Pomoc w tworzeniu :D

Bronie i bardziej rozbudowane projekty tworzone tylko przez naszych użytkowników.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
madrox
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, 22:50

18 sie 2009, 23:23

Witam!
Od niedawna zacząłem tworzyć mały modzik, i potrzebuje do tego Waszej pomocy, i nie chodzi mi tu pomoc w tworzeniu drzwi czy okienek, tylko potrzebuje Was żebyście pomogli mi wymyślić fabułę. Chciałem zrobić survival horror, więc zacząłem robić psychiatryk/wiezienie gdzie zaczynamy grę, ale nie wiem co dalej ( zombie już się Wam chyba przeżarły :D ).
Więc bardzo Was proszę o pomoc w wymyśleniu fabuły, poniżej prezentuje screen'y mapki którą zacząłem robić ( wiem, że nie jest najpiękniejsza ale to się zmieni kiedy ją skończę :D )

https://img411.imageshack.us/gal.php?g=shot00001tav.png

Pozdrawiam i z góry dziękuję, madrox :]


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

18 sie 2009, 23:51

Hmm... nie wiem czy to jest możliwe w samej grze, ale możesz zrobić tak, że postać gracza sama się zarazi częściowo wirusem od zombiaków i będzie miała ich zdolności (np. więcej maksymalnego życia, lub coś, co sam sobie wymyślisz). Jednak nadal będzie sobą, bo będzie miała duszę i własną wolę. A fabuła... hmm, nie jest to aż takie ważne, ale fajnie by było. Tylko że musiałbyś napisać do mnie na GG, bo na forum nie chcę pisać ze strachu przed zjechaniem mnie za spoilerowanie.

Tylko tyle mi w zasadzie przychodzi do głowy...

Hmm, mapki to przypadkiem nie "ściągnięte" z Hitman: Codename 47? :P


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

19 sie 2009, 15:46

hmm... może coś jakieś zagadki, na przykład znajdujesz jakiś obrazek, na którym pisze ci jakaś zagadka, później znajdujesz jakieś urządzenie, rozwalasz je drzwi się otwierają, a tam jakieś psychole czy coś, możesz też zrobić (tu się podebne pod pomysł Pana Loc'a) że koleś ma takie stany co chwilę, że jego organizm się mutuje i mu np. tak jak w prince of persia życie ubywa a ty musisz zdążyć na czas wykonać jakąś zagadke i po jej wykonaniu otworzą się drzwi do odtrutki itp.


Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

19 sie 2009, 16:14

A ja mam taką sugestię. Dodaj oświetlenie (cienie), bo niezbyt realistycznie wygląda ten... kibel.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
madrox
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, 22:50

19 sie 2009, 17:33

Właśnie co do zagadek, myślałem nad tym żeby zrobić mapę na której trzeba coś pomyśleć, a nie tylko wytłuc wszystkich wrogów. Co do tych stanów kolesia - aż tak zaawansowany w PostEDzie nie jestem.
A ja mam taką sugestię. Dodaj oświetlenie (cienie), bo niezbyt realistycznie wygląda ten... kibel.
wiem, że nie jest najpiękniejsza ale to się zmieni kiedy ją skończę


chodziło mi tu właśnie o dodanie oświetlenia itp.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 21:23

On ledwo mape umie zrobić, a wy mu mówicie żeby robił takie rzeczy... No ale dobrze. Ma chłopak chęci to niech robi, ale wątpię czy zrobi coś oprócz tej mapy...


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

25 sie 2009, 21:36

Mr Minio pisze:On ledwo mape umie zrobić, a wy mu mówicie żeby robił takie rzeczy... No ale dobrze. Ma chłopak chęci to niech robi, ale wątpię czy zrobi coś oprócz tej mapy...
A swą jakże głęboką tezę wywnioskowałeś na podstawie screen'ów z mega wczesnej wersji mapki... normalnie gratulacje 8-)

Hourences najwyraźniej też ledwo umie robić mapy:
EFEKT POCZĄTKOWY:
Obrazek





Albo i nie:
EFEKT KOŃCOWY:
Obrazek
8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 21:44

Może i masz rację. Efekt końcowy może być lepszy. Czekam z niecierpliwością!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
madrox
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, 22:50

26 sie 2009, 02:13

Ostatnio nie miałem ochoty i chęci zabierać się za moją mapkę, ale Mr Minio mnie zmotywował i oświetliłem trochę mapkę, pozmieniałem niektóre teksturki i myślę że, mapa wygląda trochę ładniej, jest bardziej mhroczna i zua :). Jak na razie nie dodałem nowych pomieszczeń, tylko dopracowałem te starsze.

