Tablety

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

09 gru 2014, 02:05

Tak, tablety. Potrzebne toto w dzisiejszych czasach? Do grania i piwniczenia jest komp, ewentualnie laptop, a jak jesteśmy poza domem to jego funkcje przejmuje spokojnie smartfon. Dopóki smartfony nie były tak dostępne i rozwinięte to tablet miał jakąś rację bytu, ale teraz szczerze mówiąc nie wiem jakie może on mieć zastosowanie.
Miło by było, gdyby wypowiedział się ktoś mający tableta.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

09 gru 2014, 17:35

Jak dla mnie, smartfon to po prostu telefon, za to tablet przydaje się np. do rysowania, czytania, grania. Większy ekran większe możliwości. :)

Osobiście tableta nie mam i jakoś nie czuję potrzeby jego nabycia.


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

09 gru 2014, 17:39

Tablet multimedialny do niczego praktycznego się nie przydaje - taki tam bajer, większy wyświetlacz to jedyna zaleta, ale gabaryty mogą wnerwiać. Jak dla mnie smartfon>tablet.

Aha, Sebek, tablety to i owszem, są bardzo dobre do rysowania - ale te specjalnie zaprojektowane do tego, np. Wacomy. Na Jabłku to sobie nie pomalujesz niczego ciekawego, no chyba że jesteś pro w Paincie i masz cieniutkie paluszki.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2014, 17:40 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

09 gru 2014, 17:44

Miałem okazję używać jakoś kilku, nie były to może jakieś sprzęty z wyższej półki ale dało się na nich coś zrobić. Czy to pograć w jakąś grę 3D, czy po necie połazić, czy coś.
Malowało mi się na nich szczerze mówiąc - średnio.
Na jednym kolega miał jakiś lepszy program od Painta więc i rysunki lepsze wychodziły. xD
Bawiłem się kolorami, światłem itp. rysowałem jakieś bazgroły ale przyznam, że dawało to niezłą frajdę. :D

Na pewno lepiej się rysuje w tabletach do tego stworzonych, ale taki zwykłe też są spoko. :)


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 gru 2014, 02:07

Czyli miałem rację. Tablet jest dzisiaj przestarzałym urządzeniem, przydatnym jedynie dla maniaków dużych ekranów.
A co z palmtopami? Używał z was ktoś kiedyś?


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 gru 2014, 09:52

Dzienis pisze:Tablet jest dzisiaj przestarzałym urządzeniem,
Czy przestarzałym, to bym raczej nie powiedział, bo ma to swoje zalety, jednakże choćby nie wiem jaki nowoczesny był, jest po prostu za duży. To samo tyczy się obecnych smartfonów. Jeszcze trochę i oba segmenty produktów połączą się w jedno

BTW: Czasami widzę jak ludzie robią zdjęcia takimi wielkimi 'elektronicznymi zeszytami'. Wygląda to naprawdę komicznie xD
Ostatnio zmieniony 10 gru 2014, 09:53 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 gru 2014, 18:23

Silver Dragon pisze:To samo tyczy się obecnych smartfonów. Jeszcze trochę i oba segmenty produktów połączą się w jedno
Mój smartfon ma tylko 4 calowy wyświetlacz, ale bardzo popularne są 7 calowe (tyle, że droższe). Tablety mają przeciętnie 10 cali. Więc jest tylko 3 calowa różnica, ale smartfona jednak jeszcze zmieścisz w kieszeni, tableta już nie.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

10 gru 2014, 20:16

Silver Dragon pisze:BTW: Czasami widzę jak ludzie robią zdjęcia takimi wielkimi 'elektronicznymi zeszytami'. Wygląda to naprawdę komicznie xD
To fakt. W robocie mieliśmy polewę z ruskiej co robiła zdjęcia makom na łące.
Najpierw myśleliśmy że sra i ogląda film. xD
Nie lubię dotykowych ekranów, więc tablety i smartshity nigdy nie przypadną mi do gustu.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

10 gru 2014, 20:49

Aktualnie mam LG L90, na początku wydawał mi się duży ale jak wezmę do ręki niedziałającą już poprzednią Motorolę Defy mini... Dziwne uczucie. Ale bez bólu jakoś przeszedłem, nie żałuje.
Tablet to inna sprawa, nie widzę żadnego zastosowania dla tego, no może prócz pisania ewentualnie na lekcji, do czego i tak wolałbym mieć klasycznego netbooka od przerośniętego telefonu. I to z Androidem czy innym iOS'em które mnie nie jarają kompletnie. I w ogóle, to to samo co telefon tylko wielkie i bez dzwonienia.


ODPOWIEDZ