Zwodnicza wolność

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

04 maja 2015, 13:56

Państwo Polskie co raz bardziej się pogrąża.
Rząd zamiast kontrolować różne organizacje (np. taki ZAiKS, który odwala chcąc wprowadzić podatek z dupy i uważa, że każdy użytkownik smartfonów to potencjalny pirat i złodziej) woli rozwalać prywatne korporacje (o których co chwilę w "Państwo w Państwie").
Obywatelom wydaje się, że są wolni, że mogą robić co tylko chcą (nie przekraczając społecznych granic - wiadomo), a w tym kraju nawet swojej nerki nie można sprzedać, bo policja wpada od razu na chatę. Trochę jak za komuny. Wszystko należy do państwa, a sprzedając swoją np. nerkę jesteś traktowany jak złodziej, bo okradasz państwo. Wszystko należy do państwa - nawet ty.
Do tego podobno życie jest bezcenne - bujda!
Państwo wyceniło każdego obywatela na średnio 380tys. złotych (mogę się pomylić, bo nie pamiętam dokładnie).
"Wolny kraj" u nas nie istnieje, to tylko zwodnicza wolność.
Jak będę chciał sprzedać nerkę to wyjeżdżam do Meksyku.
Co o tym sądzicie?


Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

04 maja 2015, 16:37

amerykanie wiliczyli cene ludzkiego ciała (narządy itd.) na kilka miliardów czy nawet więcej, ale to tak na marginesie

jak uważam, że przesadzasz i nie można widzieć tylko złych stron
wolności to nie ma w Korei Północnej, gdzie ludzie nawet sobie fryzury u fryzjera muszą wybierać spośród 4 wzorów uznanych przez władzę i w czasie żałoby narodowej każdy musi publicznie i żarliwie płakać


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

04 maja 2015, 19:52

Tak jest wszędzie, nie tylko w Polsce. Rządzą nami dupokraci (bo demokracja to była w starożytnej Grecji), pachołki Unii Europejskiej do spółki z Ameryką i Żydami. Cała Unia Europejska jest systemem niewolniczym, a Polska przynależy do tego eurokołchozu. Mnie też wkurza wiele rzeczy (choćby to, że na własnej posesji nie mogę ściąć drzewa bez pozwolenia, czy też to, że muszę płacić OC i inne bzdurne ubezpieczenia i zbędne podatki), ale niestety nic nie można na to poradzić. Trzeba się przystosować, albo wyjechać do kraju w którym panuje wolna amerykanka.
seebeek17 pisze:Jak będę chciał sprzedać nerkę to wyjeżdżam do Meksyku.
Co ty tak chcesz sprzedać tą nerkę, aż tak kasy potrzebujesz?? xD
Meksyk bym odradzał, tam rządzą kartele narkotykowe.
EvilYeah pisze:wolności to nie ma w Korei Północnej, gdzie ludzie nawet sobie fryzury u fryzjera muszą wybierać spośród 4 wzorów uznanych przez władzę i w czasie żałoby narodowej każdy musi publicznie i żarliwie płakać
Albo w krajach islamskich, gdzie muszą przestrzegać szariatu i innych bzdurnych nakazów.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

04 maja 2015, 23:17

Jak to mówią- co kraj to obyczaj- tam zapalisz zioło, tutaj nie, tutaj możesz iść do łóżka z 16 latką, a tam nie. Wszędzie jest prawo. To źle i dobrze. Dobrze bo gdyby prawo nie istniało to panowałby chaos. Z drugiej strony prawo czasami za bardzo uprzyksza życie obywatelom. Przecież nie każdy przypadek jest taki sam a jak wiadomo prawo to tylko i wyłącznie konkretne paragrafy i słuchaj, albo dostaniesz karę. Wiem, bo sam tego doświadczyłem.

Bawiłem się kiedyś pirotechniką no i złapali mnie dwukrotnie. Raz antyterroryści, drugim razem ABW. I nie pomogło niestety udowadnianie że nie stanowię zagrożenia, że działałem w dobrej myśli realizując swoje hobby. Po prostu zrobiłeś to- odpowiadaj za swoje czyny.( swoją drogą mimo iż posiadałem 1,2kg trotylu to biegli stwierdzili że nie sprowadzałem zagrożenia dla życia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach [ Art. 171. § 1 kk] dzięki wiedzy i doświadczeniu, możnaby powiedzieć że ci co tak bardzo na mnie najeżdżali wyszli na brzydko mówiąc ( nie nie odważę się zacytować, bo pewnie czytają ten temat :lol:))

Wniosek- wolność NIE ISTNIEJE. Jak nie kraj to chociaż organizacja międzynarodowa Ciebie dorwie :P
Ostatnio zmieniony 04 maja 2015, 23:28 przez Piroziom, łącznie zmieniany 3 razy.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

05 maja 2015, 20:11

Piroziom pisze:Wniosek- wolność NIE ISTNIEJE. Jak nie kraj to chociaż organizacja międzynarodowa Ciebie dorwie
Wolność istnieje dopóki się za bardzo z nią nie obnosisz. :P
Kto ci broni pić, palić zioło, bałamucić 16tki i oglądać nielegalne treści na internecie przez TORa w swoim domu??
Wolność Tomku w swoim domku. ;)
Albo w Teksasie. xD
Ostatnio zmieniony 05 maja 2015, 20:12 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
ODPOWIEDZ