Wszystkie części Gothic

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Którą część Gothic uważacie za najlepszą?

Gothic
13
27%
Gothic II
10
20%
Gothic II Noc Kruka (dodatek)
17
35%
Gothic III
9
18%
 
Liczba głosów: 49
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

08 lip 2009, 17:03

Egh, dopiero teraz się tu dobiłem. No cóż, rozwiązanie jest bolesne, ale chyba nie mam wyboru...

Tak, ledwo instalowałem system. Chociaż już, jak nie trudno się domyśleć, mam pełno tego stuff'u. :/

W sumie nie tylko to sprawia problem (bo jedyna działająca gra z 6 jakie instalowałem to Fable: Zapomniane opowieści, tylko że ona też dobrze nie działa, grafika się trochę wali). Ale to raczej wina beznadziejnej karty graficznej. Tak czy siak ja wciąż modyfikuję kompa, nie mam finalnej "wersji". :)


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 gru 2014, 23:30

Grałem tylko w dwójkę, pograłem kilkanaście godzin, ale jakoś nie urzekła mnie ta gra, zrąbane sterowanie i widok TPP zrobiły też swoje, ogólnie nie moje klimaty. Wolę TESa.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

03 gru 2014, 00:28

Dzienis pisze:Grałem tylko w dwójkę, pograłem kilkanaście godzin, ale jakoś nie urzekła mnie ta gra, zrąbane sterowanie i widok TPP zrobiły też swoje, ogólnie nie moje klimaty. Wolę TESa.
Moim zdaniem Gothic>TES. Świat jest mniejszy, ale bardziej dopieszczony, a każda postać faktycznie ma swoją osobowość - każdy TES cechuje się tym, że postacie w nim są jak jakieś robociki bez większego znaczenia - nawet te ważniejsze.

Do tego koncepty jakie wprowadza ta gra... nie są one wcale takie prostackie, naprawdę po przejściu sagi ma się głębsze przemyślenia na temat świata, jeśli dasz się porwać temu klimatowi. Ta seria na swój sposób jest ewidentną satyrą RPGów, a momentami też i autosatyrą.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

03 gru 2014, 00:34

Czemu nie ma opcji Arcania Gothic 4
To jedyna wersja z jaką miałem styczność.
Jest bardzo wymagająca, jak zmienię kompa to chyba przejde całość.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

03 gru 2014, 00:35

U mnie to jest TES Morrowind>Planescape:Torment>Gothic
Jeśli chodzi o złożoność postaci, przemyślenia i klimat to wolę Tormenta, dzisiaj mało kto już zna tę grę, ale jeśli chce się poznać świetną fabułę to jest to pozycja obowiązkowa. Odradzam tylko dla uczulonych na czytanie (tekstu jest mnóstwo). Co ciekawe, główny bohater podobnie jak w Gothicu to Bezimienny :) .


I regret nothing
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

03 gru 2014, 00:35

BloodLogin93 pisze:Czemu nie ma opcji Arcania Gothic 4
Temat powstał zanim Arcania miała premierę. Wtedy nosiła nazwę roboczą "Gothic 4: Genesis".


ODPOWIEDZ