Pomoc w PostED

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 cze 2013, 14:17

witam.
mam kolejne(tym razem juz ostatnie) pytania co do cudownego PostEDa :D
To tak:
1.Jak zrobić NOWE bronie do Postala 2?
Próbowałem sam coś zrobić, ale nie umiem. :/
Wiem, że trzeba mieć model, animacje, dźwięki itd. ale nie o to chodzi...
Co pier, co potem? Pierw robimy model broni, potem animacje ręki i broni podczas strzelania, potem zapisujemy w paczkach...jakoś tak to wygląda?? Napisał by ktoś jakiegoś mini tuta na szybko?

2.Czy z robieniem nowych ludzi jest podobnie? Pierw model, animacje, dźwięki potem to jakoś połączyć i dodać do gry??

3.Jak przerobić menu jak w AWP, że można sobie wybrać 7 dni, pon.-pt., albo sobota i niedziela? Chodzi mi o to by np. można było wybrać w menu w nowej grze STP czy np. ED... ?

4.Jak zrobić w PostED by pierwszy odtwarzał się osobny filmik(nie cut-scenka) wprowadzający do gry bez używania PlayerStart'u?

Pytania może dla, nie których wydają się łatwe ale bardzo potrzebuję odpowiedzi na nie.
Dziękuje z góry i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

30 cze 2013, 16:22

seebeek17 pisze:1.Jak zrobić NOWE bronie do Postala 2?
Opiera się to na skryptach, animacjach itp. Jeśli dasz radę, droga wolna - wysyłam ci link do tutoriali do Postala 2 na RS - https://www.resurrection-studios.net/smf ... oard=157.0
...oraz tutorial wolve'a "jak stworzyć broń do P2" (fartem zobaczyłem - gdyby linki nie działały, poproś o nie lub zobaczy czy nie ma innego tutorialu o broniach): https://www.resurrection-studios.net/smf ... pic=3270.0
Miłej pracy życzę :D
seebeek17 pisze:2.Czy z robieniem nowych ludzi jest podobnie? Pierw model, animacje, dźwięki potem to jakoś połączyć i dodać do gry??
Łączą to wszystko skrypty oraz inne opcje - np. tworzy się swojemu ludzikowi inteligencję itp.
seebeek17 pisze:3.Jak przerobić menu jak w AWP, że można sobie wybrać 7 dni, pon.-pt., albo sobota i niedziela? Chodzi mi o to by np. można było wybrać w menu w nowej grze STP czy np. ED... ?
Napiszę tak - skrypty :D
seebeek17 pisze:4.Jak zrobić w PostED by pierwszy odtwarzał się osobny filmik(nie cut-scenka) wprowadzający do gry bez używania PlayerStart'u?
Zobacz sobie jak zrobione jest na mapie z AW "MoviePigeons"


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 cze 2013, 17:34

wysyłam ci link do tutoriali do Postala 2 na RS
1. Linki usunięte :(
Miłej pracy życzę :D
dziekuje :D
Łączą to wszystko skrypty oraz inne opcje - np. tworzy się swojemu ludzikowi inteligencję itp.
2.Wystarczy mi nawet wszystko przekopiować(animacje, AI itp.), tylko chcę zmienić model, tekstury, i głos postaci ;)
Jak...?
Napiszę tak - skrypty :D
3.Tyle to ja też wiem, tyle, że które skrypty?? :D
Zobacz sobie jak zrobione jest na mapie z AW "MoviePigeons"
4.A jak to ustawić, żeby filmik odpalał się jako pierwszy po wczytaniu mapy?
Chodzi mi, by pierw po włączeniu gry odpalał się filmik, potem cut-scenka a potem już sterowanie postacią.

Mam jeszcze pytanko nr. 5: :p
5.Jak zrobić, by po przejściu jakiejś misji kończył się poniedziałek a zaczynał wtorek?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2013, 18:12 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 cze 2013, 18:49

4.A jak to ustawić, żeby filmik odpalał się jako pierwszy po wczytaniu mapy?
Chodzi mi, by pierw po włączeniu gry odpalał się filmik, potem cut-scenka a potem już sterowanie postacią.
Albo filmik albo cutscenka
seebeek17 pisze:Mam jeszcze pytanko nr. 5: :p
5.Jak zrobić, by po przejściu jakiejś misji kończył się poniedziałek a zaczynał wtorek?
ScriptedTrigger >Action>"NextDay"


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

30 cze 2013, 19:01

Albo filmik albo cutscenka
wole filmik
ScriptedTrigger >Action>"NextDay"
i to bedzie wiedzialo ze jak jest np. czwartek to ma przeniesc do piątku, bez dodatkowych konfiguracji?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 cze 2013, 19:06

i to bedzie wiedzialo ze jak jest np. czwartek to ma przeniesc do piątku, bez dodatkowych konfiguracji?
Tak