Link do galerii: https://img197.imageshack.us/gal.php?g=shot00001snv.png

I dla porównania starsza galeria: https://img411.imageshack.us/gal.php?g=shot00001tav.png

Proszę o komentarze i pozdrawiam, madrox


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 sie 2009, 03:40

No proszę, kilka świateł i teksturek potrafi czynić cuda :D Mapa nabiera ciekawego klimatu, podoba mi się 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

13 wrz 2009, 12:02

Jeśli zombie się przeżarły to może to mieć związek z duchami , koleś jakieś zwidy ma , przezroczyste postacie , dźwięk , te postacie np. pojawiają się ze ściany i idą korytarzem coś w tym stylu ... Myślę że duchy są straszniejsze niż zombie , można to zrobić że ze ścian jakaś ręka gdy przechodzisz wylatuje i jakiś dźwięk [ tak jak w ED ] Żeby straszyło , a nie zombiaki leciały ...


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

13 wrz 2009, 18:40

MaKiPL pisze:Jeśli zombie się przeżarły to może to mieć związek z duchami , koleś jakieś zwidy ma , przezroczyste postacie , dźwięk , te postacie np. pojawiają się ze ściany i idą korytarzem coś w tym stylu ... Myślę że duchy są straszniejsze niż zombie , można to zrobić że ze ścian jakaś ręka gdy przechodzisz wylatuje i jakiś dźwięk [ tak jak w ED ] Żeby straszyło , a nie zombiaki leciały ...
Jak słyszę "duchy", to przypomina mi się F.E.A.R. 2, jak przypomina mi się F.E.A.R. 2 to przypomina mi się etap w szkole rozgrywany o 3 nad ranem, w całkowitej ciemności... moja pikawa ledwo to zniosła - zatem pomysł jak najbardziej byłby mile widziany :D Jednak musiałby być czymś więcej niż tylko przeźroczystymi postaciami potrafiącymi przechodzić przez ściany. Wszelkie zjawiska paranormalne, poruszające się tu i ówdzie cienie (właśnie, w P2 postaci rzucają cienie? xD), dziwne odgłosy w pokoju obok, w którym nic nie ma kiedy juz odważymy się tam wejść, zaś przy wyjściu atakuje nas jakiś pokraczny ryj i tego typu "straszaki" 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

13 wrz 2009, 19:27

Może jakaś misja na podobieństwo Ocean House? Psychol zamordował swoją rodzinę, podpalił hotel, a potem skończył ze sobą. Trzeba było uwolnić niewinne dusze zabierając amulet. W misji duchy wskazywały drogę i ostrzegały przed różnymi rzeczami. Można by stworzyć coś w tym stylu


Awatar użytkownika
madrox
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, 22:50

16 wrz 2009, 23:04

Dzieki za pomoc, wlasnie myslalem nad akcjami, typu wchodzisz do pokoju i wyskakuje cos a w tle jakis przerazliwy dzwiek :D Ale ostatnio z braku czasu (szkola i te sprawy) nie bawilem sie duzo w Postedzie. Kiedy uda mi sie zrobic cos ciekawego to odrazu was poinformuje.
pozdrawiam


Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

20 wrz 2009, 10:19

Coś takiego:
Są zamknięte drzwi , a za nimi słychać jakieś oddychanie , jakiś straszny dźwięk , płacz
Potem np. Jedziesz windą , przejeżdżasz a tam jakieś obrazy ci się pokazują ...
Samo jeżdżące łóżko szpitalne [jak w AW] Albo spokojnie idziesz sobie np. przez stołówkę [dużo krzeseł i stołów] i nagle jakiś straszny dźwięk i krzesło samo się zaczyna przesuwać
Albo drzwi zamykać i otwierać ...


ODPOWIEDZ