The Elder Scrolls III - Morrowind

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

20 paź 2014, 07:43

seebeek17 pisze:Nic do grafy nie mam. Jak da się na Ultra wszystko to gra wygląda nawet nawet. :)
On jeszcze nie wie...

Człowieku, tam nie ma "ultra". Tam opcje graficzne prawie w ogóle nie istnieją. Jedyne co możesz zrobić to ściągnąć mody, które poprawiają grafikę. A one są naprawdę imponujące.
[youtube][/youtube]

Pozostaje jeszcze tylko kwestia drętwych animacji i koślawych modeli... ale i na to fani mają swoje sposoby:
[youtube][/youtube]

Jeśli fani naprawdę zrobią Skywinda, to będzie to najlepsza część The Elder Scrolls jaka kiedykolwiek powstała. Lepsza nawet od Morrowinda. To nic, że nieoficjalna. I tak będzie lepsza. Bo to będzie Morrowind, tylko że z lepszą grafiką, modelami, animacjami, i co najważniejsze... nagranymi, mówionymi dialogami! Tego mi cholernie brakowało w tej grze.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 paź 2014, 14:24

Loc pisze:i co najważniejsze... nagranymi, mówionymi dialogami! Tego mi cholernie brakowało w tej grze.
A ja tam lubiłem czytać kwestie postaci, miało to swój urok. Może dlatego, że druga moja ulubiona gra RPG czyli Planescape Torment polegała głównie na czytaniu. :)
A te mody poprawiające grafikę... Cudo! Z pewnością w przyszłości zainstaluję.
Co do Skywinda to się zgodzę, oby projekt wypalił.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

20 paź 2014, 19:23

Pisząc "Ultra" miałem na myśli wyższą rozdziałkę, dalekie rysowanie świata itp. opcje, które jeśli dobrze pamiętam można było ustawić w plikach od configu, które nie były dostępne w normalnych opcjach. ;)

A mod na grafikę zacny. :D


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

20 paź 2014, 22:29

Sebek, jak chcesz się zabierać za tę grę, to polecam jakieś ferie, bo wciąga niesamowicie, poza ty trzeba na nią poświęcić naprawdę dużo czasu, jeśli zainteresuje cię ten świat.
Bo taki Oblivion to odrzuciłem już po godzinie gry, zupełnie inna gra od Morrowinda.


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

21 paź 2014, 20:33

Właśnie muszę się do tego na jakie ferie ustawić, bo strasznie lubię takie klimaty RPG. :P
Obliviona też nie przeszedłem całego, gdy dotarłem do miasta nie chciało mi sie już grac.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

21 paź 2014, 20:57

Najlepiej zaczynaj od razu z dodatkami Tribunal i Bloodmoon (jeśli masz Złotą Edycję, to masz te dodatki, jak nie to dokup). Z tym, że do Twierdzy Smutku zajrzyj dopiero jak osiągniesz coś koło 20tego levela, skrytobójcy Mrocznego Bractwa są dosyć silni dla początkującego gracza. Na Solstheim możesz szybciej jak chcesz. Na początku polecam nie rzucać się zbytnio na wszystkie możliwe misje (jest ich ogrom), lepiej zbierz trochę kasy, podnoś skilla, zdobądź dobrą zbroję i oręż (by zdobyć najlepsze trzeba sporo się natrudzić).


I regret nothing
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

23 paź 2014, 17:51

Kurczę w Morrowinda grałem dawno temu kiedy bałem się tych potworów i niestety nie przeszedłem.. xD
Tu piszecie że dzięki modom poprawiającym ta gra to cudo! :-D
przekonaliście mnie ;-) muszę pograć i nadrobić zaległości zwłaszcza że moją ulubioną postacią jest mroczny elf a Morrowind to przecież ich ojczyzna :-)

Oblivion mi tam się spodobał. Fakt że przy skyrimie czy morrowindzie wymięka. Ja przeszedłem chyba 80% i przy przed ostatniej lub ostatniej otchłani już mi się znudziło :-P

Dzięki za newsa w postaci fanowskiej części :-D trzymam kciuki i od teraz będę to obserwował. Bardzo szanuje osoby które mają taką pasję i chęci do pracy nad tym :-D


Awatar użytkownika
Pablo1989
Niedorobiony bandzior
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2014, 07:12

26 lis 2014, 17:10

Owszem modów jest pełno niekiedy ciekawych, choć część po umarła kiedy to IGN przeją fileplanet a serwis z modkami do morrka i innych gier elder scrolls po znikała.

