[SPRZĘT] Pomocy! Coś mi sie z kompem dzieje!!!!!

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

30 wrz 2007, 10:28

Witam, mam problem ciągle mam 0 mb na dysku C nawet jak coś usunę np: grę 1 gigową z dysku c usunąłem i dalej mam 0 mb! Ciągle jak skanuje kompa wyświetlają mi sie wirusy jakieś agenty i jeszcze jakby tego było mało, spowalnia mi kompa i w ogóle nie mogę ustawić tapety! Mam dobrego antywirusa a nawet 2 xD ale to nic niedaje to usuwanie tych wirusów więc proszę o pomoc was, może mi doradzicie jakieś sposoby na usunięcie tego bałaganu!

Pozdrawiam, Alixo
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, 01:47 przez Alixo, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

30 wrz 2007, 11:59

Najlepszym lekarstwem w tym wypadku będzie format. :P


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

30 wrz 2007, 12:25

Tak, ale to już 10 z kolei!


Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 wrz 2007, 12:51

ktoś ci się podpioł pod dysk, cały ci zapi*rdala śmieciami a z twojego kompa dalej wysyłane są do innych, twój komp to zombie, i masz really fucked up xD


Awatar użytkownika
Iquid
Założyciel PostalSite
Założyciel PostalSite
Posty: 667
Rejestracja: 14 paź 2006, 12:06
Lokalizacja: GRS
Kontakt:

30 wrz 2007, 13:05

Racja format będzie najlepszym rozwiązaniem. Sformatuj wszystkie partycje nie instaluj nic tylko przeskanuj kompa po tym.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

30 wrz 2007, 13:09

Alixo tak jak mowilem ci na gg sproboj spybotem moze on cos zaradzi


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 wrz 2007, 15:22

2 antywire razem? :zdziw: To nie wróży niczego dobrego. Ja w sumie to na kompie mam 4 antywirusy, jednak tylko jeden chodzi stale online, resztę włączam tylko, gdy jest taka potrzeba (nie wierzę w antywiry, które wykrywają i usuwają wszystkie wirusy, dlatego oddzielny mam do trojanów, spybotów itd.).


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 wrz 2007, 15:54

Przed totalnym formatem sprawdź najpierw obecność szkodników inaczej. Jeśli nie masz to zdobądź (choćby z jakiegoś pisma) płytkę z Linuxem live. Uruchom komputer z takiej płytki. Takie dystrybucje mają narzędzia ratunkowe i bezpieczeństwa. Uruchom jakiegoś antywira stamtąd i zaktualizuj jego bazę. Następnie przeskanuj cały komputer. Taki skan jest niezależny od działania szkodnika na komputerze - no, prawie niezależny. Możesz też skorzystać ze skanera online. Przeglądarką takiej dystrybucji wejdź na stronę takiego skanera online...

Nie polecam używania naraz dwóch antywirusów - to również one mogą - wzajemnie się postrzegając jako zagrożenie - generować fałszywe alarmy i spowalniać kompa.

Zaś co do zera MB na partycji C:\. Tuż po uruchomieniu masz już 0 MB, czy po jakimś czasie? Bo jeśli po jakimś czasie od usunięcia jakichś plików i zrobieniu miejsca - to znaczyć może, że jakiś program generuje Ci loga i ten plik przyrasta tak, że wszystką wolną przestrzeń zabiera. Miałem tak kiedyś. Włącz systemowe wyszukiwanie plików na C:\ i jako kryteria wyszukiwania ustaw wielkość powyżej np. 500 MB. W oknie wyników włącz widok Szczegóły i posortuj to według daty modyfikacji. Wielkość, świeża data modyfikacji i ścieżka oraz nazwa pliku może ułatwić znalezienie programu, który go generuje...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

30 wrz 2007, 18:08

1. Na dysku lepiej nie mieć 2 antywirów (nawet jeśli aktywny masz tylko 1 i tak podczas skanu możesz dostawać błędne informacje o virusach, np.: w bibliotekach drugiego antywira - są tam nagłówki wirusów żeby program wiedział czego szukać) :P
2. Wywal jednego i zrób skan
3. Zrób skan on-line
4. Zapodaj Scan-Disc (wersję dosową - musisz uruchomić tryb awaryjny z wierszem poleceń)
5. Wyłącz przywracanie systemu (no i tak nie działa jak byśmy tego chcieli :P)
6. Napraw BOOT-Sector
8. Sprawdź, czy któryś z folderów systemowych nie zajmuje przypadkiem dużo miejsca (5GB, 20GB). Są sprytne wirusy tworzące pojedynczy plik, który zjada całe miejsce an dysku. Nawet po wywaleniu wirusa plik musisz zlokalizować i usunąć samodzielnie.
9. Sprawdź jakie procesy masz uruchomione podczas pracy na komputerze, oraz jakie programy uruchamiają się wraz ze startem windows'a (programej Hijack This).
10. Jeśli nie bardzo wiesz, co ten cały Hijack This wyświetla, zapodaj mi loga, w wolnej chwili postaram się wyszukać ZŁO, które następnie usuniesz :P
11. Jeśli nic nie pomogło - zrób format 8-)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2007, 18:09 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

30 wrz 2007, 18:13

ale spybot znajduje i usuwa komponentow szpiegujacych typu spyware dialerow keyloggerow itp
dla tego mozliwe ze to jakis smieciarski bocik ktory tylko spowalnia komputer i pokazuje ze nie ma miejsca nawet gdy wiemy ze jest duzo wolnego.


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

30 wrz 2007, 20:05

Dzięki wszystkim za pomoc!


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 wrz 2007, 23:22

Napisz, jak Ci poszło. Uporać się z takim problemem bez uciekania się do formata to nie lada zadanie i warto znać jego zakończenie. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 wrz 2007, 23:33

kuwa, zapomnialem powiedziec zeby wlonczyl systema w trybie awaryjnym z obsluga sieci i przeskanowal go wszystkim czym sie da xD


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

02 paź 2007, 21:43

Przeskanowałem SpyBotem Znalazło aż 32 wirusy z czego 25 to trojany! Oki usunołem, ale komp sformatowałem Bo sie cioł dalej, ale naprzyszłość polecam SpyBot'a.

P.S: Dziax Mixer i wszystkim innym.

Temat można zamknąć.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

02 paź 2007, 21:51

Spoko
wiec moral:
uzywajcie spybota ;)
temat zamykam ;)


Zablokowany