Polityka

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 lis 2008, 19:13

Lewus, wiem, że wydaje Ci się teraz, że całe Forum jest przeciwko Tobie. Lol, po części tak jest. xD Ale...

Ale musisz nauczyć się inaczej wyrażać swoją opinię, bo będziemy musieli się pożegnać.


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

27 lis 2008, 21:51

Obrazek


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 lis 2008, 21:52

Za takie emotki kto inny może zostać zbanowany... :->

Koniec offtopa. :D Dalej o polityce, bitte. :):


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

28 lis 2008, 00:03

Lewus pisze:Z wypowiedzi Ramessesa wynika niejednoznacznie, ale wynika, że powinienem zostać Patri(otą)Idiotą. Problem w tym, iż nie zamierzam się zapisywać do Giertychjugend (czyli młodzieży wszechpolskiej), jeżeli ktoś z tego forum jest w tej "organizacji" to mu współczuje. Widze tu skryte (ale jest) poparcie dla polityki Romka.
powiem tak...mimo że Romuś był prawnikiem i z oświatą miał tyle wspólnego co kot napłakał to jednak poparcie mam w jednej rzeczy dla niego...chodzi o szkolne mundurki...wtedy nie ma podziału na tych wyglądających lepiej i gorzej (przynajmniej powierzchownie - pod mundurkiem będzie nadal)...oprócz tego za jego kadencji nie wprowadzano jeszcze bardziej bzdurniejszych reform edukacji jak się to robi obecnie i dzieciaczki oraz młodzież poczują ją na wszystkich szczeblach nauczania...

poza tym nie każę Ci się zapisywać do młodzieży wszechpolskiej...każdy z nas wie że w większośći są to zadymiarze którzy zamawiają 5 piw naraz :P mało jest tam prawdziwych patriotów którzy coś chcą zrobić dla naszego kraju (o tym też wiem bo mam znajomą która tam kiedyś była)...

intencją mojej wypowiedzi było (i nie tylko mojej co zresztą zobaczyłeś Lewusie byś starał się przekazywać swoje poglądy w bardziej kulturalny sposób i nie najeżdżał na ludzi...nikt Cię do niczego nie przymusza..możesz uważać że socjalizm jest idealny...powiem Ci że jak każdy -izm jest idealny...póki się go nie wprowadzi w życie...smutna prawda ale tak jest...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

28 lis 2008, 12:17

Ramesses pisze:
Lewus pisze:Z wypowiedzi Ramessesa wynika niejednoznacznie, ale wynika, że powinienem zostać Patri(otą)Idiotą. Problem w tym, iż nie zamierzam się zapisywać do Giertychjugend (czyli młodzieży wszechpolskiej), jeżeli ktoś z tego forum jest w tej "organizacji" to mu współczuje. Widze tu skryte (ale jest) poparcie dla polityki Romka.
powiem tak...mimo że Romuś był prawnikiem i z oświatą miał tyle wspólnego co kot napłakał to jednak poparcie mam w jednej rzeczy dla niego...chodzi o szkolne mundurki...wtedy nie ma podziału na tych wyglądających lepiej i gorzej (przynajmniej powierzchownie - pod mundurkiem będzie nadal)...oprócz tego za jego kadencji nie wprowadzano jeszcze bardziej bzdurniejszych reform edukacji jak się to robi obecnie i dzieciaczki oraz młodzież poczują ją na wszystkich szczeblach nauczania...
Osobiście na mundurki patrzyłem bardzo krytycznym okiem. Mnie to w ogóle nie dotyczyło, bo jak je wprowadzali to już mieszkałem w Anglii, ale nadal mam wrażenie że wprowadzanie mundurków to właśnie zalążek komunizmu - nie ma podziału na lepszych i gorszych. Trochę takie... traktowanie ludzi - a wręcz dzieci - jak przedmioty, i malowanie je w te same kolory zeby było łatwiej, a w samej edukacji to nie przeszkadza.