Ale teraz też coś fajnego można znaleść tylko trzeba wiedzieć co ci trzeba :P

Sam przyznam kiedyś chciałem zrobić tzn Adventure Packa a w nim było by wiele fajnych rzeczy, ale zaniechałem bo nie udało się znaleść modelarzy do tworzenia nowych itemków od zera, a szkoda bo może by trafił do Modulatora na płytkę CD-Actiona.



Na moim starym kompie zapewne jeszcze mam zapisane zrobione questy dla Gildi kupieckiej :) czym owa gildia by się zajmowała?

Na początek się rozdawało pewnym osobom ulotki aby zapraszać do sklepów a potem sprawy poważniejsze np odyskiwanie cennego skradzionego towaru, i przy nim mamy wybór czy zachować ów przedmiot czy zwrócić naszym poplecznikom.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 lis 2014, 17:23

Pablo1989 pisze:Na moim starym kompie zapewne jeszcze mam zapisane zrobione questy dla Gildi kupieckiej :)
Była już Kompania Wschodniocesarska w dodatku Bloodmoon. Czyżby Gildia Kupiecka była konkurencją? :) Ale pomysł miałeś dobry, szkoda że nie wyszło.
Nie wiesz może czy nie było jakiegoś modu z zadaniami od Viveka? Siedzi tylko w tym pałacu, można z nim pogadać tylko o Dagoth Urze i Nerevarze, wg mnie trochę zmarnowali tę postać.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 lis 2014, 18:37

Nie wiem co jest z tą grą nie tak

Jak w Obliviona i Skyrima mogę grać godzinami, tak Morrowind działa na mnie jakoś odpychająco. Dodatek Bloodmoon spowodował, że w ogóle kupiłem i zainstalowałem tą grę, pograłem jednak parę dni i poszła w odstawkę

Może się nie znam... ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

26 lis 2014, 18:41

Silver Dragon pisze:Nie wiem co jest z tą grą nie tak

Jak w Obliviona i Skyrima mogę grać godzinami, tak Morrowind działa na mnie jakoś odpychająco. Dodatek Bloodmoon spowodował, że w ogóle kupiłem i zainstalowałem tą grę, pograłem jednak parę dni i poszła w odstawkę

Może się nie znam... ;)
Są gusta i guściki. Ja Morrowinda polubiłem dopiero po przejściu Obliviona. Obecnie jest to, moim zdaniem, magnum opus całego The Elder Scrolls. Wcześniej nie miałem motywacji by wgłębić się w tę grę, wydawała się zbyt skomplikowana (podchodziłem do niej przez jakieś 2-3 lata!). Po prostu graj dla przyjemności, a nie by coś osiągnąć, a będzie dobrze. Ta gra ma być właśnie niepozorną niespodzianką, a nie epickim rozczarowaniem, jeśli rozumiesz, co mam na myśli.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 lis 2014, 19:37

Loc pisze:wydawała się zbyt skomplikowana (podchodziłem do niej przez jakieś 2-3 lata!).
Dla mnie zawsze to była jedna z najprzystępniejszych i intuicyjnych w obsłudze gier (już od pierwszego podejścia). Oblivion mnie z kolei odrzucił już na początku.
Loc pisze: Po prostu graj dla przyjemności, a nie by coś osiągnąć, a będzie dobrze.
Właśnie, zwłaszcza że nikt cię tam nie goni. Jak chcesz możesz olać wątek główny i skupić się na misjach pobocznych dla gildii/NPCów albo po prostu zwiedzać wyspę, tłuc potworki, robić mikstury, czytać książki (niektóre są nawet fajne) czy przemienić się w wampira/wilkołaka.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pablo1989
Niedorobiony bandzior
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2014, 07:12

30 lis 2014, 21:39

MMM :D Chutliwa Argoniańska Pokojówka myślę że kiedyś ją dadzą do lektur szkolnych zamiast no nie wiem Pana Tadeusza.


:kijek: POLISH MY SPEAR!


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 lis 2014, 23:37

Albo Elementarz Barbarzyńcy dla pierwszaków :D .
Na religii można przerabiać Kazania Saryoniego, a na chemii Receptarz Alchemika.
A na terapiach dla uzależnionych - Wyznania Dunmerki uzależnionej od skoomy :P .


I regret nothing
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

30 lis 2014, 23:41

Dzienis pisze:Albo Elementarz Barbarzyńcy dla pierwszaków :D .
Na religii można przerabiać Kazania Saryoniego, a na chemii Receptarz Alchemika.
A na terapiach dla uzależnionych - Wyznania Dunmerki uzależnionej od skoomy :P .
A dla wkurzonych uczniów - "Zamknięte na klucz" będzie ich biblią.


ODPOWIEDZ