne darmowy (do pewnych granic, oczywista).


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

20 paź 2007, 22:30

ja i tak tam najbardziej lubie jetaudio 7 wymiata. jest lepszy od winampa. jest przyjemny w obsludze i ma baaardzo duzo przydatnych opcji. dzieki niemu moge grac oraz sluchac muzy a jak mialem winampa to takie mozliwosci nie bylo gdyz sie troche zacinalo(nie chodzi mi tu o gre saper tylko o takie ktore wymagaja lepszego sprzetu)


Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

21 paź 2007, 13:18

Nawet taki moloch jak Winamp potrafi wykorzystywać mało zasobów systemowych, trzeba jedynie go sprytnie skonfigurować. A nikt mi chyba nie powie, że Winamp nie jest przyjemny w obsłudze. A takie dodatki jak Global HotKeys czy JumpToFile Extra sprawiają, że naprawdę ciężko jest mu dorównać.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

24 lis 2007, 16:09

Winamp! Tylko Winamp! Osobiście polecam wersję 5.5 (Anniversary Edition)

Tak wygląda moja maszynka:
Obrazek


ODPOWIEDZ