Bo właśnie tylko powierzchownie znosi to podziały. Dorośli nie mają zielonego pojęcia jak wygląda życie szkolne młodzieży. Matki dziewczynek myślą że ich pociechy to dziewice i seksu na pewno pod żadnym pozorem do ślubu uprawiać nie będą - a te w pierwszej gimnazjum bawią się w Słoneczko. Dlaczego o tym piszę? Bo tak samo nie wiedzą jak wyglądają relacje pomiędzy nimi na innych płaszczyznach. W czasach ich młodości jedyne co oddzielało bogatych od biednych to ubrania. Wtedy może mieli pokazy mody, może faktycznie dzieciaki porównywały ubrania. Teraz tak nie jest.

Dzieci ubranie traktują po prostu jako ubranie. Markowe ubrania są niemal nie do odróżnienia od podróbek. Nikt nie porównuje tego, bo po co? Teraz dzieciaki chwalą się iPhone'ami, iPodami, laptopami, zegarkami... to jest właśnie to, co odróżnia bogatych od biednych.

Wprowadzanie mundurków po prostu psychologicznie sprowadza je do jednego poziomu, do jednego miejsca. I potem wyjdzie ze szkoły taka pusta, ale ładnie wyedukowana banda pustaków. Bo wbrew pozorom, różnice w młodości wychodzą w dorosłości. Jak dziecko ma takie puste dzieciństwo (większosć czasu spędza w końcu w szkole) to na starość jest takim właśnie robolem - będzie robił wszystko za kasę a charakter będzie miał wręc wypłukany.

Nie dziwię się że politycy Giertychowi przyklasnęli - w końcu łatwiej takich ludzi kontrolować i nimi manipulować...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

29 lis 2008, 15:01

a pożytku z tych mundurków nic


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 lis 2008, 15:26

Yossarian pisze:a pożytku z tych mundurków nic
w sumie tylko dlatego że jak większość z ustaw w Polsce tak i ta była wprowadzana trochę za szybko i nie wszedzie były na to pieniądze...i to jest jedna z bolączek tego wszystkiego...gdzieś szkoła pokrywała całość sumy za mundurki, gdzieś połowę, a gdzieś indziej to rodzice musieli całość płacić..a z tego co wiem mundurki tanie nie są...

w szkole do której wybieram się na praktyki dzieci noszą mundurki i nie zobaczyłem żadnych oznak niechęci..być może przyzwyczajenie...choć nie powiem...tańszym moim zdaniem i lepszym rozwiązaniem byłoby noszenie jedynie proporczyków (tak to się nazywa?) z numerem szkoły...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

29 lis 2008, 16:39

W mojej szkole sprawa mundurków przedstawiła się tak:

Kupiliśmy szajs (kaftan bezpieczeństwa itd. ponieważ nie dało się normalnie podnieść do góry ręki xD) za 75zł !!!!!!!!!! I co ? Po dwóch miesiącach nikt już w nich nie chodził (sam nie wiem gdzie jest mój mam tylko nadzieję że już nigdy nie będę musiał go oglądać) więc Romuś nie popisał się tym pomysłem był bezsensowny, kijowy, chamski... Myślę że Romek chciał w ten sposób się jakoś dowartościować może za duże ego ? Nie wiem ale mam to daleko ważne żeby już nie powtórzyli pomysłu bo to będzie katastrofa


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 19:14

Punisher pisze:W mojej szkole sprawa mundurków przedstawiła się tak:

Kupiliśmy szajs (kaftan bezpieczeństwa itd. ponieważ nie dało się normalnie podnieść do góry ręki xD) za 75zł !!!!!!!!!! I co ? Po dwóch miesiącach nikt już w nich nie chodził (sam nie wiem gdzie jest mój mam tylko nadzieję że już nigdy nie będę musiał go oglądać) więc Romuś nie popisał się tym pomysłem był bezsensowny, kijowy, chamski... Myślę że Romek chciał w ten sposób się jakoś dowartościować może za duże ego ? Nie wiem ale mam to daleko ważne żeby już nie powtórzyli pomysłu bo to będzie katastrofa
Myślę, że Romkowi bardzo zależało na tym, żeby się wykazać, nie tyle chciał jak najlepiej, tylko zeby jak najlepiej o nim mówiono. Za komuny było lepiej - tak wielu ludzi twierdzi. Za komuny były mundurki (chyba). Dla niego to było proste.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 gru 2008, 17:10

