Szukam gier podobnych do Resident Evil 4 (w pewnym sensie)

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

31 sty 2015, 21:09

Jak sam tytuł wskazuje, poszukuję czegoś podobnego do Resident Evil 4. Nie chodzi mi jednak o survival horror z kamerą zza pleców. Szukam gry akcji, która ma podobny klimat oraz poziom kiczu i groteski, co RE4. Co mi się spodobało w RE4, to jej podejście - gra traktowała fabułę śmiertelnie wręcz poważnie, ale jednak było widać, że twórcy nie chcieli by sama gra była poważna, więc wrzucali pomiędzy to wszystko odjechane rzeczy, jak wykańczanie przeciwników kopniakami z półobrotu i chwytami zapaśniczymi, ucieczki przed toczącym się głazem a'la Indiana Jones, żołnierzy-zombie, czy oklepany wręcz do bólu zły kult rodem z horrorów klasy B, co razem tworzyło specficzną, nieco komediową nawet atmosferę rodem z "Martwego Zła". Do tego dochodziła przytłaczająca ilość przeciwników do zabicia naraz i sporo zwiększone tempo akcji w porównaniu do powolnych, "klasycznych" Residentów. Znalazłoby się coś w podobnych klimatach na PC? Z góry dzięki za pomoc.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

31 sty 2015, 21:26

Może Stubbs the Zombie?
Albo Bad Day LA?


I regret nothing
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

31 sty 2015, 21:46

Tak właśnie niespecjalnie. Te gry są nastawione na humor, podczas gdy RE4 nie był, a te poszczególne śmieszne elementy atakowały cię za każdym razem niemal z zaskoczenia, co powodowało, że stawały się jeszcze śmieszniejsze.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

31 sty 2015, 23:10

Sprawdzisz Alone in the Dark 5?
To nie jest do końca survival horror.

Klimat, Central Park całkowicie otwarty , masz tu jazde autem , widoczne rany na ciele , nie automatyczne uzdrawianie , budowanie samemu jakiś broni , przebijanie baku paliwa śrubokrętem, odpalanie aut od kabelków... fajne kombinacje, inne podejście do rozrywki.
Ale narpiew trzeba wyjść z popękanego budynku.
Polubiłem tą grę za liczne elementy zręcznościowe, wysoki realizm , szczegółowość i dubbing.
Nie doceniona gierka jej cenna bardzo szybko spadła : /
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 23:12 przez BloodLogin, łącznie zmieniany 1 raz.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

31 sty 2015, 23:24

Tak popatrzyłem na gameplaye i AitD wydaje się być tym czego szukam - tak kiczowate i przesadzone, że aż śmieszne. Sceptyczny jestem trochę, bo generalnie ta gra chyba nigdzie nie zebrała ani jednej dobrej opinii, ale mimo wszystko obczaję.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 lut 2015, 00:08

Wiem o co chodzi. RE4 miał klimat jedyny w swoim rodzaju. Sam szukałem podobnych produkcji, nie znalazłem, więc zainstalowałem RE5, ale ten miał kijowe sterowanie tj. ciasne budynki i kamera wchodząca tam gdzie nie trzeba (np. pod stół - bij się tak, gdy nic nie widzisz. mhm. xD ).


Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

01 lut 2015, 00:11

Ja dla Ciebie w takiej sytuacji śmiało polecił bym grę Alan Wake. Nie dość, że fabuła jak dla mnie świetna, wiele elementów wzorowanych na dziełach m.in Kinga, to jeszcze to jest to czego szukasz. Survival Horror, w którym akcji jest tyle co w Resident Evil 4 oraz te wyskakujące zza rogu różne elementy humoru.
https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4961
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 00:11 przez Mike, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ninja666
Seryjny zabójca
Posty: 287
Rejestracja: 21 paź 2010, 19:10

01 lut 2015, 00:22

Mike_Bay pisze:Ja dla Ciebie w takiej sytuacji śmiało polecił bym grę Alan Wake. Nie dość, że fabuła jak dla mnie świetna, wiele elementów wzorowanych na dziełach m.in Kinga, to jeszcze to jest to czego szukasz. Survival Horror, w którym akcji jest tyle co w Resident Evil 4 oraz te wyskakujące zza rogu różne elementy humoru.
O to chodziło. Wielkie dzięki. Nie mam zielonego pojęcia czemu mi nie przyszła do głowy ta gra. Jakaś mało znana to ona przecież nie jest.


ODPOWIEDZ