koncepcja zmniejszenia ilości kolorów grup na forum

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

06 kwie 2015, 20:00

Powiedzieć wam fajną ciekawostkę o różowym?
Otóż kiedyś, w erze przedwojennej był to jak najbardziej męski kolor. Wchodził on w odcień fioletu
Mężczyźni mieli więc różowe koszule, lecz jak pełno osób różowe miało gacie nocne (różowy albo
biały tylko takie były męskie). Sytuacja zmieniła się w drugiej wojnie światowej gdy Hitler nakazał,
w obozach koncentracyjnych, różowym oznaczać homoseksualistów. I od tej pory kolor ten stracił
na popularności u mężczyzn. Podobno był jeszcze obecny w modzie chłopięcej, aczkolwiek nie
wiem na ile jest to prawda
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2015, 20:01 przez Tardis, łącznie zmieniany 1 raz.


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

06 kwie 2015, 20:02

Fajna ciekawostka Tardis, ale gdzieś już o tym pisałeś. :)
Nie zmienia to jednak faktu, że dzisiaj różowy przyjmuje się jako kolor niemęski i ciotowaty.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 kwie 2015, 00:54

BloodLogin pisze:Rycho wejdz na palete kolorów HTML
Moje oczy... :bolek:

Dobra, rozmowa i ustalenia przebiegły beze mnie, teraz więc uzupełnię. Pierwszy wybór Dzienisa nie tylko podobał (o czym pisałem) ale i nie podobał się. Bo kiedy wszedłem na forum to pierwsze wrażenie: Jakbym się cofnął w czasie, dawno temu było mało kolorów. Oraz: jakby to była wersja robocza skórki, uszkodzona. Oba wrażenia niezbyt przyjemne. Idea celna, efekt zaś już nie tak bardzo. Ale to przez ten żółty kolor. Teraz już chyba wszyscy akceptują obecny stan, więc...

Zamykam ten temat i dalej w ankiecie. Jest pewna sprawa. ;) https://forum.postalsite.info/co ... htm#118515
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2015, 01:04 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Zablokowany