Lewus pisze:Prawica to Puszka Pandory która zrodziła: głupote, ciemnote, rasizm, nazizm, kapitalizm, upadek jednostek, w końcu zbrodnie i masowe ludobójstwo. Jest też, zaraz za kapitalizmem przyczyną niesprawiedliwości społecznej. Niech Polacy się przebudzą i zrzucą z siebie prawicowo-kapitalistyczne jarzmo. Na marginesie tymi którzy popierają prawice (konserwatyzm) to ludzie ograniczeni, tępi, ksenofobiczni, ciemni.
Ha, dopiero teraz to czytam. Cóż, Lewus, każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie. Nasze forum lubi kontrowersje i tak też kontrowersyjnie sformułowałeś swoją wypowiedź. Brawo za chęć bycia kontrowersyjnym. Ale, niestety, to też trzeba umieć robić, jak zresztą wszystko w życiu. Niezbyt ci to wyszło, co wskazali już poprzednicy.

Nie chcę być dla Ciebie nieuprzejmy czy jak, ale - uśmiechnąłem się, przeczytawszy twe powyższe słowa. Co bowiem poczułem? Zionął na mnie zapach spoconego tłumu, tanich perfum, krochmalonych białych koszul, zakurzonych sztandarów... Wyrwał się koleś wprost z awanturniczo manifestującego na ulicy lewicowego tłumu i odurzony lewackimi hasłami i więzią socjalistyczną z obłędem w oczach wparował pośród niczego się nie spodziewającą grupę zaprzątniętych swoimi sprawami obywateli kapitalistycznego kraju. Normalnie, mało mi oczu nie wydziobałeś swoim sztandarem. ;) Wyluzuj.

Silver Dragon pisze:Jakby ktoś stworzył ustrój, gdzie wszyscy ludzie byliby zadowoleni, byłby bogiem
Wiesz, ja nawet znam takie miejsca. To dom wariatów, pełen pacjentów "pod działaniem"...
MastaDJMax pisze:I nie demokracja jest najlepszym ustrojem, tylko inteligencja.
Pod jednym jednak warunkiem: Inteligencja ducha, nie umysłu. Na nic inteligentny umysł, gdy duch po kolana w błocie.

A na koniec dwa łyki zdrowego dla każdego pragmatyzmu:
zielAK pisze:Piękna marksistowska utopia. Szkoda, że komunistom się jej nie udało zrealizować. Naprawdę świat był by idealny, gdyby... Gdyby nie ludzka chciwość, dążenie do władzy, brak pragmatyzmu, wiary w idee oraz tego, że każdy ma prawo do wolności i przekonań. Gdyby wszyscy myśleli tak jak lewicowcy to świat bez wątpienia był by lepszy. Utopie mają to do siebie, że są zazwyczaj w planie niewykonalne.
Ramesses pisze:powiem Ci że jak każdy -izm jest idealny...póki się go nie wprowadzi w życie...smutna prawda ale tak jest...
Bez tego nie da się żyć. Niezależnie od koloru naszych poglądów.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 gru 2008, 17:16

Tiquill pisze:Nasze forum lubi kontrowersje i tak też kontrowersyjnie sformułowałeś swoją wypowiedź. Brawo za chęć bycia kontrowersyjnym. Ale, niestety, to też trzeba umieć robić, jak zresztą wszystko w życiu. Niezbyt ci to wyszło, co wskazali już poprzednicy.
Bycie kontrowersyjnym wychodziło tylko George'owi Carlinowi. Dam linki do jego skeczy, tylko najpierw sprawdzę czy ktoś już tego nie zrobił.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

07 wrz 2009, 22:29

Hah i znowu odgrzewam stary temat :).

