[Pomoc]BlockingVolume

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

22 maja 2010, 21:17

Mam z tym problem, ponieważ zaznaczam static mesha, prawoklik na Volume(Ten kwadrat u dołu) i naciskam na BlockingVolume i nic się nie dzieje, a więc jak to zrobić?

Napewno była gdzieś wzmianka o tym, ale nie mam zamiaru zaglądać do każdego tematu typu"PostED-Pomoc!!!Pozdro:*:*:*" aby szukać tego szajsu.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2010, 21:18 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

28 maja 2010, 03:01

Slayer pisze:Napewno była gdzieś wzmianka o tym, ale nie mam zamiaru zaglądać do każdego tematu typu"PostED-Pomoc!!!Pozdro:*:*:*" aby szukać tego szajsu.
Skoro nie masz zamiaru - to już twój problem. Wiedz tylko, że twoja aktualna metoda do niczego nie prowadzi 8-)
LOCK & (niedługo) KOSZ 8-)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2010, 03:02 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

28 maja 2010, 16:57

Slayer pisze:Witam, no i szukałem tematu lub chociaż jakiejś wzmianki o tym i nic nie znalazłem, szukałem szukałem, i nic.Więc jeśli mógłbyś temat "Odnowić" i podać prawidłową odpowiedź, byłbym wdzięczny.
Od razu inne podejście. Zatem temat odblokuję.
A co do problemu - Blocking volume możesz używać tylko i wyłącznie w formie niewidzialnych ścian. Tak samo też się je tworzy, zaznaczasz czerwonym klockiem obszar i później tworzysz tam blocking volume.
Żeby static mesh cokolwiek blokował, kliknij nań 2 razy i w zakładce Collisions ustaw True przy zmiennych, jakie Cię interesują (Actors, Players, etc). I to by było na tyle 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
MaKiPOLSKA
Wstydliwy morderca
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2010, 09:08
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

28 wrz 2010, 09:20

Tworzysz Cube, ale nie budujesz go. Przemieszczasz go w pole blokowania, następnie prawym na add special... i 'blocking volume', następnie przenieś czerwony kwadrat, i zobacz cy na pewno się dodał BV. Jeśli nie, przebuduj mapę, ewentualnie może leżeć problem w 'wyłączonych opcjach podglądu' Naciskaj kolejno klawisze. I sprawdź czy coś się zmieni


Powrót MaKiPL!
MaKiPL experienced Level Designer on UDK/ UE3
Służę zaawansowaną pomocą przy UE2 i 3!
ODPOWIEDZ