8=======D
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

01 lip 2013, 02:45

Przerobiłem lekko mapę "MoviePigeons", na której pokazałem ci jak stworzyć filmik z możliwością przejścia na inną mapę i zostania na tej samej mapie (w środku masz obrazek który brush jest z ustawiony na przejście na inny poziom, a który bez przejścia (usunięty jest tylko trigger event (nazwa eventu - "NextLevel") z scripted triggera oraz drugi scripted trigger (tag "NextLevel") wysyłający "playera" na daną mapę - czyli oprócz tego, to mapa "z pozostaniem na tej samej mapie") :D
Załączniki
MoviePigeonsForSeebeek17.zip
(43.12 KiB) Pobrany 94 razy


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 lip 2013, 15:18

@up ZigHor bardzo dzieki za tego piga :)
thz.
ale jeszcze zostalo: :p
1.Jak zrobić NOWE bronie do Postala 2?
Linki na stronie do, której link dał ZigHor nie dzialają :/
Zna ktos jakis inny tutorial?
2.Czy z robieniem nowych ludzi jest podobnie? Pierw model, animacje, dźwięki potem to jakoś połączyć i dodać do gry??
Wystarczy mi nawet wszystko przekopiować(animacje, AI itp.), tylko chcę zmienić model, tekstury, i głos postaci ale...jak?
3.Jak przerobić menu jak w AWP, że można sobie wybrać 7 dni, pon.-pt., albo sobota i niedziela? Chodzi mi o to by np. można było wybrać w menu w nowej grze STP czy np. ED... ?
To tez bardzo potrzebuje :(

I jeszcze cos(ten PostED jest bardziej skomplikowany niz myslalem :/):
Moze ktos napisac szybki tut o co chodzi z tymi ScriptedTriggerami??
I jak to wszystko(triggery) łączyć by szło wszystko jak po sznurku?
Dzieki z gory.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2013, 16:59 przez seebeek17, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 lip 2013, 17:09

seebeek17 pisze:Wystarczy mi nawet wszystko przekopiować(animacje, AI itp.), tylko chcę zmienić model, tekstury, i głos postaci ale...jak?
W proporcjach postaci zmienisz to wszystko (bez skryptów)


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

02 lip 2013, 16:51

thx.
Pomoze jeszcze ktos w tych:
1.Jak zrobić NOWE bronie do Postala 2?
2.Jak przerobić menu jak w AWP, że można sobie wybrać 7 dni, pon.-pt., albo sobota i niedziela? Chodzi mi o to by np. można było wybrać w menu w nowej grze STP czy np. ED... ?
3.Robię Skyboxa dokladnie jak na tutorialu ZigHora a na całej mapie jest ciemno, jak to naprawić?
4.Moze ktos napisac szybki tut o co chodzi z tymi ScriptedTriggerami??
I jak to wszystko(triggery) łączyć by szło wszystko jak po sznurku?
Dzieki z gory.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 16:52 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

02 lip 2013, 17:38

3.Robię Skyboxa dokladnie jak na tutorialu ZigHora a na całej mapie jest ciemno, jak to naprawić?
Nie dałeś opcji unlit wszystkim teksturom (ścianom) oraz static mesh'owi w cubie skyboxa (jest opisane)


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

02 lip 2013, 18:37

ok, dziala, dzieki ZigHor, z 4. sobie poradzilem to zostaly tylko 1. i 2. punkt.


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

03 lip 2013, 16:47

emm..takie podsumowanko male: :p
2.Jak przerobić menu jak w AWP, że można sobie wybrać 7 dni, pon.-pt., albo sobota i niedziela? Chodzi mi o to by np. można było wybrać w menu w nowej grze STP czy np. ED... ?
3.Jak zmienic te obrazki-napisy po wlaczeniu gry, przed menu tak jak w DarkPS jest(nie te co są w folderze system, tylko te w intro w menu)?
Ze wszystkim innym sobie już poradniłem tylko te zostały :/
Tylko te 3 pytania i bede szczesliwy! :D
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 16:48 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 lip 2013, 10:12

seebeek17 pisze:3.Jak zmienic te obrazki-napisy po wlaczeniu gry, przed menu tak jak w DarkPS jest(nie te co są w folderze system, tylko te w intro w menu)?
Są ustawione Na mapie w Actin w filmiku , lub w scripted Triger .
Tittle;Big Tittle.


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

04 lip 2013, 13:09

very thx. :D

A jeszcze to ostatnie, które kazdy pewnie wie i nie chce sie podzielic wiedza :p
Jak przerobić menu jak w AWP, że można sobie wybrać 7 dni, pon.-pt., albo sobota i niedziela? Chodzi mi o to by np. można było wybrać w menu w nowej grze STP czy np. ED... ?


ODPOWIEDZ