Cóż, moje poglądy jak najbardziej prawicowe [tak, kłóci się to z moim ateizmem, ale to jedyny element konserwatyzmu, jaki odrzucam, nazwałem to sam nowoczesną prawicą :D], ale nie popieram PiS, ta partia ma złych ludzi, to są ludzie nienawiści, wielu z nim brakuje elokwencji. Nie popieram też PO, jest to partia pseudoliberalna. Straszliwie się do niech zniechęciłem po ostatniej akcji z parytetami (nie, nie jestem szowinistą), jeśli partia nazywająca siebie liberalną łamie podstawowe prawo równości człowieka, to ja całuję ją w czółko, odwracam i daję potężnego kopa, żeby się ode mnie jak najbardziej oddaliła. Jestem też wrogiem wszelakiej myśli lewej (od wszelkich poczwarek z socjal w nazwie przez komunizm do anarchii). Lewactwo pokazało, co potrafi zrobić w okresie '46-'89, DZIĘKUJEMY!.

Jestem też dumnym przedstawicielem 27%, które było głosować w ostatnich eurowyborach. O kandydacie nie będę się oczywiście wypowiadał, aczkolwiek w najbliższych parlamentarnych prawdopodobnie zagłosuję na UPR. Na razie w kraju nie potrzeba nam skrajnej prawicy, tylko reform, a wierzę, że ich pomysły mogłyby popchnąć Polskę w ciekawym kierunku i nieco odświeżyć system.

Aa, jeszcze co do polityki, to po maturce będę próbował dostać się na politologię na Uniwersytet Gdański, więc wszyscy - bójcie się, może kiedyś zasiądę na Wiejskiej!! :P
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2009, 22:33 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Frugo_Ramone
Niedorobiony bandzior
Posty: 32
Rejestracja: 22 lis 2010, 20:02
Lokalizacja: Posen

23 lis 2010, 23:19

Widzę, że ten temat przeszedł trochę w stan wstrzymania. :)
Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o obecnej sytuacji politycznej w Polsce?
Głosował ktoś w wyborach samorządowych? ^^


"Urodziłem się zmęczony, żyję po to, aby odpocząć."
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

24 lis 2010, 09:18

Frugo_Ramone pisze:Głosował ktoś w wyborach samorządowych? ^^
Nie głosowałem, bo pozostaję wierny swoim zasadom. Tu, gdzie studiuję nie mogłem głosować, a nie będę brał udziału w miejscu, w którym nie mieszkam, a gdzie jestem tylko zameldowany, bo będę, jak polonia z całego świata, która niezrozumiałym mi prawem wybiera Polsce prezydenta na przykład. Tak bardzo ją zawsze krytykowałem, że sumienie nie pozwalało mi brać udziału w tych wyborach.

Poza tym mój głos i tak jest mało znaczący, bo rodacy lubią wybierać ciągle partie z tej samej puli (a powinni zainteresować się polityką głębiej, jesteśmy politikon zoon, psia mać), jak znudziła się dwuosiowość PO-PiS to sukces odniósł PSL (wynik w tych wyborach mieli nawet lepszy niż SLD), który dawno temu skreśliłem, a ja popieram od jakiegoś czasu niszową partię, która nie może przekroczyć progu wyborczego. Taka wada demokracji, może spowodować niezadowolenie u aż 49% ludności. Ja po wyborach zawsze jestem niezadowolony. Polaczkowate malkontenctwo mnie dopada, ot co.
Frugo_Ramone pisze:Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o obecnej sytuacji politycznej w Polsce?
Poczytaj gazety, włącz TV, radio, poszperaj w Internecie
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 09:19 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

27 lis 2010, 17:37

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/posel-pr ... omosc.html

Tak oto pracuje polski rząd. Porażka na całej linii :|
Jeżeliby pracownik w firmie nie przychodził do pracy, to by na pewno został w krótkim czasie zwolniony. Widać nasi politycy to święte krowy i mogą robić co chcą.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